Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 426 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gleitsichtbrille mit Nachtoptimierung

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,676
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Selam Arkadaslar ben gecen sene taktirdim Trifukal lens (akilli lens) cok memnunum yalniz geceleri
    Arabalarin isiklari biraz rahatsiz ediyor simdi onada alistim.Tavsiye ederim yaptiracak olanlara.Herkese selamlar

2. hiko999 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye gezgin38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    39 mesaja 68 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bir önceki çerçevede Boss marka idi sadece Boss yedek parça bulunmuyor

Gözlük sapı koptu yedek bulamadım

Usta Türkiye de 4-5 gün içinde teslim ediyorlar sipariş ederken söyle acil notuyla gönderiyorlar

Pazaertesi sipariş ettik Cuma öğleden sonra teslim aldık

Hiç korkma Türkiye deki optikçiler de iyi çalışıyor

Tanıdık bir Alman kadın izinde gözlüğü kırıldi hemen optikçide yenisi yaptırrdılar kadın ucuz olduğu için iki tane sipariş etmiş

Türkiye bilmiyorum nerelerde kalıyorsunuz ama o kadar da memleketi kötülemeye gerek yok.

Göz doktorunda en gelişmiş cihazlarla ölçüyorlar .Almanya da belki o cihazlar yok .. Benim göz doktorunda yoktu

Türkiye de odak merkezini kamera ile ölçüyorlar burada eline kalemi alıyor çiziyor

Geçen sene burada yaptırdım benim gözlük iki ayda geldi. Oda merkezi hatalı ..3 hafta gittim geldim hatayı kabul ettiler

Türkiye de odak merkezini kamera ile ölçüyorlar burada eline kalemi alıyor çiziyor..

Hatta biri Türkiye de yapılan camı aldı ondan kopyaladı. (camların üzerinde ilk bakışta görünmeyen işaretler var)

Pahali gözlük yaptırma yaş ilerledikçe numaralar değişiyor .. her gittiğinde yeni cam yaptırırsın.

Sadece Türkiye de optikçiler göz doktorundan reçete istiyorlar..Almanya dan alınan geçerlimi bilmiyorum

Türkiye de Optikçilerin göz ölçmesi yasak.. Bu sayede gözünü doktor bir kere daha kontrol etmiş oluyor

Türkiye den aldığım reçetede Almanya da sorun oldu . Türkiye de ölçme kaydı değişik yapıyorlar

Almanya da da kız ölçüleri hesaplamak zorunda kaldı
    ben türkiyede kayseride kaliyorum zaten buradan aldigim degerler var elimde türkiyede dr. ölctügü zaman hemen hemen ayni degerler cikar sanirim, kayseride birde göz hastaneside var buradan aldigim recete türkiyede gecerli olmaz tabi aynisi almanya icinde gecerli, olsun birde kayseride gözleri ölctürürüm

Tecrübeli Üye gezgin38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    197
    39 mesaja 68 teşekkür aldı
    Alıntı hiko999 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaslar ben gecen sene taktirdim Trifukal lens (akilli lens) cok memnunum yalniz geceleri
    Arabalarin isiklari biraz rahatsiz ediyor simdi onada alistim.Tavsiye ederim yaptiracak olanlara.Herkese selamlar
    bu akilli lens türkiyedemi taktirdin ben hem yakin hem uzak görmede zorlaniyorum , fiyat olarak nekadar tuttu mesela vantaji nedir dezavantaji nedir

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    147
    110 mesaja 197 teşekkür aldı
    Alıntı gezgin38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu akilli lens türkiyedemi taktirdin ben hem yakin hem uzak görmede zorlaniyorum , fiyat olarak nekadar tuttu mesela vantaji nedir dezavantaji nedir
    Avantajı eğer doktor tutturabilirse hem uzağı hem yakını görebiliyorsun.
    Dezavantajı tutturamazsa hem uzağı hem yakına gözlük takmalısın.

Diyelimki tuttu memnun kaldın 50 yaşından sonra numaraların yine değişecek ve yine gözlük alacaksın.

Ondan dolayı aklı başında bir doktor bu ameliyatı gözlükten kurtulmak için tavsiye etmez ve sadece katarakt ameliyatı esnasında tavsiye eder ve tavsiyesi de monofokal mercek olur. Mesela sadece uzak için.
    Düzeltmelerde gözlükle yapılır yakın mesafe.
    Bir kaç başka fikir alın önemli konu …..

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Selamun Aleyküm kardeşim bende aynı düşüncelerle aldım ama bende hiçbir işe yaramadı ama sana nasıl gelir bilemem.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Tam olarak nasıl birşey aldın?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam olarak nasıl birşey aldın?
    Kardeşim mesajımı yanlış yere yazdım. Ben bu arabanın güneşliğine takılan plastik parçadan bahsediyorum.

11. KAFKAFLI üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)