Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234
Toplam 65 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 65 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ruhani varliklar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,840
    ALdigi Tesekkürler : 3,361
    Ruh anavatanindan ayrilirken 7 kat gökten yere inmeden,hangi mekanlarda unutkan olur ve bedene bürünür,yasayan beden neden ruhu unutur..zevk ve sefa aleminde yasar...beden icinde yasarken kendini nasil bos bir düş gibi hayal eder..
    merak edenlere bunu da yazabiliriz..
    Konu webci tarafından (Dün Saat 18:31 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    100
    ALdigi Tesekkürler : 503
    Azrail siyah degil beyaz kilikliymiş bunu ögrendiydik geçenlerde

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,840
    ALdigi Tesekkürler : 3,361
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Azrail siyah degil beyaz kilikliymiş bunu ögrendiydik geçenlerde
    Senin durusuna göre degisir
    Beyaz olur siyah da..

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    100
    ALdigi Tesekkürler : 503
    Valla rahmetli beyaz kilikli dan bahsediyordu

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    28,892
    ALdigi Tesekkürler : 376

uploaded

Ruhun çekilmesi sırasında ölüm meleği de görülür. Bu melek, ölenin itikat ve amellerine göre değişik surette gelir. Mesela elektrik bir olduğu halde lambada ışık olarak görünür, elektrikli sobada ateş olarak görünür, buzdolabında soğuk olarak tezahür eder. Öylede Hz. Azrail (as) ruhun mahiyetine göre belirir. Tıpkı elektriğin girdiği alette değişik tezahür etmesi gibi. Eğer kişi Müslüman olarak yaşamışsa Azrail (as) ona ışık gibi görünür; yani nurani olarak görünür. Eğer kafir veya günahkar olarak yaşamışsa, derecesine göre ateş gibi veya buz gibi o kişinin ruhunu alır. Yani insanın fıtratı nasıl ise Azrail (as) ona o şekilde gözükecektir. Bazi kaynaklarda insan ruhunun 21 gram oldugunu yazar . Ölmek üzere olan bir hastanin agirligi ile öldükten sonraki agirligi 21 gram degisirmis diye bilgiler veriliyor. Aslinda ruh nurdan ve kokudan ibarettir . yani agirligi olmaz. Ölen bir insanin gözlerindeki isik söner vücudundaki koku cikinca dayanilmaz sekilde kötü kokar. Öldükten sonra, Koklamaya sevmeye doyamadiginiz insanin yaninda bile duramazsiniz. Allah hepimize ölümün hayirlisini versin... Size kisa olarak bazi edindigim tecrübelerden ve gördügüm gercek olaylardan bahsedeyim. Ani gelen ölümler(kaza, cinayet,kalp krizi , sehadet,vb.) aslinda bizleri üzsede ölümün hayirlisi denilecek kadar var. Aylarca hastanede yatan bir aile ferdine yapilan ziyaret, onu beslemek , teselli etmek ve hatta altini temizlemek , onu disari götürüp gezdirmek zamanla o sahisa karsi olan sevgimizi öldürüyor ... Her ne kadar ben severek yapiyorum desenizde bir boslugunuz oluyor. Sonra ya rahmetli cok cekti , bizede cok cektirdi gibi laflar haliyle oluyor. Hem o kurtuldu hem biz gibi rahatlama gibi aciklamalarda bulunuluyor maalesef. Fakat aniden ölen bir yakinimiz son hali ile bize zahmet cektirmeden ondan bikmamis bir halde vefat ederse sevgisi hala icimizdedir. Vaktinde genc bir adam her hafta sonu yaslilar yurdunda kalan annesinin yanina gider , beraber kahvalti edermis. Bu senelerce böyle gitmis. Bir seferinde orada calisan hemsire kendisine '' Annenizi ne kadar cok seviyorsunuz , her hafta sonu geldiniz . Fakat anneniz o kadar yaslandi ki artik sizin kim oldugunuzu bilmiyor , niye bosu bosuna geliyorsunuz ,, der. Genc ''o benim kim oldugumu unutabilir ama ben onun kim oldugunu biliyorum. Beni yasli oldugu icin unuttu diye onu silip atabilirmiyim,, . Biz ne hale gelecegiz Allah bilir. Allah elden ayaktan düsürmesin inseAllah. Kafanizi sisirdiysem cok özür dilerim . selamlar.....

7. 2 kişi steve üyemize teşekkür Etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)