Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 108 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 80 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cifte vatandaslik baska bir Bahara kaldi

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    iyide Çifte Vatandaşlık yasası daha Bundesrattan daha geçmedi.

Bu direkt Alman Vatandaşlığına başvuru yapmak için

Belki kanun tarihinden önceki başvurular eski kanuna göre işleme alınacak

Belki çifte vatandaşlık prozedurları değişik olacak..

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    61 mesaja 106 teşekkür aldı
    Yok öyle değil. Zusageschreibeni aldığı gün hangi yasa geçerliyse o geçerli oluyor.

Berlin Friedrichhain-Kreuzberg yabancılar dairesi açıkladı bunu.

Neukölln SPD milletvekili Hakan Demir'de bunu teyit etti.

Ayrıca Landratsamt Augsburg'da dün sabah telefon ettim onlarda bana teyit etti.

Zaten Antrag'da soruyor eski vatandaşlığını bırakacakmısın diye. Ben nein işaretledim. Neden olarak da yeni çifte vatandaşlığı yazdım. Bugün hatda Sachbearbeiterin ile yazıştım, bir sorun yok.

Lazım olan evraklar fotokopi olarak:

- İmzalı Antrag yada online.
    - Passaport
    - Oturum Kartı
    - Almanya'daki okul diplomanız (varsa)
    - Almanya'daki meslek diplomanız (varsa)
    - Alman Geburtsurkunde (varsa)
    - Evlilik cüzdanı ile Almanca açıklama sayfaları tercüme parası vermemek için
    - Mitgliedsbescheinigung Krankenkasse
    - Renteninformation
    - Versicherungsverlauf
    - Son 3 aylık bodrosu
    - Biometrik resim
    - Emekli olanlar Rentenbescheinigung çalışanlar ise Renteninformation
    - Berufsschule diplomaniz
    - Arbeitsvertrag
    Konu Birbey 3.1 tarafından (24 Ocak 2024 Saat 22:04 ) değiştirilmiştir.

4. 2 kişi Birbey 3.1 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    77
    67 mesaja 158 teşekkür aldı
    Nordrhein Westfalen eyaletindeki yabancılar dairesinin internet sayfasından alıntı :

Aus gegebenem Anlass weisen wir darauf hin, dass der Bundestag am 19.01.2024 ein neues Staatsangehörigkeitsgesetz beschlossen hat, dieses jedoch noch das weitere Gesetzgebungsverfahren durchlaufen muss und daher voraussichtlich erst im Mai/Juni 2024 in Kraft tritt. Bis dahin gelten die derzeitigen Regelungen.

Von einer vorzeitigen Antragstellung unter Berufung auf die Gesetzesänderung raten wir dringend ab. Es entstehen keine zeitlichen Vorteile. Durch die Gesetzesänderung muss mit weiteren Verzögerungen der Bearbeitung aller Anträge gerechnet werden, die über die bereits jetzt bestehenden deutlich erhöhten Bearbeitungszeiten von mehr als 1 Jahr hinausgehen.

Wir bitten von telefonischen Anfragen und Mails zur geänderten Gesetzeslage abzusehen, diese können derzeit nur kurz und standardisiert beantwortet werden.

Alıntı ayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kod:
    Son 24 ay içinde en az 20 ay tam zamanlı çalışma,devletten yardım almama şartı
    Arbeitslosengeld ALG1 alanlar?

Veya ALG2 Bürgergeld geçmiş olanlar alman vatandaşlığına başvuramıyacakmı?

