Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 424 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cep telefonlariniz kaybolur veya calinirsa

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı

Cep telefonlariniz kaybolur veya calinirsa

Selam arkadaslar,
    benim kiz gecen alisverise gidiyor ve arada nasil oldugunu hic fark etmeden Handy sini kaybediyor, ya calindi, yada düsürdü. Allahtan Ortungsdienste aktifmis de uzaktan aleti sperren yapabildi. Servisi aradik, bu aktif olunca artik alan kisi o aletle hic bir sey yapamaz dediler. Su an polis de devrede, Kaufland in kameralarina bakacaklar, belki cebinden cekip alinmis da olabilir cünkü giydigi paltonun cepleri buna cok uygun, genis, yukariya dogru düz cepleri var, cekip almak cok kolay.

Kisacasi hepimiz, ben de dahil takip edilmeyi sevmedigimizden genelde bu ayari kapatiyoruz fakat insanin basina gelince cok belli oluyor ki asiri gerekli bir ayar. Telefonla Online Bankingden Amazona´a, Applepay den eMaillere kadar bir sürü islem yapiliyor, bir kaybolduysa insan müthis telasa kapiliyor. Tavsiyem bu özelligi acik birakin, hatta Apple icin Wo ist? diye bir ayar var, keske onu da yapsaymis cocuk, o daha da iyi bir özellik. Su an sadece telefona bir mesaj gitti ve acinca direkt yazyor: "Bu alet kayboldu, geri getirin" seklinde ve baska hic bir islem yapamiyorsun. Ayrica Appple da falan kaybolduguna dair kayitlar yapildi. Servisteki cocuk, bu son cikan modellerin crack yapilamadigini anlatti ve bir cok aleti yurt disindan getirtik dedi. Yani bulan veya calanlarin hic bir isine yaramiyor alet.

Samsun vs. icinde "Find My Mobil" gibi bir ayar var, herkese tavsiyem acik birakin, ne olur ne olmaz, kaybolmayinca dert edinmiyoruz ama bir kaybolursa telas basliyor, hic gerek yok.

https://support.apple.com/de-de/HT210400

https://support.google.com/accounts/.../6160491?hl=de

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    176
    16 mesaja 18 teşekkür aldı
    Bilgi icin tesekkürler bunu Android icin nasil yapiyoruz örnegin Mi 12T pro icin?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    70
    179 mesaja 583 teşekkür aldı
    mxm ustam gecmis olsun,ben de dün gece bu konu ile ilgili bir video baktim
    Müsaden ile konu ya eklemek istiyorum,bu gibi konular da faydasi olur amaci ile
    https://www.veed.io/view/d7cd60b5-1a...ue&panel=share

5. 3 kişi satturko üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    198 mesaja 338 teşekkür aldı
    Ne yaparsaniz yapin
    kaybolan telefonu bulamazsiniz

Hic bir zaman tam nerde oldugunu göstermiyor
    ----------------------------------------------------------------

iki sene önce okula gidiyordu

iphone kulakliklarini kaybetmis ama tam olarak okuldani caldilar yolda yürükenmi kaybetti emin degildi
    Aksam bana anlatti

Orten yapdik

Bize yakin bir adresi gösterdi
    Gittik zile basdik,kapiyi bir kocakari acdi

Durumu anlattik,kadinda sasirdi
    Sonucda Bulamadik
    -------------------------------------------------------------

sonra daha yeni bu hafta oldu
    Kizimi Bahnhofa birakdim eve döndüm

i0 dakika sonra kizim aradi,Baba kulaklarimi düsürmüsüm Bahnhofda Raylarin üzerinde gösteriyor dedi

Bahnhof a gidip aramak icin arabaya bindim

Bakdim kulakliklar yan koltukta

Simdi kaybolan telefonu bulup bulunmayacgina siz karar verin

7. batum üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Ben bu gibi funktionlari hic acmadim ve kullanmadim..
    Zaten tel kaybettiginizde karsiniza kocarari cikip evet ben caldim demez..
    Öyle bile olsa sizin kanunen gewaltausüben yapma yetkiniz yok..
    Ya neyapariz..
    Anzeige yapariz ve kanuna havale ederiz..
    Benim bir tel kayboldu..
    Tel tam 3 kere satilmis,,6 ay sonra polis bena teslim etti..
    Yani my find cart curt hikaye,sizin telefonunuzu degil sizi bulmaktan badka bir ise yaramaz..

