Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyede Insaat masraflari

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Türkiyede Insaat masraflari

Selamünaleyküm arkadaslar,

Türkiyede ev yaptirmayi düsünüyoruz. Fakat herkes suanda insaat maliyetlerinin cok asiri yükseldigini ve depremden dolayi arz/talep dengesinin bozuldugunu söylüyor. Türkiyeden tanidiklarimizdan öneriler 2 sene daha bekleyip, deprem konutlarin teslim edildikten sonra baslamasi yönünde. Insaat maliyetleri tekrar düsermi yoksa artik düsüs imkansiz daha da artar mi? Suan yaptirmak mantikliysa, ne gibi fiyatlar beklememiz lazim?

bu konuda tecrübesi ve bilgisi olan arkadaslar ne düsünür? Simdiden tesekkür ederim.

iyi günler.

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    prefabrik düsündünmü hic ?

4. Komando üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    116
    144 mesaja 324 teşekkür aldı
    Prefabrik fiyatlarida ayni Betonarme fiyatlarina yaklasti.
    Artik Prefabrik evlere ragbet artinca fiyatlar bayagi uctu.
    Konu Haziran tarafından (11 Ocak 2024 Saat 15:44 ) değiştirilmiştir.

6. Haziran üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Prefabrik evleri arastirdik, bir kac yerden fiyat aldik. Ortalama 7500 TL/m2 ileri kaba, yada 15000 TL/m2 ye anahtar teslim. Ayrica Prefabriklerde 2 Kat yapilabiliyormus, bizim düsündügümüz proje de 3 Katli bir bina. Betonarme fiyatlari nasil da prefabrik evin fiyatlari gibi seffaf degil, fiyatlari nerelerden nasil alinir bilmiyoruz.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    192 mesaja 328 teşekkür aldı
    Alıntı m.emin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamünaleyküm arkadaslar,

Türkiyede ev yaptirmayi düsünüyoruz. Fakat herkes suanda insaat maliyetlerinin cok asiri yükseldigini ve depremden dolayi arz/talep dengesinin bozuldugunu söylüyor. Türkiyeden tanidiklarimizdan öneriler 2 sene daha bekleyip, deprem konutlarin teslim edildikten sonra baslamasi yönünde. Insaat maliyetleri tekrar düsermi yoksa artik düsüs imkansiz daha da artar mi? Suan yaptirmak mantikliysa, ne gibi fiyatlar beklememiz lazim?

bu konuda tecrübesi ve bilgisi olan arkadaslar ne düsünür? Simdiden tesekkür ederim.

iyi günler.
    1-Türkiyede hic bir zaman fiyat düsmez hep cikar
    2-Baslangicdan bitisine kadar Insatinin basinda olmayacaksan bu isden uzak dur

Hem parani yerler hem seni oyalarlar
    yarin bitiyor,öbürgün bitiyor misali

------------------------------------------------------------------------

Biz istanbulda Gecen sene insaat halinde bitti bitecek bir Daire aldik
    yarin teslim,gelcek ay teslim derken aradan bir sene gecdi
    esim Teslim almak icin simdiye kadar 3 kere Türkiyeye ucdu

Banyo kapisini ters takmislar,Gittik hem mütahhit hemde takaanla konusduk
    tamam abla abi yarin hallederiz dedi (Tarih Austos 2023 idi )
    100 kere aradik Daha gecen gün yapmislar

Kapiyi cevirince olmamis alttan kesmisler,kapi mahvolmus

Esim Pazartesi dönüyor .daireyi yine teslim alamadi

Türkiyede isler böyle ve kimse yapacagi isi düzgün yapip zamaninda teslim etmiyor

Bunlari bilki sonra kimse demedi deme

########Babamlar ev yapdirdi köyde
    Banyo fayansli filan.Adamlar su giderlerini cekicle le kirip delik acmislar
    Anneme bu ne dedim
    Burda böyle isine gelrse dedi
    sasirdim valla
    Konu batum tarafından (11 Ocak 2024 Saat 16:33 ) değiştirilmiştir.

9. 2 kişi batum üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye BuraK! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    32 mesaja 54 teşekkür aldı
    Aleykümselam Türkiyede böyle isi kalkiyorsan kesinlikle bilgili biri olman lazim yoksa cok parani yerler usta. Türkiyede tanidigin biri olmali ... yoksa o planladigin ve insaat firmasiyla anlastgin rakama yüzde 30-50% zama karsilik insaati bitirirler.

