Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 454 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Okul Tatileri için Türkiyeden Daire veya Ev almak

Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    14 mesaja 23 teşekkür aldı

Okul Tatileri için Türkiyeden Daire veya Ev almak

Herkese Selam,

bu soruyu belki benim gibi düşünen ve yapan veya yapmayıp pişman olan tecrübeli Ustalara sormak istiyorum.

Çocuklar daha ufak ama burda 3-4 sene sonra ilki Okula başlayacak allahın izniyle. Hotel Fiyatları gittikçe artıyor hatta Okul tatil dönemlerinde dahada pahalı. Bende okul/yaz tatillerini almanyada geçirmektense Türkiyeden Denize yakin olan Şehirde bir daire veya ev alıp tatilleri orada geçirim diyorum.
    Etrafımda bu düşüncemi onaylayanlarda var ama sikilirsiniz her sene ayni yerde diyenlerde var.
    Sizin tecrübeleriniz nedir?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,733 teşekkür aldı
    Usta deniz kenarında ev güzel ama uzun sürede masraflı oluyor

Denizim tuzlu nemli havası evlerde konutlarda tahribata yol açıyor

Her sene bir elden geçirmen gerekli badanaymış sıvaymış filan

4. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Ayirt bütcene göre bir otel ve ye ic toz dön evine gel.

Ancak yilda 3 ay falan kullanabileceksen ozaman mantikli.

Yoksa her sene yazliga varinca orasini burasini tamir edersin. Nemli ve tuzlu hava cabuk yipratiyor. Yenge hanimda hersene önce iki gün temizlik yapmakdan bikar.

Zamanlada es dost akraban duyar. Anahtari alan belese tatil yapar, sen temizligini.

Site icininde taslarin arasinda otlar cikar, kimse temizlik icin para vermez. Müsterek kullanim alanlari cürür kalir.

Yengede zamanla sana kizabilir senede 11,5 ay ev isi ile ugrasiyorum burada da mi yemek ile ugrasacagim diye.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (28 Ocak 2023 Saat 22:07 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Valla ben deniz kenarinda ailece tatil yaptim..
    Yiyicegimizi de kendimiz istedigimiz gibi yapiyorduk..tv mizde vardi..
    Kral gibiydi..
    Disarda yemek yemeye karsiyim..
    Icine sümük atarlar ellerini yikamadan mutfaga girer..
    Yemek konusunda kimseye boyun egmem..
    Gunduzde cek arabani istedigin yeri dolas..

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben deniz kenarinda ailece tatil yaptim..
    Yiyicegimizi de kendimiz istedigimiz gibi yapiyorduk..tv mizde vardi..
    Kral gibiydi..
    Disarda yemek yemeye karsiyim..
    Icine sümük atarlar ellerini yikamadan mutfaga girer..
    Yemek konusunda kimseye boyun egmem..
    Gunduzde cek arabani istedigin yeri dolas..
    Ona kalirsan ambalajli süpermarketdende hic birsey yememen lazim.

Sucugunu kendin yapman lazim, cayida kendin gidip rizeden toplaman lazim, peynirde alma marketden, salcanida emnim kendin yapiyorsudur, zeytinide eminim kendin yapiyorsundur, eminim döner makinesinide almissindir eve, istedikten sonra heryerde art niyetli birisi birseyin icine tükürebilir.

Senin yasin kac bilmiyorum, ama simdiki genc hanlimlar 55 yas üstüne hanimlar gibi degil. Onlarda calisiyor. Onlarda dinlenmek istiyor. Ha yenge hanim sesini cikarmiyorsa ne ala. Ama öyle bayanlarin nesli tükendi tükenecek.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (28 Ocak 2023 Saat 23:04 ) değiştirilmiştir.

8. 4 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Hic sorma usta..
    Inegide yanimda göturup sagiyoruz peynir yogurt falan..
    aslinda ev var ama hisim akraba kafa sisiriyor
    degisiklik olmasi babinda,,,,,,,,
    cayi da aksam sahilde yudumluyoruz,,
    Konu webci tarafından (28 Ocak 2023 Saat 23:42 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    aslinda cok güzel fikkir ama su an fiyatlar cok uctu 2/3 yil önce alanlarin evleri veya yazliklari euro olarak iki katina cikti

11. .onur üyemize teşekkür edenler:

Üye runner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    TR48- DE.FT
    Ettiği Teşekkür
    130
    10 mesaja 11 teşekkür aldı
    Günaydın,
    Fikir çok güzel fakat arkadaşların da dediği gibi;
    1. Uzun süre boş kalan ev in masrafı çıkıyor. Yazın havalandırmak lazım. Kışın ısıtmak lazım. Rutubet, toz cabası.
    2. Her yıl izine gidince tanıdık biri varsa temizliğini yaptırır. Yoksa siz eve gelince valizleri açmadan temizlik yapmak zorundasınız.
    3. Her ne kadar eşyaların üstü örtülsede toz oluyor.
    4. Alacağınız ev ise başka, ama daire ise yada site aidatını kullanmasanızda her ay ödemek zorundasınız.
    5. Ev ise bahçe si bakım ister. Ağaçlar su ister.
    6. İzin tatil olmaktan çıkar, misafir gelir, çamaşır bulaşık, yemek tadilat vb. gibi.
    7. Gayrimenkul fiyatları çok yükseldi. Başka yerleri bilmiyorum ama Muğla - Ortaca lı olarak fiyatları görünce acaba satıp nakit e mi çevirsem diye düşünmeden yapamıyorum.
    8. İmkanın varsa Arsa al. İleride ( emeklilikte yaparsın bir ev oturursun.)
    9. Kendi adıma konuşabilirim 1 tane Arsam 1200 m2 portakal bahçesiydi. Şehrin göbeğinde ama etrafı yemyeşil. Bakımsızlıktan kesmek zorunda kaldık. Üzülerek. Çünki bakacak kimse bulamadık. Sulama sorun oldu. Ağaçlar can çekiyordu. Kestik malesef. 2 katlı evim in olduğu 3 adet 500m2 den oluşan arsa yı en azından kurtarmak için( yine portakal bahçesi içinde) alt kat ı kiraya verdik. Az kira ile. Öyle uçuk rakamlara değil. Üst kat ın anahtarınıda verdik. Arada havalandırıyorlar, bahçeye bakıyorlar, satıyorlar. Karışmıyorum hatta sanki onlar ev sahibi ben kiracı gibiyim. Amaaa masraf yapıyorum elbet.
    10. Kızlarım küçük iken sorun yoktu, şimdi büyüdüler. İzinlerini kendilerine göre ayarlıyorlar. Ortaca da izine kendi evimize gitmek yerine, Ortaca Sarıgerme de Otel e gidiyorlar. Bize sizin ki izin değilki baba deyip geçiyorlar.

Haaaa kötü mü Gayrimenkul almak? Asla. Arsa al, Tatili Otel de yap. Zaten öyle eskisi gibi işyerleri 6 hafta izin vermiyor. Biz 2 şer haftalık 3 kere gidiyoruz mesela. 4-5. Ay, 7-8. Ay, 10-11. Ay. Her mevsimin güzelliğini yaşıyoruz. Şu anda o gayrimenkulleri alabilirmiydik? Asla. Şimdi al, genç isen ödersin yavaş yavaş. Yaşlanınca da TR döner bakarsın keyfine.

13. runner üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Para tasaruf etmek yada para kazanmak istiyorsan EV al Daire al - ama desavantajlarinada katlanacaksin. Basim agrimasin hür gezmek istiyorum dersen Otel.

15. Karadağlı Rıza üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    Hepinize çok teşekkür ederim, anlaşılan ev veya daire almak okul tatilleri için pek mantıklı değil. Sonuçta tatil yapmak için kafa dinlemek için gitmeyi planlıyoruz ama her türlü iş olacaksa tatilden kafa dinlemekten hariç her durum mümkün

17. turkclan üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tolga1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal yuvasi
    Ettiği Teşekkür
    46
    63 mesaja 134 teşekkür aldı
    Her okul tatillinde mı yoksa sırf Yaz tatilinde mi düşünüyodüşünüyorsun. Eğer senede en az iki kere gidersen tabiki okul tatilini de full kullanicaksan bence almaya değer, diğer ustalar fikir vermiş ama kaçının deniz kenarında evi var bilmiyorum, benim var o kadar da dedikleri kadar sorun olmuyor temizlik haricinde yazlık olarak da düşündüğün için fazla mobilya gerektirmiyor o sebeple temizlik de çabuk oluyor.
    Çocuklar için en iyisi her sene değişik kişiler göreceğine sürekliliği olan bir arkadaş çevresi de oluyor ve canları sıkılmıyor, Türkçe leri düzeliyor ve hatta her sene dört gözle bekliyorlar ,( kendi çocuklarım dan bahsediyorum onlar öyle idi)

19. 2 kişi tolga1903 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    Alıntı tolga1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her okul tatillinde mı yoksa sırf Yaz tatilinde mi düşünüyodüşünüyorsun. Eğer senede en az iki kere gidersen tabiki okul tatilini de full kullanicaksan bence almaya değer, diğer ustalar fikir vermiş ama kaçının deniz kenarında evi var bilmiyorum, benim var o kadar da dedikleri kadar sorun olmuyor temizlik haricinde yazlık olarak da düşündüğün için fazla mobilya gerektirmiyor o sebeple temizlik de çabuk oluyor.
    Çocuklar için en iyisi her sene değişik kişiler göreceğine sürekliliği olan bir arkadaş çevresi de oluyor ve canları sıkılmıyor, Türkçe leri düzeliyor ve hatta her sene dört gözle bekliyorlar ,( kendi çocuklarım dan bahsediyorum onlar öyle idi)
    İşyeri izin vermekte sorun çıkarmasa imkan oldukça gitmeyi düşünüyorum şimdilik eger evdeki hesap carsiya uyarsa

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,600 teşekkür aldı
    Alıntı .onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslinda cok güzel fikkir ama su an fiyatlar cok uctu 2/3 yil önce alanlarin evleri veya yazliklari euro olarak iki katina cikti
    Öyle oldu, fakat yeni yasa cikacakmis ve duyduguma göre yabancilara ev satisi olmayacak..
    O zaman fiyatlar yine düser..

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alan yabancı hemen vatandaşlık veriyorlar.

Göstermelik bu yasalar. Para için herşeyi devam yaparız.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)