Moderator Ozanonur38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dergah
    Ettiği Teşekkür
    1,641
    347 mesaja 2,440 teşekkür aldı
    Alıntı batum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne yaparsaniz yapin
    kaybolan telefonu bulamazsiniz

Hic bir zaman tam nerde oldugunu göstermiyor
    ----------------------------------------------------------------

iki sene önce okula gidiyordu

iphone kulakliklarini kaybetmis ama tam olarak okuldani caldilar yolda yürükenmi kaybetti emin degildi
    Aksam bana anlatti

Orten yapdik

Bize yakin bir adresi gösterdi
    Gittik zile basdik,kapiyi bir kocakari acdi

Durumu anlattik,kadinda sasirdi
    Sonucda Bulamadik
    -------------------------------------------------------------

sonra daha yeni bu hafta oldu
    Kizimi Bahnhofa birakdim eve döndüm

i0 dakika sonra kizim aradi,Baba kulaklarimi düsürmüsüm Bahnhofda Raylarin üzerinde gösteriyor dedi

Bahnhof a gidip aramak icin arabaya bindim

Bakdim kulakliklar yan koltukta

Simdi kaybolan telefonu bulup bulunmayacgina siz karar verin
    Kulakliklari Telefon gibi zaten Orten yapamasin. Bunun icin kulakligin kendisinin GPS Baglantisi ve Interneti olmasi gerekiyor buda olmadigina göre bos.

Senin „ungefähr“ dedigin Standort Telefon kendisi Bluetooth ve Wlan ile (iOS Aletlerinde) ariyor ama 100% diye birsey yok. Sadece kendi telefonun yakinindaysa gösterir.

10. Ozanonur38 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Arkadaslar bulamazsiniz diyenlere acikca yazayim, bal gibi de buluyor, size gelismeleri yazacagim, isin detaylarina simdilik girmiyorum ama kullandigim yöntem oldukca iyi diyebilirim.
    Tam metresi metresine göstermesine zaten gerek yok, nedenini de olay ilerleyince aciklayacagim.
    Olaya bakan polisler hafta sonu calismadiklarindan ulasamadik, gidip baska polise olayi vermisler adam ne yapacagindan haberi yok, öyle yakindaki bir evin zilini calmakla olacak is degil bu.

Mi Telefonlar Android oldugundan yukarida verdigim linkte aciklamasi var.

Alıntı satturko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mxm ustam gecmis olsun,ben de dün gece bu konu ile ilgili bir video baktim
    Müsaden ile konu ya eklemek istiyorum,bu gibi konular da faydasi olur amaci ile
    https://www.veed.io/view/d7cd60b5-1a...ue&panel=share
    Bu videoda telefon kapali olsa dahi bulabilirsin demis, bu bilgi yanlis, telefonun acik olmasi gerekiyor, kapaliyken sinyal gönderme olayi yok, biz direkt Apple ile konustuk o konuyu kendileri de kesinlikle bu mümkün degil dediler.
    Internette yanlis bilgi dagitan cok, her seye inanmamak gerekiyor.

12. mxm üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    198 mesaja 338 teşekkür aldı
    Alıntı Ozanonur38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kulakliklari Telefon gibi zaten Orten yapamasin. Bunun icin kulakligin kendisinin GPS Baglantisi ve Interneti olmasi gerekiyor buda olmadigina göre bos.

Senin „ungefähr“ dedigin Standort Telefon kendisi Bluetooth ve Wlan ile (iOS Aletlerinde) ariyor ama 100% diye birsey yok. Sadece kendi telefonun yakinindaysa gösterir.

Ben sahsen 200-300 euro bir kulakliga vermem 20 euroya kablolu alirim isimi görür

Bizde kizim iphoneürünlerine takintili
    Orten yapma Olayina geldimi(Kizimin Anlattigina göre
    Seninde dedigin gibi gps veya internet olmadan orten tabiki olmaz

Ama kutusu acildiginda veya kulaklik takildigi zaman sahibine sinyal yolluyormus
    Konu batum tarafından (26 Şubat 2023 Saat 08:55 ) değiştirilmiştir.

Moderator Ozanonur38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dergah
    Ettiği Teşekkür
    1,641
    347 mesaja 2,440 teşekkür aldı
    Hayir yolamiyor, sen kendin en son telefonla bagli oldugun yeri gösteriyor okadar.
    Datenschutz diye birsey var. Öyle kafana göre hersey istedigi yere birsey gönderemez.