11. 2 kişi BuraK! üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    263
    203 mesaja 527 teşekkür aldı
    Ben Türkiyede Insaat yaptirdim nerdeyse Roman yazacaktim ,ama o günkü sartlarda Fiyatlar baya ucuzdu Bugüne göre ,Bu gün fiyatlar yüksek ama daha Kötüsü Eleman yok yetismis onun icin iyiler yurdisina gitmis geriye secilmis ise yaramaz bilgisiz beceriksiz asozial tipler üc kagitci dolandirici isi yapamayanci zorlaninca birakip kacan ne ararsan o tipler le muhatap olursun ,birazcik iyi olanlari mütahitler kapmis sen benim yazdigim tiplerle Muhatap olursun onlar seni üzer ve icin yapilan isi almaz ,harcadigin paraya üzülürsün ,bulabilirsen burda düzgün ustayla anlas Kabasini sana Bitirsin gerisini yavas yavas yaparsin ,cünkü almanyada güzel yabanci ustalar var sen herseyi hazirlarsin gelirler 2 ayda kabayi teslim derler ,inanki bu sene Garaj yaptirdim beni cildirttilar adamlarin elinde terazi var ama kullanmayi bilmiyorlar Türkiyede Teraziyle is yaptirmak mucize zaten Ancak Ordulu kalipcilar Karedenizli bazi kalipcilar Terazili calisirlar .Allah yardimcin olsun Burda bir Arkadasta Kasta Insaat yapmisti onunla görüs .Sen isten Anlamadigin icin senin Maliyetin kesinlikle % 30 hatta 40 Pahaliya mal olur cünkü Piyasayi bilmiyorsun insattan anlamiyorsun ,birde calisma sartlari nasil bilmiyorsun Örnek kaba insatta Malzeme sana ait geri kalan isler icin yani kalip beton duvar örmek icin metre kare parasi alinir benim zamanimda Metre kare fiyati 50 Tl idi simdi Tahmin ediyorum 400 veya 500 Tl dir bunun icinde Demirci parasi tugla örme parasi ve ve kalip cakma parasi vardir böyle örnekler dolu dur ,cati yarisi olur yani 200 yada 250 Tl metrekaresi bilmezsen onuda öbürleri gibi hesaplarlar birde insaatin metresini sisirirler sen bilemezsin Ölc meci getireceksin o ölcecek yarim saat bir saat sürmez bir yevmiye alir ama sana rahatlikla bir 20-30 Binlira kazandirir yani saymayla bitmez bu isin Pustlugu Pustun eline düsersen ( burada namusuyla calisanlari Tenzih ederim ) iyisi de cikabilir karsina zor ama olabilir birde mutlaka Noterde Sözlesme yap birak noter 5 binlirani alsin sana 100 bin lira olarak döner .benden bukadar .
    Konu haveri68 tarafından (11 Ocak 2024 Saat 23:42 ) değiştirilmiştir.

13. 4 kişi haveri68 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Almanyadaki ustalar da öyle malesef.. Arkadas ev aldi kernsanierung yapti.. bir sürü parasi gitti, en sonunda kendisi de ise el atmak zorunda kaldi.. Yani insaat Türkiyede de Almanya da da kolay birsey degil sanirim.. Cevaplariniz icin tesekkür ederim.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,731
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Mimar bir iki tanidigim var, Türkiye´de en basta binayi saglam yapmiyorlar, en ufak bir depremde cökme ihtimali cok yüksek. Bence bu uzmanlari takip edeseniz Türkiye´de asla bina yaptirmazsiniz.
    Isini temiz yaptigini iddia edip Youtube kanalinda binanin yapimini adim adim yayinlayan müdendislerin videolarini bilenlere izletin bakin ne hatalar bulacaktir.
    Türkiye´de isini bilincli yapan kac usta var bilmiyorum ama, bana sanki hic yok gibi geliyor.
    Son depremde binalarin oyuncak maket gibi yikilmalari bir tesadüf degil, verdigin para bir kac saniyede toz topraga dönüsüyor.

Tecrübeli Üye delitürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    308
    50 mesaja 75 teşekkür aldı
    Plan ve projeni yaptır insalar ruhsatı al harfiyata başla, inşaatla kendin ilgilenmeni tavsiye ederim. Yapılacak işler sirasiyla geliyor, önemli olan hangi ustalarla çalışacağın onu bulman gerek, yapılacak işlerde sadece el emeği için anlaş, senden malzeme isterler, hangi malzemeyi alacağına sen kendin karar verirsin gerisi sırayla gelir, bence zevkli bir iş eğer anlaşabildiğim bir Team bulabilirsen böylece maliyettede Büyük bir kazancın olur, kendinde güven duyarsın yapılan işin kontroli senin elinde olması güzel bu işlerle ilgilenirsen zaman ayırırsan kazancına çok olur, malzemeler fiyati değişiyor paran varsa tanıdığın malzemecilere ödeme yapman faydan o'ur ben böyle yaptım.. Biraz istek biraz zaman hadi insaat seni bekliyor kolay gelsin... villacansukalkan.com
    Youtube de videolarım var inşaatla ilgili biraz seyrebilirsin
    Youtube : Villacansu Kalkan
    Konu delitürk tarafından (19 Şubat 2024 Saat 22:48 ) değiştirilmiştir.

17. delitürk üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)