Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Namaz vakitlerini camilerde Tv lere aktarmak

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    2 mesaja 3 teşekkür aldı

Namaz vakitlerini camilerde Tv lere aktarmak

Slm arkadaslar eski namaz vakitleri gösterren ekranlar malesef iyi calismiyor.
    Camide namaz vakitlerini Tv erkrania yansitma nasil yapilir bu konuda bilgisi olan varmi?
    Bir kac ayönce bir camide görmüstüm buyuk tv ekraninda cok da hosuma gitmisti.
    slm lar

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    184
    20 mesaja 20 teşekkür aldı
    Camide internet lazim. wlan.

Smart TV. (belki direkt namaz app yuklenir)
    Yoksa normal LCD TV ve android tablet.
    Namaz vakitleri app yukle.
    Tabletin hdmi cikisini . TV hdmi girisine bagla.

4. manO üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    114
    139 mesaja 318 teşekkür aldı
    TV ye internetten Namaz Vakitlerini aktarmak icin TV nin bir Smart Tv olmasi gerek ve senin Namaz Vakitlerini gösteren bir Application'da olmasi gerek.Bu biraz zor ama, Android Isletim Sistemli bir SmartTV olursa belki bir Android Application vardir Namaz vakitlerini veren(bulundugunuz Bölgenin Namaz Vakitlerini).

Alternatif-1:
    Amazon Fire TV Stick veya buna benzer bir Stick takip, bu Stick'de calisan Namaz vakitlerini gösteren bir Android Uygulamasi kurup o uygulamayi TV de göstermek

Alternatif-2:
    Bir Laptop ile TV arasinda HDMI ile baglanti kurup Loptop üzerinden örnegin bir excel veya poverpoint ile Namaz Vakitlerini gösteren bir sunumu hazirlayip bu sunumu aktarmak daha kolay olur.
    Konu Haziran tarafından (15 Ocak 2024 Saat 12:45 ) değiştirilmiştir.

6. Haziran üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,293
    4,370 mesaja 9,650 teşekkür aldı
    Küçük bir mini PC Rasberry de olabilir hadmi ile TV ye bağlanacak.

Bende bir tane Rasberry var deneyeyim yazarım

https://www.islamicfinder.org/world/...s/?language=tr

8. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    114
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Küçük bir mini PC Rasberry de olabilir hadmi ile TV ye bağlanacak.

Bende bir tane Rasberry var deneyeyim yazarım

https://www.islamicfinder.org/world/...s/?language=tr
    PC Rasberry 'de HTML ve CSS kodlari calisiyorsa bir Script yazabilirim

Su sekilde bir Script ile Fullekran Namaz vakitlerini TV'ekranina yansitabilirsin.

1- PC Rasberry 'de HTML kodlari calisiyorsa PC Rasberry icinde asagida verdigim HTML kodlarini calistirip HDMI üzerinden TV ekraninda Full gösterebilirisn
    2- Bu HTML Scripti Herhangi bir Servere yükleyip , TV nin Browseri ile Serverdeki Adrese örnegin www.herhangibirsite/index.html seklinde baglanip TV ekraninda Full gösterebilirsin.

Görüntü ekrana Full ve her büyüklüge göre kendini ayarlar, Responsive HTML seklinde, istenilen sehre göre

Dosya:
    Namaz_Vakitleri.rar

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,293
    Raspberry ye Android yükledim verdiğin linki açtım tam randıman veemedi

Bugün Android App yükleyip deneyeceğim.

Bizim camide güzel bir uygulama var onuda bakacağım

11. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    114
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Raspberry ye Android yükledim verdiğin linki açtım tam randıman veemedi

Bugün Android App yükleyip deneyeceğim.

Bizim camide güzel bir uygulama var onuda bakacağım
    Bilmiyorum verdigim Linkteki rar dosyasi icinde html dosyasi Raspberry de calisiyormu bilmiyorum.
    Eger android betriebsystem varsa Raspberry'de o zaman .apk formatinda Android Application yazilmali.Android üzerinde direkt HTML calismaz, bu HTML dosyasi bir servere yüklenirse o serverin Link adresi Browser üzerinden cagrilirsa o zaman calisir.

Benim yukarda verdigim rar Dosyasi icindeki sadece HTML dosyasi.Zamanim olursa bunun Android icin .apk doysasini yapabilirim.

Yukarda verdigim Scripti Android Studio ile Amazon Fire TV'de calisan Android Uygulamasi APK dosyasi haline getirdim.
    Uygulama Amazon Fire TV Stick 4K Max üzerinde calisiyor denedim gösterilen Namaz Vakti verileri kendi yasadigim sehre göre ayarli.

Download:
    namaz.apk

Excel ile hazirlayip yine sunarim

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,293
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum verdigim Linkteki rar dosyasi icinde html dosyasi Raspberry de calisiyormu bilmiyorum.
    Eger android betriebsystem varsa Raspberry'de o zaman .apk formatinda Android Application yazilmali.Android üzerinde direkt HTML calismaz, bu HTML dosyasi bir servere yüklenirse o serverin Link adresi Browser üzerinden cagrilirsa o zaman calisir.

Benim yukarda verdigim rar Dosyasi icindeki sadece HTML dosyasi.Zamanim olursa bunun Android icin .apk doysasini yapabilirim.

Yukarda verdigim Scripti Android Studio ile Amazon Fire TV'de calisan Android Uygulamasi APK dosyasi haline getirdim.
    Uygulama Amazon Fire TV Stick 4K Max üzerinde calisiyor denedim gösterilen Namaz Vakti verileri kendi yasadigim sehre göre ayarli.