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı
    Alıntı Ozanonur38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayir yolamiyor, sen kendin en son telefonla bagli oldugun yeri gösteriyor okadar.
    Datenschutz diye birsey var. Öyle kafana göre hersey istedigi yere birsey gönderemez.
    Ustam bu AirTag sistemi gibi çalışıyor iOS cihazlarında.

Bende meraktan dünden beri araştırdım nasıl çalıştığına dair, örnek veriyorum çantanda Airtag var Ormanda kayıp ettin bende iPhone var Bluetooth üzeri bağlanıp sinyal gönderiyor.

Bunu yapması için BT benim telefonda açık olması lazım. Kapalı bi sistem olduğundan Apple nasıl oldu ise sertifikasını almış.

Aynısı kulaklık içinde geçerlidir, ne zaman Airpodsları yanancı bir iPhone ile bağlarsan cihaz sinyal gönderiyor.

16. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 248 teşekkür aldı
    Apple de bu Funktion yıllardır var ve kullanıyorum, yanlış hatırlamıyorsam Iphone 5 den belli kullanıyoruz, o zamanlar ismi Meine Freunde idi şimdi Wo ist oldu.

Bu çok işimize yaradı Hanımda Çocukta Babamda ve Kız Kardeşimde var ve kullanıyoruz, hepsindekini ayarladım ve öyle aman nereye gittiğimi görmesin diye takıntımız yok şükür, saklımız gizlimiz yok, aile içindede olmamalı zaten bence.

Çok kez işimize yaradı bu, örneğin Apple Airtag in birini arabanın kimsenin bulamayacağı yere sakladım ve hırsızlık olursa görürüm.

İyiye kullanırsan teknoloji güzel birşey.

Örneğin geçen gün evden çıkacağım telde sessizde ve bir türlü bulamadım, Apple Watch sayesinde Telefonumu Bul dedim hemen Telefondan Sinyal sesi geldi ve buldum.
    Konu Burclu tarafından (26 Şubat 2023 Saat 23:17 ) değiştirilmiştir.

18. Burclu üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    126
    33 mesaja 59 teşekkür aldı
    iPhone 4s kaybetmiştik bu sistem ile birinin evinde gösterdi gittik önce inkar ettiler sonra verdiler
    Konu dadaloglu3865 tarafından (26 Şubat 2023 Saat 23:33 ) değiştirilmiştir.

20. dadaloglu3865 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar,
    benim kiz gecen alisverise gidiyor ve arada nasil oldugunu hic fark etmeden Handy sini kaybediyor, ya calindi, yada düsürdü. Allahtan Ortungsdienste aktifmis de uzaktan aleti sperren yapabildi. Servisi aradik, bu aktif olunca artik alan kisi o aletle hic bir sey yapamaz dediler. Su an polis de devrede, Kaufland in kameralarina bakacaklar, belki cebinden cekip alinmis da olabilir cünkü giydigi paltonun cepleri buna cok uygun, genis, yukariya dogru düz cepleri var, cekip almak cok kolay.

Kisacasi hepimiz, ben de dahil takip edilmeyi sevmedigimizden genelde bu ayari kapatiyoruz fakat insanin basina gelince cok belli oluyor ki asiri gerekli bir ayar. Telefonla Online Bankingden Amazona´a, Applepay den eMaillere kadar bir sürü islem yapiliyor, bir kaybolduysa insan müthis telasa kapiliyor. Tavsiyem bu özelligi acik birakin, hatta Apple icin Wo ist? diye bir ayar var, keske onu da yapsaymis cocuk, o daha da iyi bir özellik. Su an sadece telefona bir mesaj gitti ve acinca direkt yazyor: "Bu alet kayboldu, geri getirin" seklinde ve baska hic bir islem yapamiyorsun. Ayrica Appple da falan kaybolduguna dair kayitlar yapildi. Servisteki cocuk, bu son cikan modellerin crack yapilamadigini anlatti ve bir cok aleti yurt disindan getirtik dedi. Yani bulan veya calanlarin hic bir isine yaramiyor alet.

