Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anne-Babanız vefat edince Baba ocağını kapattınız mı?

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı

Anne-Babanız vefat edince Baba ocağını kapattınız mı?

Arkadaşlar çoğumuz Türkiye’den Almanya`ya işçi olarak ilk gelenlerin çocuklarıyız ve Anne-Babalarımız ya çok yaşlılılar ya da vefat ettiler.
    Eğer Anne-Babanız vefat ettiyse, Onların memlekette, şehirlerde, köylerdeki evlerini sizler nasıl yaptınız? Baba ocağınızı kapattınızmı? Yoksa yaşatıyormusunuz?
    Anne-Babaları vefat edenler, ya Anne-Babanın evini-tarlasını-bahçesini ne var ne yok her şeyi satıyorlar, parasını paylaşıyorlar.
    Yada o evlerde-bahçelerde geçmişin hatıralarına hürmeten, eski halini hiç bozmadan yaşatmaya çalışıyorlar. Sizler nasıl yaptınız?
    Benim de Annem-Babam vefat ettiler, köyde ve şehirdeki evi hiç bozmadık,eşyaların yerini bile degiştirmedik, 5 kardeşiz,gittikçe biraz kalıyoruz. Yalnız çevremde bizim gibi olup, Anne-Baba vefat ettikten sonra herşeyi satanlarda var.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    30 mesaja 35 teşekkür aldı
    Baba Rahmete Kavusali 20 yil olacak Anne hala sag 82 yasinda allah uzun ömür versin isallah ama baba ocagi hem köyde hem sehirde tütüyor. Babadan 4 kardese ne kaldi ise hic birseye dokunmadik, anneye vekalet verdik ölene kadar senin dedik. anne mi önce gider bizmi bilinmez ama rahmetli olsa bile o ocak tutecek allahin izni ile. he tarlaya falan gelince muhtemelen satilir kim ugrasacak kiraya versen 3 kurus kira getirir isliyen kazanir.

4. Mezarci59 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    122 mesaja 206 teşekkür aldı
    İyi güzelde sizde rahmetli olunca o gayrimenkulller torunlara falanda bölünecek. olacak 80 hisse uğraşsınlar dursunlar...Alanyada çok rastlamisdım bu tip miras olaylarına torunlar birbirlerini vuruyorlardi..

6. 2 kişi choban üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    116
    144 mesaja 324 teşekkür aldı
    Anne ve Babadan kalan bag bahce iste her neyse ortak kalsin.
    Ama iste cocuklarin hepsinin maddi durumu ayni olmayabiliyor.Simdi birinin durumu iyi olur derki satmayalim kalsin eski günleri yad ederiz.
    Ama diger cocugun durumu kötü oluyor oda tamam paylasmayalim, satmayalim gecmisi yad edelim diyemez ki?
    Yani durum herkes icin ayni degil.

8. 2 kişi Haziran üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    16
    18 mesaja 28 teşekkür aldı
    Benden veto yok öyle şunu suna yapayim şunu buna yapayim herkes kendisi yapsin.....
    Bizim millet kadar bencil mal mülk meraklisi yok bende sukadar ev yaptim ben sukadar tarla aldim yok yok ondan sonra birbirlerini yesinler bak biz 3 kardeşiz rahmetli olali 3 yil oldu daha mahkemelerde ugrasiyoruz yapmayin diyeceğim ama bizim millete anlatamassin dedikya benim senden fazla olsun senin benden az olsun......devam devam.......bak rahmetliye dedimki baba anne bize ne birakiyorsaniz simdiden taksim edin bak sonra herkes gibi birbirimize gireriz ben bu rezillikle uğraşmak istemiyorum babamin dedigi laf ben öldükten sonra ne yaparsaniz yapin daha ne diyeyim laf cok ama cok gec anlatamassin bizim millete aha boyle mahkemelerde ugrasiyoruz simdi o diyor benim ben diyoru o benim cik cikabiliyorsan mahkemden

10. 2 kişi W211 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    16
    18 mesaja 28 teşekkür aldı
    Alıntı choban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi güzelde sizde rahmetli olunca o gayrimenkulller torunlara falanda bölünecek. olacak 80 hisse uğraşsınlar dursunlar...Alanyada çok rastlamisdım bu tip miras olaylarına torunlar birbirlerini vuruyorlardi..
    Bizim millete anlatamassin

12. W211 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Annem şu anda 80 yaşında biraz burada biraz da Türkiye de parası var ..

Babam ve annem kendilerini finasnsiyel olarak önceden kendilerini sağlama bağladılar

Hem burada hemde Türkiye den emekliler Türkiye den dul maaşı alıyor

Türkiye de iki dairemiz vardı .. Birini annem yok parasına satmış

Ona çok kızdım ..şimdi o paraya aynı daireyi alamazsın ..

