Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sac Kesimi?

Tecrübeli Üye samsunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    658
    ALdigi Tesekkürler : 335

Sac Kesimi?

Arkadaslar hepimizin bildigi üzere Corona yüzünden Berberler kapandi, sacini evinde kendi kesen varmi?!
    ben sahsen bir sac kesme makinasi alip denemek istiyorum Makina olarak bana hangisini tavsiye edersiniz?. Makina akülü olmali fiyat olarak 50€-100€ düsünüyorum.

2. Sponsor Reklam
    Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,988
    ALdigi Tesekkürler : 2,621
    Ben 2 senedir yine saclarimi kisa kesiyorum.. bi ara uzatmistim, ama simdi dedigim gibi yaklasik 2 senedir kisa tutuyorum.. yanlari arkasini 1 mm
    Üst kismini 7mm..
    (Übergang 7mm/5/3/2/1)
    berberlerden daha iyi kesiyorum..
    Kullandigim makina ise Braun

Bi ara her 2 hafta da kesiyordum.. sonra 10 güne düsürdüm, simdi ise her hafta kesiyorum..
    Konu talo176 tarafından (24 Mart 2020 Saat 19:51 ) değiştirilmiştir.

4. talo176 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,332
    ALdigi Tesekkürler : 807
    Ben herzaman evde kendim keserim.Çocuklarım da berbere gitmez beni tercih eder.Şükür o konuda bir sıkıntım yok.
    Sizler evde yapmak isterseniz ancak kısa kesim yapabilirsiniz.Nasıl olsa hep evde olduğunuz için bozulsa bile sorun olmaz.
    Çocukların saçını kesmekle işe başlayabilirsiniz.Tabi izin verirlerse.
    Tarak numarası yazmayacam çünkü her makinaya göre değişir.Kolay gelsin,Hayırlı traşlar.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    ALdigi Tesekkürler : 58
    Evet yillardan beri bende evde kesiyorum. Yani hanim kesiyor berber degil. Deneye deneye ögrendi simdi berberden farki yok. Makinaya gelince .Bende panasonic ER 1611 var. 4-5 sene olmustur. Birde kenarlarini toplamak icin ,Wella Contura HS 61 var. Kolay gelsin.

7. aab38 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    581
    ALdigi Tesekkürler : 2,901
    Alıntı aab38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet yillardan beri bende evde kesiyorum. Yani hanim kesiyor berber degil. Deneye deneye ögrendi simdi berberden farki yok. Makinaya gelince .Bende panasonic ER 1611 var. 4-5 sene olmustur. Birde kenarlarini toplamak icin ,Wella Contura HS 61 var. Kolay gelsin.
    Ya usta iyi güzelde hanim ögrene diyorsunda, sokaga nasil ciktin ögrenesiye kadar?

9. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür Etti:

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,988
    ALdigi Tesekkürler : 2,621
    Sapkayla galiba

Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    ALdigi Tesekkürler : 58
    Slm arkadas ben sacimi devamli kisa olarak kestiririm,ilk baslarda Örnek,yanlari 9 numara üst 12 numara . Ikisinin birlestigi yerde biraz uyusmazlik oluyordu.(hic olmadimi hertarafi 9 numara oluyordu. Zamanla oda düzeldi. Simidi normal bir berber gibi yandan ince baslayip üste dogru büyüyerek yapabiliyor.Kenarlarinida kücük makina ile.Dedigim gibi en kötü ihtimal hertarafi ayni numara ( 0-16 aarasi ) ile düzeltirsin sokaga cikarsin. Bu arada arada 18 yasinda degilim. Hepiniz yapin demiyoruz yapmak isteyenler icin.

12. aab38 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,186
    ALdigi Tesekkürler : 171
    Arkadaslar size kesinlikle tavsiye edebilecegim bir alet var, Flowbee sahsen kendim arasira acil durumlarda kullaniyorum.
    Buradan bakabilirsiniz Youtube'den videolarini izleyebilirsiniz. Hata yapma payi sifir.

Ettiği Teşekkür
    658
    Selam bilader senin kullandigin makina bumu?.

