Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 47 yasinda issiz kalmak

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    ALdigi Tesekkürler : 21

47 yasinda issiz kalmak

Selamlar.1994 bu yana almanyadayim ve hic issiz kalmadim,47 yasindayim.Son calistigim firma iflasa dogru giderken aufhebung fetrag yaptik ve 18 yildir staplerfahre olarak calistigim

firmadan komik bir abdindung alarak ciktim.31,5,2020kadarda firma ayligimi ödeyecek 01,06,2020 issizim simdiden arbeitsamta anrage verdim spere yermiyim yemezmiyim bu isin bir kismi

isin diyer kismi :ben mannheim ,ludwishafen,frankental cevresinde oturum ,ordada cok güzel firmalar var.Mesala BASF,MERCEDES;JOHNN DEER yanlis anlasilmasin gözüm yukarilarda deyil ama

bu firmalarada direk giremem bu firmalar ausbildung yapmis eleman aliyor.Ama diyer tarafdan bu firmalara calisan leasing firmalar var ve bu yolla girenler hem kendi leasing firmasindan hemde

bu firmalardan biraz para aliyorlar ve kendilerini begendirirlerse orda kalma imkanida var,Bu tür arbeitvetrag E2 + deniyor diye biliyorum.Benim ricam bu yolla böyle büyük firmalrda ise baslayan ar

kadaslar varsa ve bu yollari bilen varsa hangi leasing firmasina bewerbung vermem lazim bilen arkadaslardan yardim bekliyorum tesekkürler

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Horozland
    Ettiği Teşekkür
    1,417
    ALdigi Tesekkürler : 11,235
    1. cisi çıkışı kendin aldığın için ne yazık ki 12 haftaya kadar varan bir sperre yersin

2. Gabelttaplerfahrer ın bir bildiğim kadar bir Ausbildung u yok Staplerschein yeterli

senin dediğin herhalde Lagerfacharbeiter ..

İnşaallah çabucak yeni bir yer bulursun .. Speditionlar da çok arıyor
    Konu hOrOz tarafından (08 Mart 2020 Saat 09:43 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. cisi çıkışı kendin aldığın için ne yazık ki 12 haftaya kadar varanbir sperre yersin

2. Gabelttaplerfahrer ın bir bildiğim kadar bir Ausbildung u yok Staplerschein yeterli

senin dediğin herhalde Lagerisfacharbeiter ..

İnşaallah çabucak yeni bir yer bulursun .. Speditionlar da çok arıyor
    Spere yermiyorum bilmiyorum staplerfahre olarak leasingfirma yoluyla Mercedes,BASF;Jondeer gibi köklü firmalara girmenin yolunu ariyor ve soruyorum spediton firmalarina girip tekrar is rijikosu yasamak istemiyorum malum yas 47 oldu.60,63 lere 15,16 senemiz kalmis

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    58
    ALdigi Tesekkürler : 110
    slm

Neden Abwicklungsvertrag yapmadin.Aufhebungsvertrag is hayatinda yapabilecegin en büyük hata.
    18 sene BGB ya 622 yada 625 de olmasi gerek Kündigungsfrist en az 6 ay tahminimce.

Aufhebung ile bunu umgehen yapmis oluyorsun.Bundan dolayi Sperre alabilirsin derken, Iflas a dogru giderken konumuda önemli Sirket öylede böylede cikarackti derken.Ya Sirket ile konus Vertrag Detailleri yazsinlar ve Sirketin bir nevi iyi gitmedigini vs..
    Aksi takdirde KSchG e basvurabilecegini de tehdit etmeden dile getirebilirsin.

Yani seninle Abwicklungsvertrag yapsinlar ve Frist i icine yazsinlar yani Kündigungsfrist i umgehen yapma.Bundan dolayi Sperre verebilirler.
    Yalniz her Aufhebungsvertrag Sperre demek degil.Mesela Betriebliche Gründe konumunu yaziya dökebilirler.Bazen bu durumlarda AFA bunu kabul edebilir.

SGB III de Bakabilirsin
    Sozialgesetzbuch (SGB) Drittes Buch (III) - Arbeitsförderung - (Artikel 1 des Gesetzes vom 24. März 1997, BGBl. I S. 594) § 159 Ruhen bei Sperrzeit.

leasingfirma ?.Personaldienstleistung mu demek istiyorsun?.Leasing konusunda sahsen benim bildigim sadece Mal ile ilgili oluyor.Arbeitnehmerüberlassung demek istedin herhalde.
    E2 ki tahminim Lohngruppe dir Einstufung, Entgeltgruppe dir tahminim yoksa böyle bir Vertrag yok, bildigim kadari ile.. MiLog Mindestlohn konumunda hic tereddüt etme hemen is bulursun.

