Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alinan avansi geri ödeme (Anzahlung rückerstattung)

Üye Cheyenne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    57
    ALdigi Tesekkürler : 19

Alinan avansi geri ödeme (Anzahlung rückerstattung)

Arkadaslar iki ay önce Türkiye ye kesin dönüs sebebiyle oturdugum dairemi satmistim..Daireyi alan kisi almanca sinin benden daha iyi olnasindan dolayi pc de kendi eliyle bir anlasma yazdi.Anlasma asagidaki görüldügü gibi.Notere vermek üzere Entwurf icin kagitlari doldurduk ve kendisinin noter tanidigi oldugunu belirterek doldurgugumuz kagidi notere vermek üzere götürdü.Bir hafta sonra bana telefon edip is konusunda problemlerinin oldugunu bahane ederek daireyi almaktan vazgectigini söyledi ve ondan iki hafta sonra da tekrar telefon edip nerdigi parayi (anzahlung) geri istedigini söyledi.Üc gün önce de avukatindan bana parayi ödemem konusunda mektup geldi..Ben almanya dan gidecegim icin isyerine cikis verdim,iscibulma kurumuna kayitli deyilim,hicbiryerden gelirim yok ve daire satisinin en az iki ay uzamasindan dolayi aok dan da bana cezali sigorta yapacaklari belirtildi.Her gecen gün cepten yiyorum.bütün sigortalarimi iptal etmistim.Sorum su...Bu kisi benden bu parayi geri alabilir mi..

Dieses Schreiben ist ein Anzahlungsvertrag zwischen dem Verkäufer

Ali Örnek (Passnummer: .............., ausgestellt von: ..............)
    Wohnhaft: .................................................. ..................

und

Veli Örnek (Passnummer: ................., ausgestellt von: .................)

Wohnhaft: .................................................. ......................

Verkauft wird die Immobilie in der ...................................... Die Wohnung befindet sich im .... OG, ........

Beide Parteien einigen sich auf eine Anzahlung in Höhe von .............,- €.

Hiermit wird von allen anwesenden Parteien bestätigt, dass die Anzahlung in Höhe von .............,- € getätigt wurde. Im Falle eines Rücktrittes erfolgt keine Rückzahlung.

Verkäufer imza Käufer Imza

Tavsiyeleriniz üzerine bulundugum yerdeki bir türk avukati aradim ve bana yardimci olacak
    Konu Cheyenne tarafından (25 Mart 2020 Saat 18:43 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Horozland
    Ettiği Teşekkür
    1,417
    ALdigi Tesekkürler : 11,235
    Hemşo atılan imzalara göre satıstan vazgeçen hakkından da vazgeçiyor "Im Falle eines Rücktrittes erfolgt keine Rückzahlung"

Bunu onun avukatının bilmesi gerekliydi !!!

ama sen Arbeitsamta niye kayıt olmadın ? Kendin mi çıkış almıştın ?

4. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    812
    ALdigi Tesekkürler : 599
    Horoz ustanin dedigi gibi.Hakli cikarsin.Yazili imzali Ikinizi baglayici net tutanak var.

Karsi taraf avukat üzeri gelmis.

Araniz da Imzali sözlesme var. Hakli cikarsin ama kendini avukatsiz savunamazsin. Almancanizin da iyi olmadigini yazmisiniz.Avukata cevap ne yazilmasi gerek li.

Kendinizin bu sirada zarara ugradiiginizi tekrar bir satisin zaman alacagini ve bu sirada masraf olustugunu....daha fazlasini da isteyebilirsin.

Bu konu da da mahkeme karari var.
    https://www.immobilienrecht-essen.de...mmobilienkauf/

Karsi taraf avukata gitmis.Avukat tabi ki ayagina müsteri gelmis onu geri ceyirmez.Parasini alacak.
    Bir seyler siradan yazip göndermis.

Olayi almasa isi olmayacak avukatin.
    Konu murat39 tarafından (25 Mart 2020 Saat 14:29 ) değiştirilmiştir.

6. murat39 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    57
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemşo atılan imzalara göre satıstan vazgeçen hakkından da vazgeçiyor "Im Falle eines Rücktrittes erfolgt keine Rückzahlung"

Bunu onun avukatının bilmesi gerekliydi !!!

ama sen Arbeitsamta niye kayıt olmadın ? Kendin mi çıkış almıştın ?
    Türkiye ye dönüyorum diye kendim cikis aldim ama dairenin satisi uzayinca bir müddet daha kalmak zorunda kaldim.satisi da hallettim iki üc haftaya hersey biter.korona da izin verirse nasipse gidecem.

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,168
    ALdigi Tesekkürler : 1,118
    @Cheyenne ; resmî satışların bitmesi şuanki durum itibari ile 3 haftadan uzun sürebilir....

9. atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    57
    atsiz77 ::Artik ona katlanacagiz,durum belli..bir de hanta denilen bisey cikti..yine de saglik en önemlisi..tesekkürler ilgilenen arkadaslara

11. Cheyenne üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Talha'linho 7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    314
    ALdigi Tesekkürler : 126
    Cheyenne icin rahat olsun sen konunda 100% haklisin sonucta bir sözlesme var ve iki imza!