Buradaki kriterler ney?
    Kendi soruma kendim cevap vereyim.

eigenständige Sicherung des Lebensunterhalts (auch für unterhaltsberechtigte Familienangehörige) ohne Sozialhilfe und Arbeitslosengeld II

6. ayaz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    Alıntı ayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nordrhein Westfalen eyaletindeki yabancılar dairesinin internet sayfasından alıntı :

Aus gegebenem Anlass weisen wir darauf hin, dass der Bundestag am 19.01.2024 ein neues Staatsangehörigkeitsgesetz beschlossen hat, dieses jedoch noch das weitere Gesetzgebungsverfahren durchlaufen muss und daher voraussichtlich erst im Mai/Juni 2024 in Kraft tritt. Bis dahin gelten die derzeitigen Regelungen.

Von einer vorzeitigen Antragstellung unter Berufung auf die Gesetzesänderung raten wir dringend ab. Es entstehen keine zeitlichen Vorteile. Durch die Gesetzesänderung muss mit weiteren Verzögerungen der Bearbeitung aller Anträge gerechnet werden, die über die bereits jetzt bestehenden deutlich erhöhten Bearbeitungszeiten von mehr als 1 Jahr hinausgehen.

Wir bitten von telefonischen Anfragen und Mails zur geänderten Gesetzeslage abzusehen, diese können derzeit nur kurz und standardisiert beantwortet werden.

Kendi soruma kendim cevap vereyim.

eigenständige Sicherung des Lebensunterhalts (auch für unterhaltsberechtigte Familienangehörige) ohne Sozialhilfe und Arbeitslosengeld II
    Başvuru yapamazsın demiyor. Sadece avantajın olmaz diyor. Ama bence doğru değil. Tabiki avantajın sürede olur. Şimdi düşün bir aynı anda 10000 kişi Antrag verirse birinçi kişi mi olmak istersin yada misal 7000ninci kişi? Akıl var mantık var. İşleme sırasına göre sokacaklar.

Birde bu açıklamayı yazan şöyle saçmalamış. 19.01. meclisden geçti. 02.02. da Bundesrat'dan geçecek. Bir kaç gün sonrada Cumhurbaşkanı imzalayacak. Yani yasa bitti. Herkes istediği gibi Antrag yapabilecek.

Anlaşılan bunlar iş yükünü hafifletmek için "bugün git yarın gel" demeye çalışıyor. Ama yasal olarak böyle bir hakları yok. Antrag'ını verirsen mecbur işleme alacaklar. Zaten gelmede demiyor yazıda. Sadece rica ediyor.

Stuttgart, Berlin, NRW bunlar en çok yabancını olduğu yer. Stuttgartda normal Terminler 1 - 1,5 yıl sürüyor. Hatda insanlar sıra kapmak için iki gün kamp kuruyorlar yabancılar dairesinin önünde.

Benim tavsiyem: Siz yazana bakmayın. Antragınızı verin. Devletin sorunu iş çoksa vatandaşın değil.

8. 2 kişi Birbey 3.1 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,254
    310 mesaja 604 teşekkür aldı
    Einbürgerung Islemini tamamladim.Gönderdim.

Sonunda Kredi kartiyla 255 € ödemek gerekiyor.
    Dosya boyutu Tamami nin 35 MB yi gecmemesi gerekiyor.Evraklari gönderirken.

Bilgisayar bilgisi olmayan zorlanir.Anmelden yapman gerekiyor.Cözene kadar zaman aliyor.

Horoz ustam en sonda Simdiki vatandasliginizi birakacakmisiniz diye bölüm var.
    Evet
    Hayir ISARETLEDIM
    Simdiki Vatandasligimi beibehalten yapacagim Isaretleyip. Bos kareye de Yeni cikan yasanin cifte vatandasliga onay vermesinden dolayi yazdim.

LVA cok Pratik.Versicherungsverlauf indirmek icin.
    Konu murat39 tarafından (24 Ocak 2024 Saat 19:53 ) değiştirilmiştir.

