Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 467 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 309 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: DEPREM 7,4 kahramanmarasta

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Yikilmalarin bir baska sebebi de mimarindan tutun ustasina kadar yaptiklari isi tam bilmemeleri. Youtube da bir sürü video baktim nasil yapiyorlar diye, deprem dolayisi ile Almanya´da yasayanlarin da dikkatini cekmis olmali ki burada bu isin ustasi olanlar en iyi yapildigi zannedilen binalarda dahi sürekli hatali islemler tespit ediyorlar. Yani buradaki bir usta Türkiye´nin mühendisine 5 ceker bilgi konusunda. Ikinci sirayi da bosvermislik aliyor, kimsenin umurunda degil deprem meprem, hic olmaz diye düsünülüyor.
    Kisa vadeli yasamaya alistirilmisiz, her isimiz günü birlik.
    Taa eskiden, köy yollarina topragin direkt üstüne asfalt atarak secimlerde oy toplayan politikacilarla basladi her sey, secim bitene kadar yol ayakta kaliyordu. Degisen hic bir sey de yok, ayni sistem hala devam ediyor, Almanya´da ki gibi bir asfalt yok, bina yok, teknik yok, egitimli iscilik yok, her sey ayni. Halk nasilsa, ülke de öyle yönetiliyor.

Imar aflarini vermeyen hükümet oldu mu hic? Sanmiyorum. Istanbul´da oturdugumuz yer dereye yakindi, icinde baliklar vardi, gecekondular sayesinde dere zamanla bok kokmaya basladi, etrafi yesil alandi imara acildi, su an orada denize degin yüzlerce bina var. Allah göstermesin sadece deprem degil büyük bir yagis olsa tepelerden gelen suyla orasi yok olur gider, suyun gücüne hic bir sey karsi koyamaz. Bütün o binalari denize sürükler. Istanbul bu acidan da asiri berbat planlamis bir sehir.

Japonya´ya bakin bir de, sadece depreme karsi degil, gelecekteki yüzyilda sel baskinlarinin asiri artis gösterecegini bildiklerinden Tokyo´nun altina icine onlarca TIR sigacak büyüklükte su kanali dösemisler cünkü sadece kendi yasamlarini degil, torunlarinin gelecegini de düsünüyorlar. Istanbul´da öylesine bir su kanalini hic bir yönetim, yapmayi hayal dahi edemez.

Günü birlik yasamaktan vazgecmemiz, en az 30 ar senelik planlari kayitsiz sartsiz uygulamak gerekiyor.

Bilim insanlarini dinlememek de bir marifet oldu son yillarda ayrica. Coronayla basladi, depremi bilmem ne teknigiyle baslattilar diyen bir gerizekalilar grubu da cikti ortaya.
    Bilimden uzaklastikca batmaya mahkumuz.
    Türkiye´yi bu sene belki de tarihinin en büyük su sorunu bekliyor cünkü gecmiste bilim insanlarinin üstünde durdugu sel baskinlari ve kuraklik tehlikesi uyarilarina inanmayan sayisi az buz degildi, asla inandiramiyorsun, kendi daha iyi biliyor cünkü.
    "Küresel gücler" deyip cikiyorlar isin icinden. Daha dün aksam Kauflandda Marasli birini azarladim ve tartismak istemedigimi söyledim. Adam deprem arastirmacilarinin yerlestirdigi aletlerin depremi tetikledigini iddia ediyordu. Böylesine bir gerizekaliliga karsi tartismanin zerre yarari olamaz.
    Konu mxm tarafından (26 Şubat 2023 Saat 09:33 ) değiştirilmiştir.

2. mxm üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)