Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
korku ile bir alakasi yok arkadasim..
ben yalniz param varsa alisveris yaparim, param yoksa yapmam.. kredi de lazim olursa, banka dan kredi cekerim..
acik konusalim arkadasim.. kredi kart cebinde olunca, daha cok alis veris yaparsin.. bu gercek..
her yerde okuyorsun bunu, kim kredi kart sahibi ise, daha cok borclu.
92 den beri isciyim.. ve bugüne kadari hic gerek görmedim, Allahima sükür borcum da yok!
(ev kredisi haric)

Evet konu ile alakasi yok ama bende kisaca fikrimi söyleyeyim, bu kisiye göre degisir, ben yillardir kullaniyorum ama bunu alis veris icin degil sadece kolaylik olsun online islemlerde diye yapiyorum ondan dolayi da ne borcum oldu ne de daha cok alis veris yaptim

Eskiden bazi online islemlerde misal araba kiralama, western union ile online para yollama filan gibi... kredi karti olmadan islem yapmiyordu cogu sirket, simdi genelde sofort überweisung fonksiyonu da genelde ödemelerde kullaniliyor. Birde seni bilmem ama cok yurt disi geziyorsan yolda izde inan ise yariyor ben cok kullandim yurt disinda gezerken... yani sen kendini bildikden sonra amacina uygun kullanirsan sorun yok ama dedigin gibi ona güvenip isin ucunu karicanlarda vardir, o konuda sana katiliyorum.

Ben DKB yi tavsiye ederim, artik TR de dövizci aramiyorum yillardir bu kart ile parami hesabimdan cekiyorum izinde iken, hemen hemen bütün bankamatiklerden cekebiliyorsun para. Almanya da Sparkasse dayim ama bazi yerlerde acil para lazim olunca sparkasse bulamadigim yerlerde diger bankalardan da para cekebiliyorum yani ben gayet memnunum DKB den.