Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3077 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev kredisini tekrar yapilandirmak, baska banka?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    3 mesaja 3 teşekkür aldı

Ev kredisini tekrar yapilandirmak, baska banka?

Selam arkadaslar,
    Ben ev kredisini tekrar yapilandirmak istiyorum, cünkü faizi cok yüksek. Aranizda buradan ev kredisi alan oldu mu?
    https://www.drklein.de/baufinanzieru...nzierungsdaten

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    sparkaseye git adamlar sorun cikarmadan veriyolar istersen krediyi yükset tutoyolar olan borclarini topluyolar...
    1.Eger evin borcu yarisindan azsa 1,1
    2 eger evin borcu yarindan fazlaysa 1.45
    3 tabiki senin gelirin ödemeye uymali ...

Moderator brian_usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hinter Mond gleich links
    Ettiği Teşekkür
    511
    361 mesaja 1,127 teşekkür aldı
    Alıntı umut_2002 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar,
    Ben ev kredisini tekrar yapilandirmak istiyorum, cünkü faizi cok yüksek. Aranizda buradan ev kredisi alan oldu mu?
    slm,

ev kredisinin süresimi bitti yoksa sadece yüksek oldugu icinmi yenilemek istiyorsun? biraz aciklarsan iyi olur.

b_u

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Sparkasse übernehmen yapmiyor, anlamadim bende...
    @ brian_usta: kredinin süresinin bitmesine 2 sene var daha, faiz yüksek oldugu icin yapmak istedim.

Nereden
    hinter Mond gleich links
    Ettiği Teşekkür
    511
    Sparkasse übernehmen yapmiyor, anlamadim bende...
    @ brian_usta: kredinin süresinin bitmesine 2 sene var daha, faiz yüksek oldugu icin yapmak istedim.
    eger iki sene varsa,öyle faiz yüksek diye yenileyemezsin. okadar kolay degil.kactan faiz ödüyorsunki?

senden aradaki farki alirlar,bunu cok iyi hesaplaman lazim.sonra zararli cikarsiin.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    22 mesaja 25 teşekkür aldı
    Mevcut olan krediden çikmak/degistirmek istiyorsan genelliğinde Vorfälligkeitsentschädigung ödemen gerekiyor. Bazi bankalar veya krediler buna bile imkan vermiyor.
    Kredi anlaşmasına bak ve bankayla görüş.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Biliyorum, o farki ödeyecegimi. Faiz %4.3. Yinede bayagi fark var. Carsamba kendi bankanla görüscem.
    Ama yukaridaki linkten kimse kredi aldi mi?

Nereden
    hinter Mond gleich links
    Ettiği Teşekkür
    511
    bankanla konustuktan sonra neticeyi buraya yazarsin.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    38
    1 mesaja 3 teşekkür aldı
    Slm arkadasim ben dr klein dan kredi islerimi yaptim herhangi bir sorun olmadi .ama genede yazili evraklara dikkat et yani imzalayacagin evraklari dikkatlice oku ondan sonra imzala.Ben memmunum yani bir sorunla karsilasmadim .tavsiye edebilirim.tabiki heryeri arastir sorustur.ondan sonra yap.Ben yaklasik 1,5 sene önce burdan ev kredimi yeniledim benim 10 senem dolmustu daha sonra burdan yaptim

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    480
    113 mesaja 286 teşekkür aldı
    Selam arkadaslar,
    slm,
    ben son 3 defa aldigim kredileri oradan aldim. faiz kosullari Hausbank veya cevremde olan baklaardan daha uygun ola biliyor. kötü tecrübe edinmedim bana kredi lazim olsa yine ilk tercihim dr. klein olur.
    dr.klein ort. 90 bankayla birlikde calisiyor, durum ve kosullarina göre uygun banka belirleniyor. kabul etmessen sizden ücret almiyor kabul edersen ücretini kredi aldigin bankadan aliyor.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    @umut2002 arkadasim bitmesine 2 sene var yazmissin.. zamaninda kac seneligine yapmistin? 10 jahre mi yoksa 15 jahre mi?
    ve evi kullanilmis mi aldin yoksa neubaumu idi?
    bende 15 seneligine yapmistim ve biliyorsunuz 10 sene sonra da cikabilirsiniz, lakin 6 ay uzatliyor.. yani 10 1/2 ödemelisiniz..
    ve neubaularda vertragi yaptiginn an sayilmiyor.. paranin son kismini ödedikten sonra, o an sayiliyor..
    simdi yeniden bir hesap et arkadasim.. 2 sene mi var bitmesine yoksa daha fazla mi?