10. 3 kişi murat39 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    https://service.berlin.de/standort/324180/

Burada yaziyor:

Abschließend noch ein Hinweis:
    Sobald 2024 eine Änderung des Staatsangehörigkeitsgesetzes beschlossen wird, werden alle für Sie günstigeren Änderungen automatisch auf Ihren Antrag angewendet. Sie müssen hierfür keinen extra Antrag stellen.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tüm evraklari upload yaparak online sundum. Simdi sadece hanim ile beni cagiracaklar ve karsimizda imzayi alacaklar. Bunu yaparken sundugumuz tüm belgelerin orijinallerini görmek isteyecekler. Augsburg-Land'da yaklasik 10-12 ay sürüyormus. Ama bellide olmaz. Tüm evraklar eksizsiz olunca ve savcilikdan temiz evraki gelince aradan ciksin diye daha kisa bir sürede halledebilirler.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alıntı murat39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bilgisayar bilgisi olmayan zorlanir.Anmelden yapman gerekiyor.Cözene kadar zaman aliyor.

Evet
    Hayir ISARETLEDIM
    Simdiki Vatandasligimi beibehalten yapacagim Isaretleyip. Bos kareye de Yeni cikan yasanin cifte vatandasliga onay vermesinden dolayi yazdim.

Zor birsey yok aslinda. Sadece basta sistemin nasil calistigini anlaman gerekiyor. Baskada birsey degil. Ben her türlü dijital imkanlari kullanmayi seviyorum. Cok zaman tasarrufun oluyor. Bundan 5 yil önce oturum karti cikardigimda Bürgerbürodaki kadin sasirdi PIN isteyince. Cogu kisi istemiyormus sorunca. Halbuki al cebinde dursun. Gün gelir, acele isin olur, lazim olursa sen yapamazsan islemi coluk cocugun yapar.
    Konu Birbey 3.1 tarafından (24 Ocak 2024 Saat 22:08 ) değiştirilmiştir.

12. Birbey 3.1 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye Kanca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1
    7 mesaja 27 teşekkür aldı
    Hayirli Aksamlar,

Bendeki sorun ben su an Alman Vatandasiyim ve Cifte Vatandaslik icin bizim Köln deki Ausländeramta yazdim, cevap olarakda Alintiya ekledim. Cevap Net, sizin yazdikalrinizlan bizim Ausländertamtin yazdigi uyusmuyor?

Sehr geehrter Herr *****,

das neue Staatsangehörigkeitsgesetz ist letzte Woche durch den Bundestag gegangen.
    Jetzt müssen wir die Zustimmung des Bundesrates abwarten und dann das Inkrafttreten des Gesetzes.
    Bis das Gesetz in Kraft tritt, bleibt es bei der alten Rechtslage, d.h. Mehrstaatigkeit ist i.d.R. noch nicht möglich .
    Wir gehen davon aus, dass das neue Gesetz etwa im April in Kraft treten könnte.
    Ich würde Ihnen empfehlen, bis zum Inkrafttreten des neuen Staatsangehörigkeitsgesetzes nichts zu machen – auf keinen Fall dürfen Sie jetzt einen türkischen Pass annehmen.

Mit freundlichen Grüßen
    Im Auftrag

Bezirksregierung Köln
    Dezernat 21 – Ordnungsrechtliche Angelegenheiten, Staatshoheitsangelegenheiten, Stiftungsaufsicht, Enteignung, Glücksspiel, Regionale Rückkehrkoordination
    50606 Köln

Dienstgebäude: Zeughausstr. 2-10, 50667 Köln
    Telefon: + 49 221 147 - 2115
    Telefax: + 49 221 147 - 2305
    Hürmetler

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    Niye uyuşmasınki? Uyuşuyor. Tüm yazdıklarımı okumamışsın.

Sen gider Türk kimliği istersen konsolosluk hemen verir. Verdiği tarih yeni yasa başlamadan önce olduğu için Alman vatandaşlığını bıraktırırlar mecbur.

Bizim durum farklı. Alman vatandaşlığına geçiş sürece 1 yıla yakın. Yani süreç yeni yasa başladıkdan sonra bitiyor. Seninkinde ise süreç yok. Gir konsolosluğa al kimliği yani.