Bilhassa Sklavenvertrieb Firmalarina basvurdunmu ertesi gün hemen ariyorlar, Bana öyle olmustu.Ama oradada biraz BGB 670 ve +/- saatlerden ve gesetzwidrig den bahsedince seni arariz diyorlar.Halen beni arayacaklar. :-)

AfA ya gelince, AfA bir el acip dilendigin bir yer degil!.AfA yi sigorta Sirketi gibi bakman gerekiyor.Bunun farkinda vardilarmi o zaman sanda müsteri gibi davraniyorlar.Zaten Müsteri olarak geciyorsun.
    AfA ya söyledigin veya söyleyecegin konuma dikkat et.
    Konu cmssys tarafından (08 Mart 2020 Saat 02:13 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye H@K@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    47
    ALdigi Tesekkürler : 1,453
    topcam,bu zamanda direk olarak büyük firmalar isci almiyor.
    Ihtiyac halinde Personal Service üzeri isci aliyor.
    Yapman gereken bulundugun cevrede Personal Service'lere bewerben yapman.

Sansin olursa Personal Service üzeri büyük firmalara ilk etapta Leiharbeiter olarak giris yaparsin.
    Leiharbeiter olarak saat ücretleri maalesef biraz düsük oluyor,zamanla bu saat ücretleri cikiyor.
    Kanun geregi büyük firmalar 18 ay sonra seni kendi bünyesine almak yada atmak zorunda,
    kendini gösterenleri büyük firmalar genellikle atmak yerine aliyorlar.

Tecrübeli Üye avcilar kirali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    244
    ALdigi Tesekkürler : 145
    Hayirli Günler,

iki satir da ben yazayim dedim.Ben 40 yildir Mannheimde yasiyorum.25 senedir ayni Firma da calisiyorum.Son 5-6 senede 80-100 Leiharbeiterin gelip gittigini gördüm.Cogu kisinin hayal kirikligina ugradigina da sahit oldum.Hak edip kovulanlari da gördüm.Ben sahsi görüsüm,Leiharbeit Firmalari "moderne Sklavenhandel".Bizde olmadi ama gelen kisilerden duydumki,"üvey Evlat" gibi kendilerini hissetiklerini anlattilar.Ayni isi yaptiklari halde daha düsük Lohngruppe aliyorlar,Überstunden,Samstag ,Sonntag calisiyorlar.Bu Firmadan kalirim ümidiyle,herseyi boyun eyip,okunan dua ya amin diyorlar misali.

Burda bizim Firma ile calisan Leiharbeitsfirmalarin adresine vermek yasak mi deyilmi,bilmedigim icin bana PN den ulasabilirsin,
    saygilar

8. avcilar kirali üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    197
    ALdigi Tesekkürler : 215
    @topcan

Benim tavsiyem Leihfirmalara sakın bulaşma, ben kendim 15 sene ayni iş yerinde çalıştıktan sonra kendim çıkış aldım ve almazdan öncede tabiiki başka işe baktım. Senin orada SEW var görüşmeye gittim direk ilanda Festvertrag yazıyordu görüşmeye gittiğimde 2 sene Festvertrag dediler ve bende bunu kabul etmediğimi söyleyince adamlar bana SEW yi övmeye başladı herkesi kolay kolay almadıklarını ve bu civarda en iyi iş yeri olduğunu falan filan, olabilir dedim işe başlayınca bu zaten belli olur dedim, benim bu dediğim hiç hoşlarına gitmedi ve ikimizde bir düşünelim dediler. Sonucu zaten belliydi ret edecekleri ama ben Festvertrag dan kalkıptda 2 senelik riskli bir işe girmem.

Sonra BASF var orayada direk gittim görüşmeye, Pförtnerin beni yanlış yönlendirmesi yüzünden 1 buçuk saat geç kaldım, konuştuk adamlar çok iyidi hiç sorun çıkarmadılar ve alacaklardı Festvertrag ile ama iş bana göre çok basit olduğundan adamlar kendileri dedi bu iş sizin iç bir gerileme olabilir siz düşünün evet derseniz başlayabilirsiniz diye. (Ben CNC de ve Robot larla çalıştım Einrichter olarak burdaki iş Konventıonelles Drehen Fräsen vs.)

Sonuçta Stuttgartta Prototypenbau da başladım ve ev bulamadığımdan işi değiştirdim.