Samsun vs. icinde "Find My Mobil" gibi bir ayar var, herkese tavsiyem acik birakin, ne olur ne olmaz, kaybolmayinca dert edinmiyoruz ama bir kaybolursa telas basliyor, hic gerek yok.

hernekadarda bu özelligi acik biraksan ,bulan kisi telefonun icloudunu kapatabiliyor..demissin ya bulan kisi hicbuirsey yapamaz diye..yapabiliyor..ama noluyor?cihazin bilgilerine ulasamiyor lakin cihazin apple id sini silip yeniden baska hesapla cihazi acabiliyor.my iphone suchen olayi anlik birseydir..poliste o islerle cinayet olmadiktan sonra ugrasmiyor.gecmis olsun

Üye
    Ettiği Teşekkür
    88
    14 mesaja 16 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar,

usta slm negüzel telefonun konum verme özelligi acikmis ve oldugu yeri görebilirdin aslinda
    daha dün basima gelen olayi anlatayim size ben almanyada yasiyorum babam türkiyede köyde telefonunu kaybettigini bildirdi (wo ist ?) ios cihazlarda appin ismi bu neyse telefonu köyde birisinin bahcesinde gezdigini gördüm babam telefonu 20 kere aradi acmiyorlar babam annemin telefonu ile benimle konusarak adamlarin evlerine gitti ve adamlarin kapisini caldi adam zaten disarda idi bahcede geziniyordu adama sordu telefon buldun mu diye hayir dedi bu ara ben konusmalari duyuyorum hemen ben benim hanimin telefonundan babamin telefonun aradim zirtt caldi telefon sesini ben bile duydum mecbur cikardi verdi artik adam sok )

23. nitem09 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Telefon su an evde arkadaslar. Son modelleri asla acamiyorlar, kesin bilgi.
    Bu Wo ist sayesinde belli noktalari izleyerek kendim tespit ettim ve polisle isbirligi yaparak (ben sadece telefonla yönlendirdim( gidip elleriyle koymus gibi buldular.
    Arada birden fazla suclu kisi oldugundan olay henüz kapanmadi, her sey sonuclaninca sizlere ayrintili aciklama yapacagim. Eger sansiniz varsa bulmak hakikaten pek de zor degil. Bu Standort olayi da müthis bir sekilde dogru gösteriyor, arada kaymalar olursa onu hic önemsememek gerekiyor.

Elinizdeki eski model iPhone lari sakin atmayin, onu yenisiyle birlestirin ve kendi alet listenizde kalsin, kaybolunca eski iPhone yeniyi bulmak icin lazim olacak. Hatta 3 alet olmasi cok daha iyi, ikinci aleti calinanin yakinina getirip ücüncüyle mesafeleri kiyasliyorsunuz.
    Telefonu calan kisi arasira mecbur acip bakmak zorunda, aleti kiramadiklari icin PC den baglanip ugrasirken sinyal bol bol geliyor, 3 dakika acik kalsa yeter zaten.
    Eski modellerde evet kirilabiliyor ama son modeller su an icin imkansiz (14) tabi ileride onlari da kirarlar, bu yüzden sürekli yeni modellere gecis bir yandan sart oluyor. Belki de Apple eski modellerin kirilmasini gizlice destekliyordur kimbilir.

25. 3 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye esmerkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    396
    141 mesaja 332 teşekkür aldı
    bende samsung var olurya insanlik basina her zaman birseylerin gelmesini düsüneceksin samsungun find mein gerätini actim, googlenin de actim, telefona kaspersky yükledim onunda bulma ayarini actim ayrica calan veya bulan karistirmaya kalkinca fotrafini cekip mail adresine gönderiyor bana sorarsaniz ortungdiens acik olursa zarar etmessiniz

27. 3 kişi esmerkral üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    84
    14 mesaja 18 teşekkür aldı
    Benim cocukta iphonunu kaybetti yada caldirdi tam emin deyildi özellikleri acik oldugu icin telefon numarasi yazdilar bulan arasin diye tabi aramadilar fakat zaman zaman acilip kapatiliyordu adrese gittik yazi hazirladik
    bulan kisiye 150 euro veriyoruz diye aksam kapiye yapistirdik cok evli bina idi sabah aradilar gittik aldik tabi telefon ugrasilmis ve formatlanmis bu on gün icinde her seyi denedik apple story,polis.ve sms bunlardan bir sey cikmadi
    veren kadin korku icinde verdi ama söz verdigim ve bebegi oldugu icin soru bile sormadan aldim ve parasini verdim

29. Ankarali erko üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Kauflanda acayip gicik kaptim arkadaslar. Telefonu baska birine satan kisi Kaufland´in önünde buldum diye ifade vermis, cocuk bunun imkansiz oldugunu söyledi. Kameralara baktirmamislar, polis de isyan ediyor, olacak is degil.
    Calan kisi polis tarafindan taninan yabanci biri, eli kolu tattoo doluymus, cocuga resimlerini göstermisler acaba tanidik geldimi diye.
    Demek ki Kauflandin icinde aceleyle alis veris yaparken dikkati daginikti ve bunu fark eden hirsiz cebinden cekti aldi ama bu nalet Kaufland Datenschutz bilmem ne diyerek kamera kayitlarini polise göstermiyor. Polisin tavsiyesi üzerine ifadeyi degistirdik, %90 calindi diye ifade verdi cocuk, baska türlü savcilik arama izni vermiyor.