Download:
    namaz.apk

Excel ile hazirlayip yine sunarim
    Uzun bir uğraş sonra Rasberry e Android13 yükledim (aslında kendi hatam biraz aceleci davrandım)

Bağladığım TV 15 senelik Samsung LE 40B650 2 kere tamir ettim

Birinci keresinde TCON bozuldu internette tamirci buldum 30€ ya chipi değiştirdi

şimdi EBAY de 10-20€ arası

İkinci defa Netzteil gitti 1.80€ ya iki tane ELKO aldım çalışıyor

+ Rasberry 4 50€ civarı
    + 32GB Samsung SD Card
    + Appleri yüklemek için 128 GB USB Stick aslında 32 GB bile yeterli
    + Maus
    + Klavye

Ne yapsamda en alttaki Leiste yi kaybedemedim

Diyanet Namaz Vakitleri App - Arka Plandaki resimler değişebiliyor - ücretsiz

Namaz Vakti Diyanet diye bir uygulama - renk değişebiliyor - ama Reklam çıkıyor

Buda Haziran Usta nın çevirdiği uygulama

Tek eksisi konum istedeğin şehir çıkmıyor manuel ayarlasan bile her konumu bulmuyor

Öbür Applerde konum problem değil

Konu hOrOz tarafından (25 Ocak 2024 Saat 09:22 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    114
    Benim yaptigim bu sayfanin icerigini https://www.vakitci.com/vakit2.php?id=4908 ayarlandigi gibi APK de göstermek.
    Bastan sona bir Android APK degil.Iyi tarafi tek bir sayfa olmasi ve bunun APK acilinca cikiyor olmasi yani hic bir menü falan olmamasi.

Cünkü bu devamli bir TV de gösterilecegi icin Menüsü falan olmasin diye düsündüm.Bu isi yapan bir cok app var tabiki ama hepsinde menü olayi var, Uygulamayi acinca menüden ayar yapip istenen sayfayi bulup TV ekranina fixleyeceksin falan, bunun icin fernbedienung gerekecek. Camiilerde devamli Fernbedienung bir dolapta sakli tutuldugu icin ugras olmamasi icin böyle düsündüm.
    Tabiki bir cok App var piyasada bu isi yapacak.

Sehir secme olayi istenirse istenen sehri APK icine koyup sunabilirim.Veya baska Internette istenen bir Sayfayi APK icine gömüm sunabilirim.

Raspberry i duydum ama hic kullanmadim.Aslinda bu tür yerlerde bir Laptop veya PC takmaktansa cok kücük ve ucuza mal edilebilecek bir yöntem.

Ama zaten TV de Android Sistem var ise veya Andoid bir Stick veya box takili ise gerek yok benim yaptigim apk Android 6'dan sonrasinda calisir.
    Konu Haziran tarafından (22 Ocak 2024 Saat 13:54 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,293
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim yaptigim bu sayfanin icerigini https://www.vakitci.com/vakit2.php?id=4908 ayarlandigi gibi APK de göstermek.
    Bastan sona bir Android APK degil.Iyi tarafi tek bir sayfa olmasi ve bunun APK acilinca cikiyor olmasi yani hic bir menü falan olmamasi.

Cünkü bu devamli bir TV de gösterilecegi icin Menüsü falan olmasin diye düsündüm.Bu isi yapan bir cok app var tabiki ama hepsinde menü olayi var, Uygulamayi acinca menüden ayar yapip istenen sayfayi bulup TV ekranina fixleyeceksin falan, bunun icin fernbedienung gerekecek. Camiilerde devamli Fernbedienung bir dolapta sakli tutuldugu icin ugras olmamasi icin böyle düsündüm.
    Tabiki bir cok App var piyasada bu isi yapacak.

Sehir secme olayi istenirse istenen sehri APK icine koyup sunabilirim.Veya baska Internette istenen bir Sayfayi APK icine gömüm sunabilirim.

Raspberry i duydum ama hic kullanmadim.Aslinda bu tür yerlerde bir Laptop veya PC takmaktansa cok kücük ve ucuza mal edilebilecek bir yöntem.

Ama zaten TV de Android Sistem var ise veya Andoid bir Stick veya box takili ise gerek yok benim yaptigim apk Android 6'dan sonrasinda calisir.
    Rasberry küçük bir PC Android, Linux veya Windows işlem sistemi yüklenebiliyor. 50€ civarı

Play Store de bir süs app var ama benim hoşuma diyanetin ki gitti

Tam ekran daha detaylı.

Ayarlarnırsa Namaz Vakitlerinde ezan da okuyor

Bluetooth ses sistemi var ...

Data nın www.vakitci.com dan alındığını gördüm..

Acaba Diyanetin Appi FireTV de çalışırmı denemedim bir de onu deneyeyim.. Hatasız çalışırsa mükemmel olur

Seninde eline sağlık uğraştın

App FireTV yüklenmesine rahat yükleniyor

Açılışta Pil Ayarı na izin ver noktasını aşamıyor

Maus taktım yine olmadı

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    114
    Bende Respberry alip kurcaliyacagim biraz.
    Arduino ile biraz ugrasmistim ama Rasbparry 'e bir türlü gecmemistim.
    Baktim yeni versiyon Rasbparry pi 5 cikmis biraz pahali gibi.
    Sanirim Rasbparry 4 yeter biraz ugrasmak icin.

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 247 teşekkür aldı
    Bu Raspi çok işimi görüyor. 2 Tane var bende ve 7/24 açık. 1 tanesi Home Assistant için diyerinde pihole kurdum, hiç Reklam gelmiyor Internete girince, Pihole herkese tavsiye ederim.

Namaz Vakitler için arkadaş Arduino kullandığını anlatmıştı ve Camide kurulu.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)