Sana tavsiyem arkadaşım sakın Leihfirma lara girme seni anca kulanırlar, gireceksen direk gir, ha tabi Meslek vs. yok ise o zaman başka ama ilk etapta iş yerlerine direk müracaat et.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    Cok tesekkürederim ilgilendiniz.Ama aufhebung fetrag yaptik imzaladik 31,5,2020 kadar evdeyim ayligim gelecek Almanca az oldugu icin onlar ne dediyse güvenerek betribsat a güvenerek imzaladik .Arbeitsamt bi kagit verdi bunu isyerine ver doldursun dedi aldim gittim onlarda is kirizi var günden güne is az oy üzden anlasmak istedik ve bu firmanin adini yazmak istemem ama bütün gazetelerde bile satildigini yazdi.Bende tamam dedim ciktim.yani aufhebung fetrag kalacak ama benimistedigim gibi yazacaklar enazindan bana öyle yazdilar olmazsa 01,,6,2020 girer birleasing firmaya calisir sonra arbeitsamta tekrar giderim bunda bir mahsur varmi

Bende tam bunu söylemek istedim ben 18 yildir logistik firmasinda hemde cok büyük ünlü bir firmada staplar fahre olarak calisiyordum.Simdi ordan cikinca yakinimdaki BASF.MERCEDES.JONDEER gibi firmalara personelservice olarak önce girmek sonra firmanin kendi bünyesine girmeye calisacagim benim istegim bu büyük firmalarda calisan veya bilen personel sevcileri bilen adresini vere bilirmi oralara bewerbung yollam icin
    Konu Memoli1976x tarafından (08 Mart 2020 Saat 16:52 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    ALdigi Tesekkürler : 105
    Alıntı topcam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende tamam dedim ciktim.yani aufhebung fetrag kalacak ama benimistedigim gibi yazacaklar enazindan bana öyle yazdilar olmazsa 01,,6,2020 girer birleasing firmaya calisir sonra arbeitsamta tekrar giderim bunda bir mahsur varmi
    arbeitsamt dan alacagin maas issizlik parasi aldigin ayliga göre hesapliyorlar
    misal atiyorum eski firmada 3000€ brut alirken atiyorum 1800€ issizlik maasi alacagina yeni iste 2000€ burutla girersin 3ay sonra cikartilirsin alacagin issizlik maasi degisir 1800 yerine 2000€ buruttan hesaplarlar atiyorum 1100€ alirsin

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Horozland
    Ettiği Teşekkür
    1,417
    ALdigi Tesekkürler : 11,235
    Alıntı Kappadox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arbeitsamt dan alacagin maas issizlik parasi aldigin ayliga göre hesapliyorlar
    misal atiyorum eski firmada 3000€ brut alirken atiyorum 1800€ issizlik maasi alacagina yeni iste 2000€ burutla girersin 3ay sonra cikartilirsin alacagin issizlik maasi degisir 1800 yerine 2000€ buruttan hesaplarlar atiyorum 1100€ alirsin
    Usta sen hiç Arbeitslosengeld almadın galiba

ne yazık ki onlar senden bir tık daha ileride

işsizlik parası son 12 ayın ortalaması alınır ...

lohnsteuer kartında çocuk varsa %67 yoksa %60 ödenir

eğer Antrag verilirken daha önce daha fazla kazandığını söylersen hesaplamada göz önüne alırlar

Arbeitslosengeld de 2020 den itibaren bir değişikliğe gidildi

önceden ALG alabilmek için 24 ay içinde 12 ay çalışmak gerekiyordu şimdi bu süre 30 aya çıkarıldı
    Konu hOrOz tarafından (08 Mart 2020 Saat 20:23 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    ALdigi Tesekkürler : 105
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta sen hiç Arbeitslosengeld almadın galiba

ne yazık ki onlar senden bir tık daha ileride

işsizlik parası son 12 ayın ortalaması alınır ...

lohnsteuer kartında çocuk varsa %67 yoksa %60 ödenir

eğer Antrag verilirken daha önce daha fazla kazandığını söylersen hesaplamada göz önüne alırlar

Arbeitslosengeld de 2020 den itibaren bir değişikliğe gidildi

önceden ALG alabilmek için 24 ay içinde 12 ay çalışmak gerekiyordu şimdi bu süre 30 aya çıkarıldı
    1998 den beri calisiyorum issizlik maasi nasip olmadi olmasinda
    derlerya ite bulasmaktansa caliya sürtmek daha iyidir.
    issiz kalana kadar arbeitsamt in verdigi paradan daha asasina calistigim yillar oldu ama hic almadim dogrudur pek bildigim yok ama duydugum issizlik maasi buruta göre hesaplaniyordu arkadas 5-6 ay yeni firmada calisir daha sonra issiz kalirsa ki 3 ay sperre yiyecegide söyleniyor o yönden söyledim simdiki firmaadan cikip issizlik maasi ile kiralik firmada 5-6 ay calisip issiz kalirsa ayni parayi alamaz diye