15. Birbey 3.1 üyemize teşekkür edenler:

Üye KaraKasirga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    22
    10 mesaja 11 teşekkür aldı
    Ayni bu sekilde bende Agustos 2023 de basvurdum. Internet de bir alman avukatin videosunu izlemistim,
    simdiden basvurun diye. o yüzden o tarih de basvurdum.
    1 ay sonra Rhein-Erft Ausländeramt email yazdi, yeni yasa daha gecmedi
    sizin antrag zurücklegen yapamayiz diye. Cekmezsem bosuna 255 Euro ödeyecegimi yazdi
    ve bana angebot yapti kostenlos Antrag kostenfrei zurückzunehmen. Bende o sekilde yaptim.

2 gün önce tekrar email yazdim, simdi basvuru yapabilirmiyim diye, bana su cevabi yazdi.

Guten Morgen,

nein, das neue Staatsangehörigkeitsgesetz ist noch nicht rechtskräftig. Die Rechtskraft tritt erst im Sommer ein. Ich vermute, im Juli diesen Jahres.

Mit freundlichen Grüßen
    Im Auftrag

yine de senin yaptigin gibi yapsam, Antrag ayni kisiye gidecek oda yapmaz.

Kadin gicik olmus gibi, en son yazdigi cevab'i kalin yazi sekli yaparak yazmis

Üye KaraKasirga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    22
    10 mesaja 11 teşekkür aldı
    Alıntı murat39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Evet
    Hayir ISARETLEDIM

online NRW de oluyor mu?
    Konu KaraKasirga tarafından (25 Ocak 2024 Saat 11:58 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    Alıntı KaraKasirga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni bu sekilde bende Agustos 2023 de basvurdum. Internet de bir alman avukatin videosunu izlemistim,
    simdiden basvurun diye. o yüzden o tarih de basvurdum.
    1 ay sonra Rhein-Erft Ausländeramt email yazdi, yeni yasa daha gecmedi
    sizin antrag zurücklegen yapamayiz diye. Cekmezsem bosuna 255 Euro ödeyecegimi yazdi
    ve bana angebot yapti kostenlos Antrag kostenfrei zurückzunehmen. Bende o sekilde yaptim.

2 gün önce tekrar email yazdim, simdi basvuru yapabilirmiyim diye, bana su cevabi yazdi.

Guten Morgen,

nein, das neue Staatsangehörigkeitsgesetz ist noch nicht rechtskräftig. Die Rechtskraft tritt erst im Sommer ein. Ich vermute, im Juli diesen Jahres.

Mit freundlichen Grüßen
    Im Auftrag

yine de senin yaptigin gibi yapsam, Antrag ayni kisiye gidecek oda yapmaz.

Kadin gicik olmus gibi, en son yazdigi cevab'i kalin yazi sekli yaparak yazmis
    Başından savuyor.

Yukarda link paylaştım. Orda yazıyor şimdiden Antrag verilebilir diye. Ayrıca milletvekili Hakan Demir, abgeordnetenwatch.de de tavsiye ediyor. İtiraz et maile bunu kaynak göstererek bak nasıl yola geliyorlar.

Antraglar yığılmasın diye baştan savuyorlar.

Yada direk gösterdiğim kaynaklar ile şeflerine yaz.

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,254
    310 mesaja 604 teşekkür aldı
    Bayern de Online oluyor.

Ve sonunda simdiki Vatandasliginizi korumak istiyormusunuz diye de bölüm var, onun icin de problem yok.

Birbey in yazmis oldugu gibi, Online imkan olan eyaletlerde basvurmak süreci hizlandirir.

Cifte vatandaslik icin Termin almalar, belediyeler isin icerisinden memur calisan olsun, basvuru talebi zorlanacaktir.Onun icin de 6-8 ay sonraya Terminler tahmin ediyorum.

