Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 440 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Resmed uyku apnesi maske ve makinasi kullanan varmi

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    263
    203 mesaja 527 teşekkür aldı
    Alıntı bicak40 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam usta gecmis olsun
    resmed S10 makinasi var onu iste sessiz calisiyor maske cesidi cok hepsini dene
    philipsin maskeleri var onlari dene onlar iyi
    Dedigin makinayi verdiler ama maskede sorun yasiyorum cünkü bendeki uyku sorunu cak agir ufacik bir ses hareket hemen uyaniyorum bir daha uyu uyuyabiliyorson su an biraktim cünkü maske beni uyandiriyor

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    711
    38 mesaja 65 teşekkür aldı
    Selam Arkadaslar,
    Bende Uyku apnesi sikayetinden dolayi 1 senedir Makine kullaniyorum , faydasini görüyorum hamd olsun , sirti üstü hic uyayamiyorum bununla hamd olsun uyuyabiliyorum , benim sorum
    maskeyi nasil temizliyorsunuz ben aradi bir sirke ile temizliyorum ama sirkenin kokusu kaliyor ve beni rahatsiz ediyor , maskeyi temizlemediyin zaman ise kokuyor , ben istiyorumki pis pis bir sivi ile temizlemek , bu konuda tecrübelerinioze iytiyacim var

S&S

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    192 mesaja 328 teşekkür aldı
    Alıntı enes67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaslar,
    Bende Uyku apnesi sikayetinden dolayi 1 senedir Makine kullaniyorum , faydasini görüyorum hamd olsun , sirti üstü hic uyayamiyorum bununla hamd olsun uyuyabiliyorum , benim sorum
    maskeyi nasil temizliyorsunuz ben aradi bir sirke ile temizliyorum ama sirkenin kokusu kaliyor ve beni rahatsiz ediyor , maskeyi temizlemediyin zaman ise kokuyor , ben istiyorumki pis pis bir sivi ile temizlemek , bu konuda tecrübelerinioze iytiyacim var

S&S
    Cay bardagina az bir su,icine bir damla spülmittel
    eline pamuk veya bir parca küchentuch al temizle

Sirke silikonlari zamanla parcaalar

5. batum üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Rookie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    334
    57 mesaja 78 teşekkür aldı
    Eski tip yüz maskesiyse iplerini çıkarıp, elimize biraz sabun sürerek suyun altında yıkıyorum.
    Yeni yüz maskelerinin yüzümüze gelen parçası elimizle çektiğimizde çıkıyor daha pratik ipini falan çıkarmaya uğraşmıyorsun, aynı şekilde temizleyip takiyorsun.
    Hortumunuda çeşmenin ağzına tutarak içinden sıcak su geçirerek temizliyorum.
    Nemlendirici kullanıyorsanız kaynamış su yada piyasada satılan saf sudan kullanın, direk çeşmeden kullandığınız su bakteri üretiyor.
    İçine su doldurfuğunuz parçayıda düzenli temizlemeniz lazım.
    Maskenin ipinide ara sıra 30 derecede çamaşır makinasında yıkıyorum daha sıcak derecede yıkanırsa yapışan yerleri zara görüyor.
    Ben böyle yapıyorum.
    Konu Rookie tarafından (03 Şubat 2023 Saat 10:25 ) değiştirilmiştir.

7. 2 kişi Rookie üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    41 mesaja 49 teşekkür aldı
    Alıntı haveri68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim sorunum kaliteli uyku uyuyamamak gece iki kere kalkiyorum uyaniyorum bazen 2-3 saat uyayamiyorum ama bugün hastanede mittelgradiger schlaf apne oldugunu söylediler onun icin verdiler sabahlari cok yorgun oluyorum
    kardiologe git. belki kalpde sorun var.
    Bendede ayni sorun vardi . ama simdi 1 veya 2 kere kalkiyorum.
    Sekerin varmi ?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    480
    113 mesaja 286 teşekkür aldı
    ben sade su ile yikiyorum.

kendi web sitelerinde elde yikarken ilac kullanmisa benziyor.

https://myair.resmed.eu/library/cont...return=library

10. feza üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye esmerkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    386
    129 mesaja 297 teşekkür aldı
    yillardir bende kullanmaktayim horlamaktan gücsüz düserdim makineyi kullandim kullanali her zaman dinc tutuyor basta zorlasiyorsun zamanla alisiyorsun alistigindada makinesiz uyuyamiyorsun uyurken agziniz acik kalirsa yüz maskesini tavsiye ederim kapali kalirsa burun maskesi derim sonucta burun maskesi hafif malesef agziniz acik kaldigi icin agizda, bogazda kuraklik oluyor ben sahsen feuchtigkeit makinesini kullanmiyorum onun yerine kinbad takiyorum agzim acik kalmadigindan agza, bogza hava gitmediginden kuraklikta olmuyor tavsiye ederim yalniz sabahlari kalktigimda yüzümde maske izi oluyor oda beni sinir etmekte maskeyi sikmaya mecbursun yoksa sagdan, soldan hava kaciriyor herkese gecmis olsun

12. 2 kişi esmerkral üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    263
    203 mesaja 527 teşekkür aldı
    Alıntı esmerkral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yillardir bende kullanmaktayim horlamaktan gücsüz düserdim makineyi kullandim kullanali her zaman dinc tutuyor basta zorlasiyorsun zamanla alisiyorsun alistigindada makinesiz uyuyamiyorsun uyurken agziniz acik kalirsa yüz maskesini tavsiye ederim kapali kalirsa burun maskesi derim sonucta burun maskesi hafif malesef agziniz acik kaldigi icin agizda, bogazda kuraklik oluyor ben sahsen feuchtigkeit makinesini kullanmiyorum onun yerine kinbad takiyorum agzim acik kalmadigindan agza, bogza hava gitmediginden kuraklikta olmuyor tavsiye ederim yalniz sabahlari kalktigimda yüzümde maske izi oluyor oda beni sinir etmekte maskeyi sikmaya mecbursun yoksa sagdan, soldan hava kaciriyor herkese gecmis olsun
    Aynen dedigin gibi hava kaciriyor birde uykudan uyaniyorum onun icin simdilik biraktim tekrar denerim cünkü uykusuzluk beni bitirdi sersem gibiyim kalktigimda bendeki sorun daha cok uyku kalitesi cok düsük .

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    480
    113 mesaja 286 teşekkür aldı
    Alıntı erenali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam ustam allah acil sifalar versin benimde baska hastaliktan %50 var eger sende dgisiklik olursa birzahmet paylas veya özelden bildir bende ona göre bas vuru yapayim.tesekkürler.

bildiri geldi, hastaliklara "uyku ile ilişkili solunum düzenleme bozukluğu" eklemişler ve GdB 60% yükseltmişler + unbefiristet yapmişlar.
    5 sene önce 50% verdiklerinde daha yüksek olmasi gerekiyordu itiraz etmisdim ama basarisiz olmusdum.

yeni gelen bildiriyi VDK göstereyim ne diyecekler, gerci unbefiristet olmasi iyi.
    Konu feza tarafından (13 Mart 2023 Saat 23:13 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)