Avkat olayina gelirsez o sansini denicektir ama Avkat da biliyor o isten bi is cikmaz ama müsterisi istedinden bi dilekce yolamasi gerek

bide ya Tutarsa misali olarak diye yoluyor

Gesendet von iPad mit Tapatalk Pro

13. Talha'linho 7 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    57
    Arkadaslar....Bugün buradaki bir türk avukata gittim bu konuyla ilgili ve duyduklarim karsisinda SOK oldum..Avukat bu paranin kanuni olarak geri ödenmesinin gerektigini , sadece schadenersatz olarak bir miktar alinabilecegini söyledi..Bu anlasmayi neden yaptik imza attik anlamadim..Avukat diyor ki anlasma noter den olsaydi baska olurdu ama bu sekilde olmaz diyor..Bilgilerinize ihtiyacim var..benim aklim ermedi..

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    302
    ALdigi Tesekkürler : 1,062
    Alıntı Cheyenne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar....Bugün buradaki bir türk avukata gittim bu konuyla ilgili ve duyduklarim karsisinda SOK oldum..Avukat bu paranin kanuni olarak geri ödenmesinin gerektigini , sadece schadenersatz olarak bir miktar alinabilecegini söyledi..Bu anlasmayi neden yaptik imza attik anlamadim..Avukat diyor ki anlasma noter den olsaydi baska olurdu ama bu sekilde olmaz diyor..Bilgilerinize ihtiyacim var..benim aklim ermedi..
    arkadasim kendi aranda sözlesme yapicak kadar almancan olduguna göre,benimde sana önerim bir alman avukatla görüsmek,yada yanina almanca bilen bir kisi götür derdini onada anlat bakalim ne diyecek,sende ona göre hareket edersin.

Ettiği Teşekkür
    57
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasim kendi aranda sözlesme yapicak kadar almancan olduguna göre,benimde sana önerim bir alman avukatla görüsmek,yada yanina almanca bilen bir kisi götür derdini onada anlat bakalim ne diyecek,sende ona göre hareket edersin.
    Benim almanca fena deyildir ayrica yukardaki yaziyi daireyi alacak olan kisi kendi yazdi bende uygun bulup imzaladim..Burada önemli olan belgenin niye gecersiz oldugu..Alman avukata gitmememin sebebi de yillar önce mahkemelik bir olayim oldu ve kesin hakli oldugum bir davayi kaybettim..Alman avukat agzinda sakizla cikmisti mahkemeye..
    Konu Cheyenne tarafından (30 Mart 2020 Saat 16:54 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    ALdigi Tesekkürler : 141
    Merhaba @Cheyenne
    konu ile alakali degil ama sana arbeitsamt konusunda ufak bir uyarida bulunayim,
    arbeitlosgeld hakkin varsa, arbeitsamta arbeitlos kaydi yaptir, ve 1gün arbeitlos olarak gözüküp is aramiyorum deyip kaydini dondur, böylece 4 seneye kadar geri gelirsen suanki hakkin ölmez..
    Hicbir sey yapmadan gidersen suanki arbeitlosgeld hakkin ölür..

18. metzeman üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    302
    ALdigi Tesekkürler : 1,062
    [QUOTE= Burada önemli olan belgenin niye gecersiz oldugu..[/QUOTE]

gecersiz degil yalniz resmi bir makamin onayi olmadigindan tam kabul buyurmuyor,baska neden sorarsan,karsi tarafta aynisini sana söyleyebilir,benim almancam iyi degil karsi taraf ne dediyse yazdim yabanciymis sonucta,bundan dolayi bir cok neden sana sayabilirim.

Unutma hayatta en cok yalan söylenen yer (mahkemelerdir) senin sansizligin sözlesmeyi resmi bir makama teyit ettirmemek.

Bol sanslar insallah dedigin gibi olur.

Ettiği Teşekkür
    57
    Alıntı tr-22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecersiz degil yalniz resmi bir makamin onayi olmadigindan tam kabul buyurmuyor,baska neden sorarsan,karsi tarafta aynisini sana söyleyebilir,benim almancam iyi degil karsi taraf ne dediyse yazdim yabanciymis sonucta,bundan dolayi bir cok neden sana sayabilirim.

Unutma hayatta en cok yalan söylenen yer (mahkemelerdir) senin sansizligin sözlesmeyi resmi bir makama teyit ettirmemek.

Bol sanslar insallah dedigin gibi olur.
    Adamlar belgeyi kendileri yazdilar ben de okuyup imzaladim...almancasi benden cok daha iyi..mahkeme demezmi madem bilmedigin seyin altina niye imza atiyorsun diye..hem de kari koca ikisi de imza atti..yabanci olmalari almancasi kötü anlamina gelmez ,yabanci avukatlar da var nihayetinde..benim kabullenemedigim konu dört kisinin imzasi olan bir belgenin mahkemede hicbir deyerinin olmamasi..inanilacak gibi deyil..her yapilan anlasmayi notere tastiklettireceksek isimiz var..

