Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Üniversite mezunuyum ama is bulamiyorum

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    240
    ALdigi Tesekkürler : 141
    Elemanin Tipinede önem veriyorlar,buda bir ayrinti

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    106
    ALdigi Tesekkürler : 0
    Kardes ne bilim onuda degistiremem hos. Ayrica profesyonel Bewerbungsfoto kullaniyorum..

Üye delikanli81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    64
    ALdigi Tesekkürler : 26
    Çok iyi bir derece ve gencsin... iş bulamaman için bir neden yok aslinda.
    Aklima gelen iki şey var:
    . Bewerbungsschreibende bir sıkıntımı var?
    . Vorstellungsgespräch' lere gittiginde karşı tarafı rahatsiz edecek bir durummu var? (Konuşma, hareketler,heyecan vs..)

Xing den head hunter'lerden güzel teklifler geliyor bazen, küçümseme. Profilini düzenle iyice.

Ve bol dua tabiki... tevekkül ve gayret edip yola devam...

...vitamin b iyidir bazen...
    1.4 iyi bir not... unideki proflarina sorsan, tavsiye edebilecekleri yerler mutlaka vardır...

Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nachrodt, sana nacizhane tavsiyem "Beamter im gehobenen oder höheren technischen Dienst" ol. Cogu senin gibi mühendisler hep kariyer düsünüyor ve serbst piyasada calisiyor. Cogu bir yere er veya gec giriyor, ama o firma er veya gec kapaniyor. 50 yasindan sonra issizsin.

Belki öffentlicher Dienstde daha az kazanirsin ama hic bir zaman issiz kalamayacagin icin 50'den sonra farki kapatiyorsun. Az dedigimde yine senede basda 3500 net olur zamanla 5000 Euro.

Arakadasim Dipl. Bauingeneur. Freie Wirtschaftda calisti. Hafta 60 saat calistigi oluyordu. Oda öffentlicher Dienste gecti. Hafta da en fazla 39 saat. Cuma günü yarim gün. Yaptigi iste Almanya icinde geziyor ve otoyoldaki köprüleri begutachten yapiyor, insaat varsa Abnahme yapiyor. Günde en fazla 2 köprü kontrol ediyor aksam oldu diyor.

Bende öffentlicher Dienstde'yim senin kadar fazla okumadim. Ama yinede bir yerler gelebildim. Coronada cok faydasini gördüm. Is cok az. Ama ne issizlik derdin var, nede baska birsey. Ama ben Beamter bile degilim. Beamter oldunmu istedigin kadar krank bile yapsan birsey diyen yok. Ayligini full devam aliyorsun basina agir bir hastalik gelse bile. Öyle 6 hafta sonra Krank parasinla ugrasmiyorsun. Birde Beamter olarak privat versichertsin. Doktorda bile daha avantajli olabiliyor.

Askeriye hemen kapar seni. Aldigin ayligi bak. Bu baslangic. Zamanla Erfahrungsstufeler dahada yükseliyor.

https://www.bundeswehrkarriere.de/bl...-2018-data.pdf

Beamtin/Beamter (m/w/d/) höherer technischer Dienst diye arat. Gehobener Dienstde fena degil, ama o daha az aylikli. NRW'de bile arayan cok.

En büyük sorun bizde cogu zaman aileler. Baska sehire tasinmayi anlayis ile karsilamiyorlar. Ben evlendim, baska semte tasincam diye annem agladi. Halbuki sadece 5 km yol. Simdiki aklim olsa is konusunda falan dinlemezdim. Nerde is oraya giderdim.
    Haklısın, bi zaman sonra insan garanti bir iş istiyor. Ama arkadaşın yaşı cok genc ve tecrübe sahibi olsa daha iyi olur bence. Memuriyet daha sonra olabilir. Her insan farklı yapida;bazilari mühendislik mesleğine aşıktır ve o şekilde devam etmek ister....
    Ayırca memurların genelde (sözüm meclisten dışarı) pek dünyadan haberleri yoktur ve işin garanti kısmına odaklanip bilgi ve tecrübe bakımından körlesmislerdir... bunları ögretmenlerde çok görüyorum mesela... yani demem oki, önce tecrübe sonra rahatlık...
    Konu Memoli1976x tarafından (31 Mayıs 2020 Saat 22:30 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    612
    ALdigi Tesekkürler : 3,099
    Alıntı delikanli81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısın, bi zaman sonra insan garanti bir iş istiyor. Ama arkadaşın yaşı cok genc ve tecrübe sahibi olsa daha iyi olur bence. Memuriyet daha sonra olabilir. Her insan farklı yapida;bazilari mühendislik mesleğine aşıktır ve o şekilde devam etmek ister....
    Ayırca memurların genelde (sözüm meclisten dışarı) pek dünyadan haberleri yoktur ve işin garanti kısmına odaklanip bilgi ve tecrübe bakımından körlesmislerdir... bunları ögretmenlerde çok görüyorum mesela... yani demem oki, önce tecrübe sonra rahatlık...
    Tam tersi, belirli bir yastan sonra memur olamiyorsun. Simdi girdi girdi, yoksa mühendisde olsa orda burda sürtünüyorsun.