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    58
    ALdigi Tesekkürler : 110
    Alıntı Kappadox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    issiz kalana kadar arbeitsamt in verdigi paradan daha asasina calistigim yillar oldu
    Evet aynen Almanya ya zaten böyle insanlar lazim,Fachkraft Mangel bundan dolayi var Almanyada.Ucuz isci veya Bedava Calisabilecek insanlar.
    Bugün Almanyada insanlar var 3 is yerinde calisiyorlar ve Rentnerler varki onlarda calisiyorlar.Yani devamli Calis,Calis, Para? Para Yok.

Bir sekilde system dönmesi gerekiyor sonucta.Bu düsünce bende 23 sene calisip issiz kaldiktan sonra 3 ay olusmustu, ve ondan sonra insan anliyor Piyasa nasil döndügünü.
    Cok tehlikeli bir düsünce.ALG II ye diyecegim yokda ALG I e nicin ödedigini bilmen gerekiyor.

Insanlari tembellige sürükleyen bir düsünce degil.Calisirken SV de olanlardan AV almasini biliyorlar.
    23 Sene sonra ALG 1 gectigimde ödedigim paralari verin bana ben istemiyorum sizin ALG 1 inizi deyince Afa daki adam gülmüstü.

Bu düsünce Kölelige kesinlikle Davetiye cikaran ve mutlaka mutlu bir azinligin altinda ezilen ve o azinligin her isine kosmasi gerektigini ne pahasina olursa olsun gösteren bir cizelgedir.
    Bunun kesinlikle el acma veya dilenme konumu ile ilgisi yoktur.Adam gibi calisan her bireyselden catir,catir devlet sigortalari kesmiyormu?.Kesiyorsa insanlar zor durumda kalinca Devlette Catir,Catir ödemek zorundadir kisacasi.

Lakin bunu el acma olarak gören ve istemeyen insanlar a Devlet Minnettar ve Mütesekkirdir.Hatta Madalya bile verebilirler ileride, olur olur yani.

@Kappadox sahsina demiyorum ama senin düsüncen Almanyanin tam olarak istedigi Fachkraft konumunda.

15. 4 kişi cmssys üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1

Mannheim joondeer

Selamlar kardesler mannheim joondeer bildigim kadari ile kendi kiralik firmasi var.Genelde önce oraya alip sonra kendi bünyesine aliyor bu yolla giren ve o kiralik firmanin adres ve telefonu

olan varmi ve ya baska öneriniz

Tecrübeli Üye avcilar kirali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    244
    ALdigi Tesekkürler : 145
    Alıntı topcam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar kardesler mannheim joondeer bildigim kadari ile kendi kiralik firmasi var.Genelde önce oraya alip sonra kendi bünyesine aliyor bu yolla giren ve o kiralik firmanin adres ve telefonu

olan varmi ve ya baska öneriniz
    Usta ayni konuyu 2-3 hafta önce yine acmistin,Mercedes,John Deer ile alakali.Sana özel Mesaj üzeri aradigin Firmalarin bilgilerini yolladim.Irtibata gecmedinmi,saygilar

Tecrübeli Üye resadiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Gaildorf
    Ettiği Teşekkür
    44
    ALdigi Tesekkürler : 83

uploaded

Selam Kardes,bende senin gibi 46 yasinda issiz kalmistim,bizim is yeride bizim bölgedeki yeri kapatti,bizde parali cikis almistik, cikis süresine dikkat etmedik ve bana Arbeitsamt 6 ay sperre Verdi ve bütün kesintilerimi sen ödeyeceksin dediler,Bende bir iki is yerine girdim ama olmadi,bende zeit firmaya girdim sperrem bitene Kadar firmadada cok iyi calistim Hemde 9 ay,cok begendiler ama izine gidecek ken son gün artik sana ihtiyacimiz yok pazartesi gelmiyorsun dediler,malum zeit Firma iscisisin,bende izine gittim geldim bu aradada sperrem bitmisti,yeni is buldum ve Allah bereket versin 5 yildir yeni is yerindeyim,büyük firmalar kesinlik ile 18 aydan sonra sözlesmeyi uzatmiyorlar cünkü firmaya cok yük binmesin diye.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)