Cifte vatandasliga sade Türkler olmayacaktir, bütün yabancilar bir anda Termin istiyecektir.

Elinde Alman vatandasligi olup da Türk vatandasligina gecmek isteyenler Birbey de yazmis acele etmesinder.
    Problem icerisine düserler.

Almanya ya Askerlik olayi gelecektir.
    Türk vatandasiniz cifte vatandassiniz.
    Almanya - Türkiye NATO ülkesi.Türkiye de yapmis oldugunuz askerligi burada düsüyoruz demislerdi.Ben Türkiye de dövüzle askerlik yapmistim.
    Buraya geldim Türkiyede askerlikden 2ay sonra Alman vatandasligina gecmistim, bundan 25 sene önce.Almanya da da askerlik icin cagirmislardi.
    Konu murat39 tarafından (25 Ocak 2024 Saat 19:26 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Bence biraz aceleci davranıyorsunuz.

Ortada daha yönetmelik yok kanunlaşmış bir metin yok.

Şimdi den Alman Vatandaşı olanlar hemen Türk Vatandaşlığında başvurmasınlar k kanunun onlar içinde geçerli olduğuna dair yazılı bir metin yok.

Sonra Dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmasınlar . Geçen senelerde Almanların böyle oyunları oldu.
    Konu hOrOz tarafından (25 Ocak 2024 Saat 19:35 ) değiştirilmiştir.

21. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    Bu iş bitti. Böyle büyük bir yasa hükümetin çoğunlukda olduğu Bundesrat'dan dönme ihtimali yüzde 1% ancak.

Bundesrat kabul etmezse olay Vermittlungsausschuss, yani arabulucuya gidyor. Meclis ile Bundesrat arasında anlaşma sağlamaya çalışıyor. Anlaşamazlar meclis yine Bundesrata ikinci kez yollayabiliyor. İkincide etme hakkı yok Bundesrat'ın.
    Konu Birbey 3.1 tarafından (25 Ocak 2024 Saat 21:19 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Yasanın ana hatları belli ama ince detayları belli değil.

Çünkü Almanlar yasa yaparken diğer paragrafları altına diziyorlar

Biraz Alman Hukuku nu bilen benim ne demek istediğimi anlamıştır

Altta paragrafta yazan bir madde üstte yazan maddeyi iptal edebiliyor.

Oldu bittiye getirmek yanlış önce yasayı yazılı bir metin halinde görelim..

Çok şey anlatıyor ama okuyan gören yok

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,910
    497 mesaja 1,427 teşekkür aldı
    her kafadan bir ses cikmadan burdan dinleyin

https://www.youtube.com/watch?v=uCjhE8grwcQ&t=661s

25. deniz2000 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    Kim bu adam bilmiyorum ama amatör sanki.

Yılın 365/366 günden ibaret olduğunu bu yaşa gelmiş daha öğrenememiş. 180 gün yeterli değil. 183 gün yeterli.

Önüne gelen Youtubeda video koyuyor ve paraları götürüyor. İçeriğini denetleyen yok.

Vergi bilgiside yanlış. Türkiye'ye dönsen ve Almanya'da ikametin olmasa bile emeklinin Almanya'da vergisini vermen gerekiyor.

https://www.steuertipps.de/altersvor...aerung-abgeben

https://www.wohnsitzausland.com/rent...u%20versteuern.
    Konu Birbey 3.1 tarafından (26 Ocak 2024 Saat 13:55 ) değiştirilmiştir.

27. Birbey 3.1 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    Evet arkadaşlar bilgiler geliyor.

Bundesrat'ın onayı gerekmiyor. Sadece Bundesrat'ı yasaya itiraz etmemesi gerekiyor. Bundesrat'da bu konuda iç işlerine bakan kısım bu yeni yasayı olumlu karşıladığını bildirdi.

