Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3264 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 362 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurtdisi Borclanmasi hakkinda

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Google da emeklilik hakkinda bilgi ararken bu siteyi buldum, bu forumun eski beceriksizler ile bir baglantisi var mi? Zamaninda oralarda cok vaktimiz gecti, speedport falan yapiyorduk download yaparken��

emeklilik ücretinin arttirilacagini yeni duydum ve turkiyeye gitmek istiyorum su kisa surede. Turkiyede 1995 yilinda ise girmisligim var, sadece bir ay prim ödendi ve 1999 yilinda 180 gün calismisligim var. 2000 de ise ögrenci olarak buraya geldim, su an oturmam falan var süresiz. Ögrencilik sonrasi Almanyada ise sigortali olarak 15 ay falan calistim, gerisi selbständig olarak calistim, selbständig calisirken emeklilik primi ödemedim. Bu sartlarda turkiyede borclanma yapabilir miyim? Rentenverlaufda calisma 15 ay falan gorunecek. Bu durumda sadece bu 15 ayimi borclanabilirim?yoksa yurtdisinda bulunmak yeterli mi?yani yurtdisinda gecirilen zamanlar calis calisma borclanilabiliyor mu?

2. sorum ise 58 yasinda 3600 gün ile emekli olma hakkim var anladigim kadariyla, 3600 gün ile emekli olanlar 5400 gün olana gör daha az mi maas aliyor? Ne kadar fark var aralarinda?

2. Sarjcihazi üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)