2 kisi 180 avro normal..tek kisi 90 a yakin yapar..ben tek kisi yaptirdim,,kim once ölurse o hakki kullanacak!
Buyrun fiyatlar:
GİRİŞ ÜCRETİ: Giriş ücreti, başvuru sahibinin yaşına göre değişir. 50 yaşına kadar 100 €. (Bu miktar bütün aile içindir). 51-60 yaş arası 250 €, 61-70 yaş 700 €, 71-80 yaş arası 900 €, 80 yaş üzeri 1.500 €.
Bir cenaze Türkiye'ye yaklaşık 2000 Euro'ya gönderiliyor. Yani 7646 üyenin hepsi Almanya'da ölmüş olsa, bunun masrafı 15 milyon 292 bin Euro yapıyor ve en az 6 milyon Euro diyanete kalıyor. Üyelerden her yıl otomatik olarak para kesildiği için, her bir yılda ortalama 21 milyon Euro, diyanetin kasasına giriyor.
Yukardaki fiyatlar niye ucuk anlamadim .

Yazilari okudumda maasaallah herkes profesor.. ama okuyup arastirmak yok,,arkadasin gecen sene uyeligi yatmamis bu sene farkina varmis,,ve bir tasla iki kus vurmak gibi yorumlar,mesela cenaze fonuna yatan aidatlarin ölüm olmasa bile senelik zekat sadaka olarakda kullanilacagi..
Hayir uzerine hayir,,
Hersey bizim kafamizda tasarladigimiz gibi degil,,kendi kendimize dine kurallar uygulamayalim,,belki bildigi halde yazmayanlar olabilir ama islam uyduruk dini degil..
Benden bukadar .