Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2474 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 156 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Diesel araclar icin karar cikti

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Alıntı Burclu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu olay çıktı ben Audi A4 aldım diesel hemen ve herzamanda diesel alırım.
    Sen sanirim konuyu tam anlayamamissin. Disel yasaklanmasi olayi, sadece havada belli miktarda kirlilik oldugu zamanlarda uygulaniyor. Stuttgart´a disel arac giremez diye bir sey yok, sadece belli zamanlarda belli bölgelere giremiyorsunuz. Devlete ait araclara vs. zaten bu kisitlama su an yok ama buna ragmen bu araclar da muhakkak ki zamanla yok olup gideceklerdir. Su an yasaya uygun tek bir adet dahi araba üretilmedi ve kayit edilmedi. Amac araba satisini artirmak degil, zehir sacan araclardan kurtulmak. Bilime inanmamakla nereye kadar yol alabiliriz? Bilim adamlari yaptilar bu tespiti, politikacilar ise üreticilerle birlikte yillarca bizden gizlediler.

Su an Stuttgart´ta oturan bir insanin disel motoruna destek cikmasi intihardir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    259
    128 mesaja 248 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen sanirim konuyu tam anlayamamissin. Disel yasaklanmasi olayi, sadece havada belli miktarda kirlilik oldugu zamanlarda uygulaniyor. Stuttgart´a disel arac giremez diye bir sey yok, sadece belli zamanlarda belli bölgelere giremiyorsunuz. Devlete ait araclara vs. zaten bu kisitlama su an yok ama buna ragmen bu araclar da muhakkak ki zamanla yok olup gideceklerdir. Su an yasaya uygun tek bir adet dahi araba üretilmedi ve kayit edilmedi. Amac araba satisini artirmak degil, zehir sacan araclardan kurtulmak. Bilime inanmamakla nereye kadar yol alabiliriz? Bilim adamlari yaptilar bu tespiti, politikacilar ise üreticilerle birlikte yillarca bizden gizlediler.

Su an Stuttgart´ta oturan bir insanin disel motoruna destek cikmasi intihardir.
    Ustam konuyu hiç yanlış falan anlamadım gayet iyi anladım, bu tamamen Satışları artırmak için bir Taktik başka birşey deyil bunu kendim iş yerinde ve Zulieferer de görüyorum.

Hadi o zaman Stuttgart da Mercedes desinki müşterilerine hava kirliliği olduğunda arabayı kullanmayın.

Diyelimki Almanyada yasaklandı veya Düzeltildi bir tertibat takarak, komşu ülkeler ne olacak onlar uygulamadığında aynı hava buraya gelmeyecekmi.

Sonuçta bunu uygulamak isterlerse tüm dünyada uygulamari gerek aynı havayı soluyoruz.
    Konu Burclu tarafından (29 Ekim 2017 Saat 16:16 ) değiştirilmiştir.

4. Burclu üyemize teşekkür edenler:

Üye reis38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    152
    12 mesaja 29 teşekkür aldı
    Ustam konuyu hiç yanlış falan anlamadım gayet iyi anladım, bu tamamen Satışları artırmak için bir Taktik başka birşey deyil bunu kendim iş yerinde ve Zulieferer de görüyorum.

Hadi o zaman Stuttgart da Mercedes desinki müşterilerine hava kirliliği olduğunda arabayı kullanmayın.

Diyelimki Almanyada yasaklandı veya Düzeltildi bir tertibat takarak, komşu ülkeler ne olacak onlar uygulamadığında aynı hava buraya gelmeyecekmi.

Sonuçta bunu uygulamak isterlerse tüm dünyada uygulamari gerek aynı havayı soluyoruz.
    adamlar sistemi kurmus bu sistemden kacis yok ve sistemin carklarini malesef bizlerin cebindeki paralar
    ile dönuyor. Kisaca devlet vatandasi sagmak isterse bir yolunu bulur ve inek gibi sagar

6. reis38 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    259
    @reis38

Aynen dediklerine katılıyorum, yıllar önce Smog vardı, araçların kirliliği yüzünden, zamanla bunları kaldırdılar. Eibette Diesel araçlarınıda tamamen kaldırırlar veya hava kirliliğinde yasaklanır ama tamamen kaldırmaları çoook uzun sürer.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı

Sen bence bu konuyu önce iyice bir arastir. Daha Stuttgart sinir olarak alinirken sen komsu ülkelere sicradin arkadasim. Bu diselin actigi hava kirliligi nasil bir sey tam anlayamamissin, sorun orada. Dagildigi zaman zaten asiri miktarda olmadigindan saglik acisindan artik büyük bir tehlike olusturmuyor. Bazi zehirleri bildigin gibi az miktarda kullanirsan ilac haline dönüsüyor ama belli bir miktarin üstüne cikarsan seni öldürüyor. Bu konuda EU nun aldigi kararlar var, belli bir oranin üstüne cikilmamasi anlasmalarla sabitlenmis ve her ülke buna uymak zorunda. Almanya tabii ki Disel acisindan Avrupanin en fazla arabasina sahip. Yanlis hatirlamiyorsam 40 milyon civari kayitli arac var trafikte. 2 kisiye bir araba düsüyor. Otobana bak, her aracta sadece bir insan var, binlerce insan sabah mesela Stuttgart´a kendi arabasiyla tek basina sürüyor.
    Bunun yaninda sanirim bir cok kisinin dikkatini cekmistir. Bir cok disel arac önünüzde giderken gaza cok yüklendiginden basta kara duman atar. Cogu disel aracta gözlemledigim bir durumdur bu. Benzinlilerde bu sorun yok. Takilan Filter sistemleri zaten nasil olacak ta bu kadar tozu dumani senelerce filterlayip tutacak? Tabii ki bu pislik disari atiliyor, tüm bu eksoz sistemleri dolandiricilik yoluyla TÜV den gecmis bugüne kadar.

Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    259
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen bence bu konuyu önce iyice bir arastir. Daha Stuttgart sinir olarak alinirken sen komsu ülkelere sicradin arkadasim. Bu diselin actigi hava kirliligi nasil bir sey tam anlayamamissin...
    Anlaşılan sen iyice bir araştırma yapmışsın tebrik ederim ama ben dediklerine katılmıyorum sonuçta senin ve benim kesemden almak istedikleri para, işlerine nasıl geliyorsa öyle yapıyorlar, Sigara sağlığa zararlı neden kaldırılmıyor acaba hiç düşündünmü, işin içinde para kazanma olduğu sürece malesef insan sağlığı düşünülmüyor örneğin tüm yediklerimiz ürünler ucuz ve çabuk yetişsin diye hormonu yüklüyorlar.

Bu arada Stuttgart civarında oturup Dizel araç almakla İntihar etmişim gibi görüyorsan o senin fikrin ben öyle düşünmüyorum, ha olurda tamamen kalkarsa o zamanda Allah kerim arabayı değştiririz.

Selamlar ve Saygılar
    Burclu
    Konu Burclu tarafından (29 Ekim 2017 Saat 20:47 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)