Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

Sifre Güvenliginiz

Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Arbeitsamt ve Krankengeld

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    250
    41 mesaja 71 teşekkür aldı

Arbeitsamt ve Krankengeld

Selam arkadaslar,

Is yeri kapandigi icin 16 sene sonra hayatimda ilk defa Arbeitsamta gitmek zorunda kaldim.
    Bir aydir Arbeitslosengeld aliyorum.
    6 haftadan fazla krank yapsam ve Krankengeld alsam, Arbeitslosengeld süresi donuyor mu ?
    Örnek 3ay Arbeitslosengeld aldim ve Krankengelde düstüm. 6 ay Krankengeld aldim ve krank im bitti.
    Alacagim Arbeitslosengeld halen 9 ay mi yoksa Krankengeld aldigim süre burdan düsüormu?
    Ve miktari halen ay inmi kaliyor yoksa Yeni bir hesaplama mi yapiliyor ?

Herkese hayirli aksamlar

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,303
    4,479 mesaja 9,845 teşekkür aldı
    Verlängert sich der Anspruch auf Arbeitslosengeld während der Krankschreibung?
    Zwar erhalten Sie maximal sechs Wochen Arbeitslosengeld, auch wenn Sie krank sind,
    jedoch wird Ihnen dieser Zeitraum nicht „gutgeschrieben“, also nicht zusätzlich hinten drangehängt.

Interbnette böyle yazıyor

Der Anspruch auf Arbeitslosengeld verlängert sich nicht um den Zeitraum, in dem Du krankgeschrieben bist

6 haftayı geçerirsen Krank bitince yeniden Arbeitslos melden yapman gerekli
    Konu hOrOz tarafından (22 Haziran 2024 Saat 23:06 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    140
    39 mesaja 67 teşekkür aldı
    bende çıkış almıştım 72 hafta bitince Arbeitsamt yazıldım en iyisi sizde devam edin krankengeld bitince tekrar Arbeitsamt a yazılın

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    161
    191 mesaja 424 teşekkür aldı
    ALG1 aldigin süre icinde 6 haftan fazla Krank yaparsan Krankengelde geciyorsun.
    Artik Krankenkasseden KG almaya devam ediyorsun.
    Krankengeld süresi(72 Hafta) bitince ALG1 almaya kaldigin yerden devam ediyorsun.ALG1 süresi uzamiyor, geriye kac ay kaldiysa o süreyi aliyorsun.
    Konu Haziran tarafından (23 Haziran 2024 Saat 09:42 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye aksarayli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    652
    86 mesaja 233 teşekkür aldı
    izniniz ile bir düzeltme yapayim Krankengeld 78 hafta.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    250
    Arbeitsamta düşmeden krankengeld alırsam bu olay oluyor. Yanliz şuan Arbeitslosengeld alıyorum. Horoz ustanın yazdığı gibi İnternete bende aynı yazıyı buldum. Aktif Arbeitslosengeld alınan durumdan bahsediyorum. 12 ay arbeitslosengeld hakkım var. Bu süre içinde Krankgelde düşersem 78 hafta KG alırsam ve bu bittiğinde AG1 tekrar devam ediyor mu?
    Burda bir belirsizlik var. Haziran ustanın yazdığı farklı İnternete Horoz ustanın belirttiği farklı. Ondan bu soruyu sormak istedim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    161
    Alıntı aksarayli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    izniniz ile bir düzeltme yapayim Krankengeld 78 hafta.
    Evet ama ilk 6 haftasini zaten isiyeri veya Arbeitsagentur ödedigi icin geriye 72 Hafta kaliyor, o nedenle 72 Hafta diye yaziyoruz.

Hatta son 3 yil icinde baska yapmis oldugun Krank günlerde bu 78 haftadan düsüyor.
    Konu Haziran tarafından (23 Haziran 2024 Saat 16:36 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    161
    Alıntı EnesD58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arbeitsamta düşmeden krankengeld alırsam bu olay oluyor. Yanliz şuan Arbeitslosengeld alıyorum. Horoz ustanın yazdığı gibi İnternete bende aynı yazıyı buldum. Aktif Arbeitslosengeld alınan durumdan bahsediyorum. 12 ay arbeitslosengeld hakkım var. Bu süre içinde Krankgelde düşersem 78 hafta KG alırsam ve bu bittiğinde AG1 tekrar devam ediyor mu?
    Burda bir belirsizlik var. Haziran ustanın yazdığı farklı İnternete Horoz ustanın belirttiği farklı. Ondan bu soruyu sormak istedim.
    Neresi farkli?
    ALG1 de iken Krankengelde gectin geri kalan ALG1 hakkin sakli kaliyor ama uzamiyor.Yani sen 3 ay ALG1 aldin gittin 72 hafta KG aldin geri geldiginde bu geriye kalan 9 ay ALG1'i almaya devam ediyorsun ama bu 9 ay tekrardan 12 ay olmuyor.
    Ben bizzat su an yasiyorum ayni durumu.
    15 ay ALG1 hakkim vardi 9 ay ALG1 aldim sonra Krankengelde gectim.Su an KG sürem bitmek üzere, Krankenkasse Arbeitsagentura gidip basvurun diye yazi gönderdi, Cuma günü Arbeitsagentura gittim geriye 179 gün yani yaklasik 6 ay ALG1 alma hakkimin oldugunu söylediler.
    Konu Haziran tarafından (23 Haziran 2024 Saat 15:38 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    250
    Ben yanlış telaffuz ettim. Uzatma derken kalan 9 ayımı alıyormuyum dogrusu olacaktı. Yani uzatma değil. Teşekkürler ustalar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    140
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet ama ilk 6 haftasini zaten isiyeri veya Arbeitsagentur ödedigi icin geriye 72 Hafta kaliyor, o nedenle 72 Hafta diye yaziyoruz.

Hatta son 3 yil icinde baska yapmis oldugun Krank günlerde bu 78 haftadan düsüyor.
    yanlışın son üç yılın krankengeld aldıklarını sayılmıyor bizzat kendim yaşadım

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    161
    Krankengelde düstügün hastaliktan dolayi son 3 yil icinde belirli dönemlerde Krank yapmis isen ( 2 hafta, 1 hafta ,3 hafta gibi dönem dönem) o günler ve Krankengelde düsmeden önceki son 6 hafta gesamt 78 Haftadan düsüyor diye biliyorum.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    140
    Alıntı Haziran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Krankengelde düstügün hastaliktan dolayi son 3 yil icinde belirli dönemlerde Krank yapmis isen ( 2 hafta, 1 hafta ,3 hafta gibi dönem dönem) o günler ve Krankengelde düsmeden önceki son 6 hafta gesamt 78 Haftadan düsüyor diye biliyorum.
    aynen öyle ben defalarca yaşadım daha bu gün bitti 78 hafta daha öncesi 3 krankengeld aldım sonrası yine en 72 hafta

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)