Benim her gence tavsiyem, ne is yapmak istiyorsan onu yap, ama devletde memur olarak yap. Ister doktor ol, ister asci, ister mühendis, iste elektrikci. Ve devlet cok kisi ariyor suanda. Cogu gencler halen Almanya'yi balli bögrek saniyor. Firmalarin hepsi cin'e kaciyor. Firmalarin cogu kaciyor. Devlet kacamiyor.

Bizim is yerinde kantin var. Devlet kendi isletiyor. Ascisi zamanininda 5 yildizli otellerde bile ascilik yapmis. Hemen firsat olunca atmis kendini devlete. Sordum daha cok kazanmiyordunmu orda diye. Adam hakli olarak dedi, belki 500 Euro az kazaniyorum, ama issizlik derdi yok, hafta sonu calis yok, aksamlari calis yok, ekonomik risk yok. Kafam rahat. 8 saat calis olay bitiyor.

6. Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    64
    Tam tersi, belirli bir yastan sonra memur olamiyorsun. Simdi girdi girdi, yoksa mühendisde olsa orda burda sürtünüyorsun.

Benim her gence tavsiyem, ne is yapmak istiyorsan onu yap, ama devletde memur olarak yap. Ister doktor ol, ister asci, ister mühendis, iste elektrikci. Ve devlet cok kisi ariyor suanda. Cogu gencler halen Almanya'yi balli bögrek saniyor. Firmalarin hepsi cin'e kaciyor. Firmalarin cogu kaciyor. Devlet kacamiyor.

Bizim is yerinde kantin var. Devlet kendi isletiyor. Ascisi zamanininda 5 yildizli otellerde bile ascilik yapmis. Hemen firsat olunca atmis kendini devlete. Sordum daha cok kazanmiyordunmu orda diye. Adam hakli olarak dedi, belki 500 Euro az kazaniyorum, ama issizlik derdi yok, hafta sonu calis yok, aksamlari calis yok, ekonomik risk yok. Kafam rahat. 8 saat calis olay bitiyor.
    Rahatlik bakimindan cok haklisin - lafim yok. Memurlugun belirli yasi var, mesela ögretmenler icin 40-45 diye hatirliyorum. Tecrübe benim gözümde cok önemli, hem kedisi hemde etrafindaki insanlar icin... direk memurlar salla basini al maasini havasindalar, ne kendilerine nede baskalarina faydasi oluyor (sözüm meclisten disari)

Ama tabiki düsünülmesi gereken bir option, garanti is herzaman iyidir. Devlet Memuru degilde, develet bagli olan sirketlerde olur...

Mesela Deutsche Bahn cok kisi aliyor, herneredeyse her önüne geleni aliyorlar, orayi denedinmi? Veya Energieversorungsunternehmen etc...?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    46
    ALdigi Tesekkürler : 31
    Ayni dert benimde basimdaydi kendine güvenini kaybetme elbet bulacaksin eninde sonunda!

Tecrübeli Üye Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    612
    ALdigi Tesekkürler : 3,099
    Alıntı delikanli81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rahatlik bakimindan cok haklisin - lafim yok. Memurlugun belirli yasi var, mesela ögretmenler icin 40-45 diye hatirliyorum. Tecrübe benim gözümde cok önemli, hem kedisi hemde etrafindaki insanlar icin... direk memurlar salla basini al maasini havasindalar, ne kendilerine nede baskalarina faydasi oluyor (sözüm meclisten disari)

Ama tabiki düsünülmesi gereken bir option, garanti is herzaman iyidir. Devlet Memuru degilde, develet bagli olan sirketlerde olur...

Mesela Deutsche Bahn cok kisi aliyor, herneredeyse her önüne geleni aliyorlar, orayi denedinmi? Veya Energieversorungsunternehmen etc...?
    Usta, memurluk eskisi gibi salla başını al paranı değil. Yine senden cok şey bekiyorlar. Bir kere Almanya'da bir fuarda kurumuzun adına konuşmacıydım. Abwerben için bile geldiler. Memurluğun tek avantajı iş saati ve iş garantisi. Yoksa zorluk derecesi serbest piyasa ile aynı. O senin dediğin öncedendi.

10. Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    64

uploaded

Usta, memurluk eskisi gibi salla başını al paranı değil. Yine senden cok şey bekiyorlar. Bir kere Almanya'da bir fuarda kurumuzun adına konuşmacıydım. Abwerben için bile geldiler. Memurluğun tek avantajı iş saati ve iş garantisi. Yoksa zorluk derecesi serbest piyasa ile aynı. O senin dediğin öncedendi.
    Dogrudur zaman degisiyor tabiki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)