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,332
    ALdigi Tesekkürler : 807
    Bende PANASONIC ER-1611 kullaniyorum.Çok güzel ve dayanıklı bir makina.Hala birçok berber bundan kullaniyor.Tavsiye ederim.

16. smeilet üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    644
    ALdigi Tesekkürler : 620
    Alıntı smeilet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende PANASONIC ER-1611 kullaniyorum.Çok güzel ve dayanıklı bir makina.Hala birçok berber bundan kullaniyor.Tavsiye ederim.
    Alabileceginiz en güzel aletlerden birisi bu.
    Yegenimde Berber oldugu icin ondan dolayi.

S&S

18. neco54 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    644
    ALdigi Tesekkürler : 620
    Ince isler icinde bunu öneririm

Philips One Blade

Üye
    Ettiği Teşekkür
    484
    ALdigi Tesekkürler : 44
    Bende panasonic ER 1611 var. 4-5 sene olmustur. Birde kenarlarini toplamak icin ,Wella Contura HS 61 var. Kolay gelsin.
    Ikiside süper makineler bende ikiside var hatta ben Wella Contura HS 61 ile sakal trasi oluyurum diger herseyi denedim islak kuru fircayla
    sakal trasi oldugum zaman kafami ceviremiyordum cildim geriliyordu denemedigim hic birsey kalmadi
    taki bir berber arkadas diyene kadar Wella Contura HS 61 bir dene ondan belli 5-6 senedir bu makineyle sakal trasi oluyurum ve cok memnunum
    selam ve saygilar

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    581
    Ya ustalar tamamda, diyelim yanlari üce vurduk. Üstüde 8 yaptik. Übergangi makina ile nasil yapiyorsunuzki kendiniz?

Her yerini kafanizi ayni numaraya veriyorsaniz kolay tabiki.

Bizim oglani yaptik bugün. Baya uzamisti gece terliyordu. Berberde kapali. Cok kötü olmadi, ama berberinde kesmedigi belli yinede. En cok Übergangda zorlaniyoruz.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (25 Mart 2020 Saat 16:01 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    581
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sapkayla galiba
    Iyide iste ne yapcaz. Büroda zor biraz.

Avcum kasinmiyor degil. Üç erkek evde. 15 Eurodan yilda eder 500 Euro kaba hesap desek.

23. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür Etti:

Ettiği Teşekkür
    658
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya ustalar tamamda, diyelim yanlari üce vurduk. Üstüde 8 yaptik. Übergangi makina ile nasil yapiyorsunuzki kendiniz?

Her yerini kafanizi ayni numaraya veriyorsaniz kolay tabiki.

Bizim oglani yaptik bugün. Baya uzamisti gece terliyordu. Berberde kapali. Cok kötü olmadi, ama berberinde kesmedigi belli yinede. En cok Übergangda zorlaniyoruz.
    Bilader, bildigin üzre ben konuyu berberler kapali oldugu icin actim!.
    Aslinda ben berbere gitmeyide artik kendime bosa gecen Zaman olarak görüyorum benim bulundugum yerde en Yakin Berber bana 10-12 kilometre uzakta,
    berbere gitmek bi yana birde orda park edicek park sorunuda var ve bence artik bunlardan da öte Temizlik sorunu var 3 asagi 5 yukari cogu berberler ayni seviyede bi dükkana günde 30-50 kisi girse ayni makas ayni makinalar ve dahada beteri ayni boynumuza astigi bez artik bana tiksinlik getirdi.
    Ben sahsen benim Hanimi tavladim makina ile benim saclari artik ona kestiricem! olsun varsin baslangicta 3-5 kere eli alisana Kadar egri keser ama zamanla becerecek.
    Ben bu Berber olayinin Para yönünü inanin hesap etmedim, lakin Ayda 15+3€ Garaj parasi sen ona düz bahsis ile 20€ de; 20€x12-240€ hesap cikiyor az bi Para degilmis aslinda.
    Konu samsunlu tarafından (26 Mart 2020 Saat 11:49 ) değiştirilmiştir.