Ettiği Teşekkür
    57
    Alıntı metzeman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba @Cheyenne
    konu ile alakali degil ama sana arbeitsamt konusunda ufak bir uyarida bulunayim,
    arbeitlosgeld hakkin varsa, arbeitsamta arbeitlos kaydi yaptir, ve 1gün arbeitlos olarak gözüküp is aramiyorum deyip kaydini dondur, böylece 4 seneye kadar geri gelirsen suanki hakkin ölmez..
    Hicbir sey yapmadan gidersen suanki arbeitlosgeld hakkin ölür..
    Dedigin dogru da biraderim...Fakat daha ziyaret haricinde Almanya ya gelme niyetinde deyilim..Türkiye de müstakil evim, simdilik annem bakiyor alti tana kuzum , yaklasik yirmi kadar tavugun , herseyden önemlisi üc tane de düsman kusagi Horoz um var..Birde memlekete gidip sibirya kurdu ile rahat bir suv aldim mi...Aboooo kimse tutmasin beni..Daha Almanya ya ihtiyacim olmaz..

Tecrübeli Üye BuraK! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    54
    ALdigi Tesekkürler : 116
    Kesinlikle parayi geri verme, elinde belge var ikinizin imzasi ile ve orda yaziyor vazgecerse para geri verilmeyecek diye.

yüzde yüz mahkemeye ciksaniz bile sen hakli cikarsin, sonucta alici imza ederek kabul etmis. Yok almancam kötü yok bu vs bahaneleri hic bir ise yaramaz.

Emlakcilardan nice insanlarin parasi böyle yaniyor...

PS: Istersen bir avukat bul 150-250 euro arasi teklif et mektup yazmasi icin, onun avukatina mektup yazsin, eger avukat yazarsa onun avukatida fazla büyütmeden kapatir.

23. BuraK! üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    368
    ALdigi Tesekkürler : 389
    ben olsam, birsey yapmam, yani parayi geri vermem.

karsi taraf beni mahkemeye versin.

baktim, mahkeme beni haksiz cikaracak gibi görünüyor, vergleich öneririm.

25. Cengiz Bond üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    57
    Alıntı BuraK! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle parayi geri verme, elinde belge var ikinizin imzasi ile ve orda yaziyor vazgecerse para geri verilmeyecek diye.

yüzde yüz mahkemeye ciksaniz bile sen hakli cikarsin, sonucta alici imza ederek kabul etmis. Yok almancam kötü yok bu vs bahaneleri hic bir ise yaramaz.

Emlakcilardan nice insanlarin parasi böyle yaniyor...

PS: Istersen bir avukat bul 150-250 euro arasi teklif et mektup yazmasi icin, onun avukatina mektup yazsin, eger avukat yazarsa onun avukatida fazla büyütmeden kapatir.
    Arkadaslar...ikinci bir avukata sordum bana verdigi cevep su...emlak konusunda böyle bir belge malesef noter onayi olmadan kabul görmüyor...eger araba alim satimi olsaydi olurdu ama öyle veye böyle is mahkemeye aksederse parayi ödemek zorunda kalirsin dedi..Danistigim ikinci avukat..Ayrica nette kendim de biraz arastirdim dogru gibi..Rüyamda görsem inanmazdim ama durum böyle..Sadece schadenersatz alma hakkim var oda gecen zaman zarfinda yaptigim masraflari karsilamiyor.. avukat masraflarinida isin icine koyarsak elde var sifir...

27. Cheyenne üyemize teşekkür etti:

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,995
    ALdigi Tesekkürler : 2,648
    Elde var sifir diyorsun, ama halen satilacak ve para getiren dairen var.. evi almak isteyen ne desin.. zararla bu isten cikacak.. biraz pozitif bakmak lazim..

Ettiği Teşekkür
    57
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elde var sifir diyorsun, ama halen satilacak ve para getiren dairen var.. evi almak isteyen ne desin.. zararla bu isten cikacak.. biraz pozitif bakmak lazim..
    Evi almak isteyen niye bu isten zararli cikiyor ki..adam verdigi parayi kanunen geri aliyor..ben isyerine cikis vermisim gelir yok..gidiyorum diye herseyi bitirmisim ve simdi gidemememden dolayi privat saglik sigortasi ödüyorum..Esimle beraber aylik ikibin euro masrafim var..sade 400 euro civari aok ya ödüyorum...korona sebebiyle nezaman gidebilecegim de belli deyil...alacak adamin zarari yokki bu durumda .. zarar bende..ben bu memlekette 35 sene calistim ve baskasinin bana verecegi zarari ödeyeyim diye deyil..kanuni hakkim ne ise sonuna kadar mücadele..budur..

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,995
    ALdigi Tesekkürler : 2,648

uploaded

Hocam kendin yaziyorsun, hem de iki avukat da öyle sana söylemis, schadenersatz alabiliyormussun..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)