Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 479 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanya emeklilikten vergi kesiyor

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,366
    315 mesaja 613 teşekkür aldı
    Nazigül bu vergi konusunda ödemekden baska alternatif yok.
    Öbür türlüsü 6 ay Almanya da yasayacaksin diyor.O da olmayacagina göre.

Sigorta konusu.
    Türkiyeden bir Sigorta yaptirirsin.Onu Tercüme yaptirip.Krankenkasseye gider durumu bildirince bu sekil iptal ettirebilirsin.(Vollmacht dayin icin elinde olsun)
    140 € Emeklilik üzerine eklerler ama bu da emeklilik ayligini senede 1.680 € yükseltir Finanzamt yine bu miktara elini acacak.
    Acembiri arkadasimiz Türkiyeden özel sigorta yapip, Buradaki krankenkasseyi kapattigini yazmisti hatirladigim.Özel mesaj yaziver ve sor.Nasil yaptigini.
    https://www.ozbeceriksizler.com/sear...archid=1637871

Finanzamt la ugrasamazsin.Devlet. Ben 2 sene ugrastim.Babam yanimda kaliyordu.
    Babandan kira alacaksin olayi.Babam kira almiyorum diyorum.Kabul etmiyorlar.Alacaksin diyorlar.En son 65 % piyasa degerinden hesap edip aldilar.
    Konu murat39 tarafından (19 Ocak 2023 Saat 22:27 ) değiştirilmiştir.

2. 2 kişi murat39 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    6 mesaja 9 teşekkür aldı
    Alıntı murat39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nazigül bu vergi konusunda ödemekden baska alternatif yok.
    Öbür türlüsü 6 ay Almanya da yasayacaksin diyor.O da olmayacagina göre.

Sigorta konusu.
    Türkiyeden bir Sigorta yaptirirsin.Onu Tercüme yaptirip.Krankenkasseye gider durumu bildirince bu sekil iptal ettirebilirsin.(Vollmacht dayin icin elinde olsun)
    140 € Emeklilik üzerine eklerler ama bu da emeklilik ayligini senede 1.680 € yükseltir Finanzamt yine bu miktara elini acacak.
    Acembiri arkadasimiz Türkiyeden özel sigorta yapip, Buradaki krankenkasseyi kapattigini yazmisti hatirladigim.Özel mesaj yaziver ve sor.Nasil yaptigini.
    https://www.ozbeceriksizler.com/sear...archid=1637871

Finanzamt la ugrasamazsin.Devlet. Ben 2 sene ugrastim.Babam yanimda kaliyordu.
    Babandan kira alacaksin olayi.Babam kira almiyorum diyorum.Kabul etmiyorlar.Alacaksin diyorlar.En son 65 % piyasa degerinden hesap edip aldilar.
    Bunu düsünmemistim, dogru tek bildikleri vergi kesmek, onunda 10% ini keserler. Türkiyede sigorta nekadar tutar ögrenmek lazim, herhalde yinede ucuza cikar.

12x140= 1680 bundan 10% vergi desek ca 1500 € kalir. buda senelik vergiyi ödeyebilir.

Krankenkasseyi iptal etme imkanini birki sene önce bilseydik iyi olacakmis. Bakalim dedigin gibi yaslilara daha kac yil nasip olur, ugrasmaya degermi bilemeyiz.

Daha önceki yorumunda Lastschrift cekmeleri icin Kontonu verdigini söylemistin. Dayimda ayni problemi yasiyor, türkiyeden bu paralari almanyaya havale etmek icin yüksek ücret aliyorlar.

o nedenle bu konuyla ilgili yaziyi bulmustum https://nrwgundem.de/manset/turkiyed...rin-dikkatine/

"Vergi ödemesini talimat ile Alman Emekli kasasından aylık taksitlerle kesilmesi için ilgililerin kendilerine bildirim yapılan

Finanzamt Neubrandenburg (RiA)

Postfach 110140

D-17041 Neubrandenburg ALMANYA

[email protected]

adresine pdf veya posta yoluyla isim, adres ve vergi numaralarını da yazarak

“ Ich beantrage den Steuerabzung nach & 50a EStG ab dem Jahr 2021” ibaresi ile imzalı talimat vermeleri mümkündür.

Olurmu olmazmi bilmiyorum, bu konu hakkinda senin düsüncelerin nedir?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)