Cuma günü konu kapanıyor Allah'ın izni ile. Toplantı bu cuma. Sonra Cumhurbaşkan'nına gidiyor. Cumhurbaşkan'ı Almanya'da daha çok misafir ağırlamakla görevli ve birkaç devletin temel kurallarını sarsacak konulara karışıyor. Aslen Cumhurbaşkanı SPD'li olduğu için imzası sıkıntısında bir sıkıntı yok.
    Konu Birbey 3.1 tarafından (31 Ocak 2024 Saat 23:12 ) değiştirilmiştir.

29. Birbey 3.1 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,645
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar bilgiler geliyor.

Bundesrat'ın onayı gerekmiyor. Sadece Bundesrat'ı yasaya itiraz etmemesi gerekiyor. Bundesrat'da bu konuda iç işlerine bakan kısım bu yeni yasayı olumlu karşıladığını bildirdi.

Cuma günü konu kapanıyor Allah'ın izni ile. Toplantı bu cuma. Sonra Cumhurbaşkan'nına gidiyor. Cumhurbaşkan'ı Almanya'da daha çok misafir ağırlamakla görevli ve birkaç devletin temel kurallarını sarsacak konulara karışıyor. Aslen Cumhurbaşkanı SPD'li olduğu için imzası sıkıntısında bir sıkıntı yok.
    Evet bir kac devletin zararina konusuyor,almanyada laf carpiyor,ve ortaligi salliyor..
    Bunu niye yapiyor sende bilmiyorsun..
    Bunu sunun icin yapiyor;
    Almanyadan fiyterleri alamayacagi haberini onceden alinca almanyanin kel baskanina agzina geleni soyluyor,,
    Sayet ucaklari vermis olsalardi susacakti ama bunu niye yapiyor,,sunun icin yapiyor;
    Alman toplumuna devletinizin ne mal oldugunu ogrenin diye acikliyor ve sizin yahudilere borcunuz var diyor...
    Sen dusmanindan menfaat beklemeden neden dostluk yapacaksinki..
    Abd almanyaya talimati veriyor ve almanyanin kendi basina karar verme yetkisini hemen ortadan kaldiriyor..
    Vatandaslik konusuna gelince her poha cb karismaz ve karar vermez,,o adam oraya danismanlariyla gidiyor ve okuz danismanlar bunlari bildigi halde almanyaya gidiyor..
    Ben olsam ortalikta dolasan ve dis ulkelerde bazi islerin ve firildaklarin nasil dondugunu bilmeyen danismanlari aninda cope atarim..galiba gezmeye ve poz vermeye gitmisler..bizim acimizdan konu bu..
    Almanya acisindan konu zaten olsada olur olmasada olur..pek bir degeri yok,adam ukrayna dururken,almanyanin refah politikasindan abd rahatsiz ve bozmaya calisiyor zaten bunlardan haberi yok..en iyi bildigi gunde keli sivatmak icin berberlere almanlarinvergisinden odettigi 20 bin avrocuklar..vatandas zaten enayi....bunlara finanzamt hesap soramiyor ama garibana 1900 avro bankaya yatirsa nerden buldun diyor. Sokakda buldum desen inanmiyor,illa carptin caldin,devleti dolandirdin..asil hirsizlar devletin tepesinde..
    siz koyunlari tr de ariyorsunuz ama koyunun asli almanyada..
    Isin ozu bu....
    Konu webci tarafından (01 Şubat 2024 Saat 05:32 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    Şuanda Bundesrat'dan çifte vatandaşlık geçti. Hayırlı uğurlu olsun. Yaklaşık saat 11.05'de geçti. Canlı olarak takip ettim. Cumhurbaşkan'ı imzaladıktan sonra 3 ay sonra yürürliğe girecek
    Konu Birbey 3.1 tarafından (02 Şubat 2024 Saat 13:00 ) değiştirilmiştir.

32. 3 kişi Birbey 3.1 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)