benim vertragim 15 senelik di ve tam 8 sene dolduktan sonra yeni anlasma yaptim bankayla, hic sorun yasamadim..
    lakin 2 1/2 sene beklemeliyim.. (yani 10 1/2 sene dolmasini)
    Konu talo176 tarafından (31 Ekim 2015 Saat 14:44 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    Dr Klein ile yasadigim tecrübeyi size aktarayim :

termin aldim ve gittim , beni beraten yapan bayan daha önceden bir sparkassede calisan bir bayanmis , ben acikcasi internet sitelerinde söyledikleri faiz oranlarini almak istedigimi söyledim , beraterin cevabi : Oradaki oranlar genelde werbung amaci ile kullaniliyor ancak o oranlarda kredi almak icin cok büyük miktarda gelir sahibi olmaniz ve garanti göstercek mal varligina sahip olmaniz gerekiyor.
    sonra biz yinede cok düsük miktarlarda faiz oranlari sunuyoruz cünkü toplu olarak bankalardan kredi aliyoruz ve bircesit mengenrabat aliyoruz dedi , dedim o zaman anonim olarak bir hesap edin bakalim bana kactan verebilirsiniz krediyi dedigimde anonim olmaz bütün daten`lariniz almak zorundayim angebot verebilmek icin dedi , bizde hadi neyse dedik ve adresimizi vs.vs. verdik bize kendi bankamizdan cok cok daha kötü bir angebot verdi sonra bütün datenlarimizi sildirmek icin mektup yazmak zorunda kaldik , tabi sildiremedik sadece bloke edebildik.

isin özü ucuz gibi reklam yapip milletin datenlarini topluyorlar sonra kimbilir onlari nerelere satiyorlar, tavsiyem sadece gelir giderinizi vererek bir angebot almaya calisin vermezlerse birakin kalsin.

DKB bank ev kredisi veriyor orayida incelemenizi tavsiye ederim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    150
    37 mesaja 76 teşekkür aldı
    Bende şöyle birşey söyleyeyim , genelde internetten sunulan kredi faizleri reklam amaçlı veya gelirin çok iyi olaması lazım.
    Misal ben Commerzbank"ta aldım 110.00€ 10 Sene fest 1.50%

Dediğim gibi böyle şeyler genekde evin durumuna evin kalan borcuna ve evin değeri.
    Yani duruma göre faizler inip çıkıyor , ne kadar riziko cok o kadarda faizler yükselir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Selam arkadaslar,
    maalesef olmadi. Yani lbs deki ev kredisini sparkasse olsaydi izin veriyorlardi, ama onlarda neden bildirmeden kabul etmediler. Kendi ev bankam, cikabilcecegine dair kagit getir verelim dediler. Ama sözlü kabul ettileri seyi lbs maalesef yazili vermedi ve 10 senenin dolmasini sart kostu. Faiz zararlarinin karsilanmasi durumun da bile kabul etmiyorlar, anlamadim. Simdi 4,74 faiz ödüyorum commerbanktan 1,5 ev bankam ise 1,75 ten vermeye razilar, ama lbs cikartmiyor. Bilginize...

16. umut_2002 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye fatsali5252 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fatsa/Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    2
    8 mesaja 10 teşekkür aldı
    slm,
    ancak evi satarsan Vorfälligkeitsentschädigung karsiliginda cikartirlar. Senin yapabilecegin sadece simdiden Anschlussfinanzierung yapmak. Yani 2 sene sonra faizler artabilir diye düsünüyorsan, simdiden Anschlussfinanzierung yapabilirsin. Simdiki faiz oranlarinin az üstünde olur ama. Ben farkli sebeplerden dolayi 10 sene dolmasindan 4 sene önce yaptirmistim Anschlussfinanzierung. Beklesem daha karli cikacaktim ama o zaman öyle gerekiyordu ve benim icin 10 sene dolduktan sonra hangi taksiti ödeyecegimi bilmem cok önemliydi.
    Ama sadece su an faizler düsük, eskisini iptal edeyip yenisini yapayim diye düsünmek tabi dogru... ama bildigim hicbir banka onay vermiyor malesef

18. fatsali5252 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)