Ausbildung yaparken 4bin Mark (1982 senesi) biriktrimiştim onu verdim üzerine eklediler bir daiere aldılar

Geçen seneye kadar kiracı dul bir bayan vardı. Oda yeniden evlendi çıktı..

Annemde biu evi kim bakacak diye dayımın torununa satmış .. Onlarda işi ucuza kapamışlar

Babaanneden bir eski ev vardı bakım olmayınca ev çökmüş gitmiş .. arazisi kalmış

Kendi kendima plan yapıyorum ..

o arsaya mahalle içinde bir park alanı yapmayı düşünüyorun ..

Çocuklar oynasın yaşlılar otursun diye.

Bir bağımız vardı dedelerden kalan o araziyi belediyeye bağışladık onlarda güzel bir spor salonu yaptılar

Eski bağımızın yerine yapılan spor salonu. Akrabamız VESTEL de destek oldular ilçemizin gençlerine güzel bir salon açildı

Konu hOrOz tarafından (11 Ekim 2023 Saat 19:47 ) değiştirilmiştir.

14. 8 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Annem şu anda 80 yaşında biraz burada biraz da Türkiye de parası var ..

Babam ve annem kendilerini finasnsiyel olarak önceden kendilerini sağlama bağladılar

Hem burada hemde Türkiye den emekliler

Türkiye de iki dairemiz vardı .. Birini annem yok parasına satmış

Ona çok kızdım ..şimdi o paraya aynı daireyi alamazsın ..

Ausbildung yaparken 4bin Mark (1982 senesi) biriktrimiştim onu verdim üzerine eklediler bir daiere aldılar

Geçen seneye kadar kiracı dul bir bayan vardı. Oda yeniden evlendi çıktı..

Annemde biu evi kim bakacak diye dayımın torununa satmış .. Onlarda işi ucuza kapamışlar

Babaanneden bir eski ev vardı bakım olmayınca ev çökmüş gitmiş .. arazisi kalmış

Kendi kendima plan yapıyorum ..

o arsaya mahalle içinde bir park alanı yapmayı düşünüyorun ..

Çocuklar oynasın yaşlılar otursun diye.

Bir bağımız vardı dedelerden kalan o araziyi belediyeye bağışladık onlarda güzel bir spor salonu yaptılar

Eski bağımızın yerine yapılan spor salonu

Usta parkin kenarina cesme yaptirmayi unutma..

16. 3 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    263
    203 mesaja 527 teşekkür aldı
    Arkadaslar ayni sorunu bizde yasiyoruz malesef pekde iyi degil bu arada annem vefat edeli 8 sene oldu baba yasiyor 91 yasinda hafif demenz Allah razi olsun kiz kardesim bakiyor babama ,babam kiz kardesimin yaninda kaliyor ,bu arada biz yedi kardesiz 5 erkek 2 kiz , babam temelli dönmüstü 1984 . bag bahceyi babam bölüstürdü yasarken kavga etmeyelim diye bizim aile biraz cok sesli
    Eve gittim bu yil ev cökmek üzere kiz kardesimle evi actik havalandirdik köyde kerpic ev ,ben teklif yaptim her kardes yilda 3 binlira versin evin ihtiyaci olan isler karsilansin diye hic kimse sicak bakmadi yani cökmek üzere terk edildi ,yada satalim parayi bölüselim teklifi var .

annemden kalan tarlanin ablamin istegi üzere tapuya gittik, elinizda tapu varmi dedi müdür hayir dedik ,varis kim dedi babam ama tarlanin paylasimi teyzelerimle yapilmamis ,tapu cikarilmamis tapu müdürü varis leri bir araya getire bilirmisin dedi, mümkün degil dedim ,cünkü teyzem öldö ogluda öldü onun cocuklarida varis öyle deyince 80-100 kisiyi bir araya getirmek mümkün degil ,o zaman ekiyorsaniz ekin kimse ses etmedikce ama tarla parasini untun dedi .velhasil aglanacak halimize güldük umudu da kestik simdilik ekip dikiyor ablam helal hos olsun .

3 kücük tarladan haberimiz bile yok ,cünkü tapu yok elmizde bizlerde yerini bilmiyoruz ,babam söyledi muhtar ekiyormus birini , inanki bagislanacak olsa annemin hayrina bagislayacagiz ama oda mümkün degil .
    Konu haveri68 tarafından (03 Kasım 2023 Saat 23:13 ) değiştirilmiştir.

18. haveri68 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)