25. 4 kişi samsunlu üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Horozland
    Ettiği Teşekkür
    1,415
    ALdigi Tesekkürler : 11,207
    Alıntı samsunlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslinda ben berbere gitmeyide artik kendime bosa gecen Zaman olarak görüyorum benim bulundugum yerde en Yakin Berber bana 10-12 kilometre uzakta,
    berbere gitmek bi yana birde orda park edicek park sorunuda var ve bence artik bunlardan da öte Temizlik sorunu var 3 asagi 5 yukari cogu berberler ayni seviyede bi dükkana günde 30-50 kisi girse ayni makas ayni makinalar ve dahada beteri ayni boynumuza astigi bez artik bana tiksinlik getirdi.
    Ben sahsen benim Hanimi tavladim makina ile benim saclari artik ona kestiricem! olsun varsin baslangicta 3-5 kere eli alisana Kadar egri keser ama zamanla becerecek.
    Ben bu Berber olayinin Para yönünü inanin hesap etmedim, lakin Ayda 15+3€ Garaj parasi sen ona düz bahsis ile 20€ de; 20€x12-440€ hesap cikiyor az bi Para degilmis aslinda.
    demekki 5 kere nefes almak 5 € olsa para fazla gitmesin diye 4 kere nefes alacaksınız

çoğu berber arkadaşım olduğu için 8€ derler bende 10€ bırakırım üstü kalsın derim
    Konu hOrOz tarafından (25 Mart 2020 Saat 19:22 ) değiştirilmiştir.

27. hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,292
    ALdigi Tesekkürler : 866
    Ben bu Berber olayinin Para yönünü inanin hesap etmedim, lakin Ayda 15+3€ Garaj parasi sen ona düz bahsis ile 20€ de; 20€x12-440€ hesap cikiyor az bi Para degilmis aslinda.
    bende panasonic ER 1611 kullaniyorum üstüne makina tanimam

benim iki oylumdan birisi eli cok yatkin benim saclari o kesiyor

bir sene oldu berber yüzü görmedim bundan sonra böyle usta

Ettiği Teşekkür
    658
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    demekki 5 kere nefes almak 5 € olsa para fazla gitmesin diye 4 kere nefes alacaksınız

çoğu berber arkadaşım olduğu için 8€ derler bende 10€ bırakırım üstü kalsın derim
    Kusura bakma ama her konuda anlasabiliriz belki fakat bana CIMRI denmesine kesinlikle karsiyim!, iyi kötü sende beni bende seni surda taniriz, senden rica ediyim.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    581

uploaded

Katiliyorum sana. Hijyen yok. Makineler öyle kullaniliyor.

Bende biraz bundan dolayi kendim kesmek istiyorum. Bizim burada her yer berber. Berberlerin oldugu yerlerde sokaklar bile pis. Icerde beklerken öyle tipler geliyorki saç kestirmeye insan demeye sahit lazim.

Kim ne derse desin. Bence dogru yoldasin. Ben Büro'da calistigim icin biraz daha cekingenim. Ama yapacak yok. Hanim ben falan kesecegiz artik.

Parayida düsünürüm. Niye düsünmeyim. Bizim burda berberler 15 Euro'dan asaga kesen yok. 5-10 dakika sürmüyor. Berber kazansa yine birsey demiyecegim. Berberlikten anlamaya para babalari açmis ve oturduklari yerden para kazaniyorlar. Geçen gün sordum kazancin ne kadar diye. Usta dedi, bizim patron brüt 1500 Euro'dan gösteriyor. Birazda elden schwarz veriyor. Üstüne yardim aliyorum dedi.

Kusura bakma ama her konuda anlasabiliriz belki fakat bana CIMRI denmesine kesinlikle karsiyim!, iyi kötü sende beni bende seni surda taniriz, senden rica ediyim.
    Cimrilik ayri, tutarlik ayri. Düzgün hijyen olsa bende paranin gözünün yasina bakmam. Ama param ilede rezil olacak kadarda bonkör degilim. Üç erkegiz evde. Yilda 500 Euro yapar.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (25 Mart 2020 Saat 20:21 ) değiştirilmiştir.

31. 4 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür Etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)