Almanya suclular cenneti olmus yahu, akla mantiga sigacak isler degil bunlar.
    Size tavsiyem, basiniza böyle bir is gelirse nasil kayboldugunu bilmiyorum falan diye ifade vermeyin, direkt calindi deyin yoksa hic sansiniz yok. Verdiginiz ifade polisinde önünü acacak sekilde olmali ki savciliktan izin cikabilsin.
    Yasadigim tecrübelerden biri de bu oldu.

Nasil buldum telefonu: 2 gün gece gündüz takip ettim, cocuk bana da bir iPhone verdi hem evden hem sinyalin geldigi yerden yeri asagi yukari belirledim ve bölgedeki arabalarin tamaminin plaka numarasini kaydettim, baska bir bölgeden gelen sinyalin oldugu yere gidip arabalarin plakasini kiyasladim ve bu sekilde buldum. Tabi sans da yardim etti, pek o kadar kolay bir is degil ama üzerinde durulursa asla kacisi yok. Telefonu alan kisinin en büyük sorunu telefonun hep sinyal göndermesi, buna engel olmak mümkün degil. Bir actilarsa hemen sinyal geliyor. Satmak ve craklamak icin de illa acmak gerektiginden eninde sonunda ne oldugu belli oluyor. Polise biraksak o kadar takip etmezler, ortada cok büyük bir suc olmasi gerekiyor.
    Kisacasi kaybolan her iPhone 14 ü kesin bulacak tecrübeye ulastim arkadaslar. Baslarda sinyal tam yerini göstermediginden tam emin olamamistim ama zamanla cok takip edince tam yerini göstedigi anlari fark edebiliyor insan. Tabi 3 aletin birbirine bagli olmasi da cok yardimci oldu.
    Apple Watch ile de görebiliyorduk ama onunla olacak is degil, detayli tespit imkani yok.

Yer belli olmasin diye iyice ufalttim, gördügünüz screen evden cocugun aldigi, ben o an o bölgedeydim, mavi görünen elimdeki telefonun yolladigi sinyal. Aradaki mesafe 10 metre kadar ama tabi 30 metrelik bir alani kapsiyor aslinda ve cok sayida insanin oturdugu yerse cok zaman alici bir islem.

Konu mxm tarafından (04 Mart 2023 Saat 14:59 ) değiştirilmiştir.

31. 2 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Benim hanim cocugu üc dört sene önce Kindergartene gidiyor. Elinde bez cantasi var. Icinde evin anahtarlari, cep telefonuda koyuyor. Cocugun Hausschuhesini giydirirken bankin üstüne koyuyor ve orada unutuyor. Eve geliyor. Anahtar yok. Geri gidiyor. Bez canta gitmis. Ondan sonra sadece bir kac kisi gelmis. Calan onlardan birisi. Ama nasil suclayacaksin. Find my Handy falanda yok.

Resimlerin gittigine yaniyor cocuklarin.

Onuda gectim, hirsiz belki oturdugumuz yeride ögrenir diye, hemen kilitciye gittim ve kilidi degsitrdim birde. Hanimin Telefon ozaman S8'di. S20 istedi. Birde kilit parasi. Bana 500 Euroya mal oldu.

33. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    124 mesaja 208 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim hanim cocugu üc dört sene önce Kindergartene gidiyor. Elinde bez cantasi var. Icinde evin anahtarlari, cep telefonuda koyuyor. Cocugun Hausschuhesini giydirirken bankin üstüne koyuyor ve orada unutuyor. Eve geliyor. Anahtar yok. Geri gidiyor. Bez canta gitmis. Ondan sonra sadece bir kac kisi gelmis. Calan onlardan birisi. Ama nasil suclayacaksin. Find my Handy falanda yok.

Resimlerin gittigine yaniyor cocuklarin.

Onuda gectim, hirsiz belki oturdugumuz yeride ögrenir diye, hemen kilitciye gittim ve kilidi degsitrdim birde. Hanimin Telefon ozaman S8'di. S20 istedi. Birde kilit parasi. Bana 500 Euroya mal oldu.
    Yenge krizi fırsata çevirmiş

35. choban üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)