Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3120 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyada ucuz araba sigortasi

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye KayipKral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Selam Arakdaslar,

Öncelikle siteniz tekrar acilmis hayirli olsun.

Bende gecen ay mercedes e280 aldim. Sigortayi Da direktten yaptim. Sigorta sartlari icerisinde bunlar var. Hapftlicht rababatschutz, darf andere fahren, Teilkasko (sb 150€) ink. Marderbissfolgeschäden, Zusammenstoss mit allen tieren, frei werktstattwahl. ve en önemlisi türkei option. Yani türkiyenin her tarafinda gecerli bir sigorta.(SF 18) gelen para 750€. yillik.

Eskiden Devk da idim. omegam vardi ve her sene prozent düsmesiine ragmen para yükseliyordu. teil kasko vardi cikip yerine rabatschutz istedim, mecburen bir kaskonun olmasi lazimmis. ve istedikleri para %20 gelen paranin.
    Sonra devk inde sadece turkiyede avrupa yakasinda gecerli oldugunu duydum. Anadolu tarafinda sadece haftpflicht gecerli oluyormus. Cikis verip HUK a gectim. fiyat hemen hemen ayni idi. Sonra onunda sadece avrupa yakasina kadar gecerli oldugunu duydum ve anadolu tarafinda sadece Haftpflicht olarak kullana biliyorsunuz.

Demek istedigim eger türkiyeye gitmekse niyetiniz araba ile ucuz sigortadan cok turkiyenin her tarafinda gecerlimi onu ogrenin. Eger pahali bir araba ile turkiyenin anadolu tarafina gidiyorsan ve sadece haftpflicht gecerli ise dikkat etmek lazim. O zorluga düsmeden önce sigortanizdan kesin bilgi edinin. hatta yazili isteyiniz.

Sadece fikir beyan ettim. Saygilarimla.
    Konu KayipKral tarafından (29 Kasım 2015 Saat 03:13 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)