Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 483 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Okul Tatileri için Türkiyeden Daire veya Ev almak

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye runner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    TR48- DE.FT
    Ettiği Teşekkür
    130
    10 mesaja 11 teşekkür aldı
    Günaydın,
    Fikir çok güzel fakat arkadaşların da dediği gibi;
    1. Uzun süre boş kalan ev in masrafı çıkıyor. Yazın havalandırmak lazım. Kışın ısıtmak lazım. Rutubet, toz cabası.
    2. Her yıl izine gidince tanıdık biri varsa temizliğini yaptırır. Yoksa siz eve gelince valizleri açmadan temizlik yapmak zorundasınız.
    3. Her ne kadar eşyaların üstü örtülsede toz oluyor.
    4. Alacağınız ev ise başka, ama daire ise yada site aidatını kullanmasanızda her ay ödemek zorundasınız.
    5. Ev ise bahçe si bakım ister. Ağaçlar su ister.
    6. İzin tatil olmaktan çıkar, misafir gelir, çamaşır bulaşık, yemek tadilat vb. gibi.
    7. Gayrimenkul fiyatları çok yükseldi. Başka yerleri bilmiyorum ama Muğla - Ortaca lı olarak fiyatları görünce acaba satıp nakit e mi çevirsem diye düşünmeden yapamıyorum.
    8. İmkanın varsa Arsa al. İleride ( emeklilikte yaparsın bir ev oturursun.)
    9. Kendi adıma konuşabilirim 1 tane Arsam 1200 m2 portakal bahçesiydi. Şehrin göbeğinde ama etrafı yemyeşil. Bakımsızlıktan kesmek zorunda kaldık. Üzülerek. Çünki bakacak kimse bulamadık. Sulama sorun oldu. Ağaçlar can çekiyordu. Kestik malesef. 2 katlı evim in olduğu 3 adet 500m2 den oluşan arsa yı en azından kurtarmak için( yine portakal bahçesi içinde) alt kat ı kiraya verdik. Az kira ile. Öyle uçuk rakamlara değil. Üst kat ın anahtarınıda verdik. Arada havalandırıyorlar, bahçeye bakıyorlar, satıyorlar. Karışmıyorum hatta sanki onlar ev sahibi ben kiracı gibiyim. Amaaa masraf yapıyorum elbet.
    10. Kızlarım küçük iken sorun yoktu, şimdi büyüdüler. İzinlerini kendilerine göre ayarlıyorlar. Ortaca da izine kendi evimize gitmek yerine, Ortaca Sarıgerme de Otel e gidiyorlar. Bize sizin ki izin değilki baba deyip geçiyorlar.

Haaaa kötü mü Gayrimenkul almak? Asla. Arsa al, Tatili Otel de yap. Zaten öyle eskisi gibi işyerleri 6 hafta izin vermiyor. Biz 2 şer haftalık 3 kere gidiyoruz mesela. 4-5. Ay, 7-8. Ay, 10-11. Ay. Her mevsimin güzelliğini yaşıyoruz. Şu anda o gayrimenkulleri alabilirmiydik? Asla. Şimdi al, genç isen ödersin yavaş yavaş. Yaşlanınca da TR döner bakarsın keyfine.

2. runner üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)