Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 553 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vermieter ile sorun var, Rechtschutz karsiliyormu?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,376
    317 mesaja 615 teşekkür aldı
    Cuno611 biraz aciklik getireyim.

Sakin olup, Ev sahibiyle anlassan daha karli cikarsin.

Kanun ne diyor.3 senede bazi bölgelerde %20 bazi bölgelerde yüksek kira bedeli olan yerlerde %15 zam hakki veriyor.
    Ev sahibi de bu zam olayini degerlendiriyor.Kiralar artti.Ev arayan talep cok.
    Bir sekilde de zam yapmasi da gerekir.Yapmadigi zam seneler sonra topdan isteyemez.

Renovierung olayina gelince. Siz eve girince o sekil kabul edip girmisiniz.Girerken kabul etmisiniz, sonradan bir sey isteme söyle böyle birsey cikmaz.
    Özel istek varsa da degismesini istediginiz güzellikle teklif edersiniz.Ev sahibi de durumu degerlendirir.Karsilikli anlasirsiniz.

Burada avukata siz de verseniz,Avukatlar para kazanmak cin size gaz verir.Parasini sigortadan da alsa.Söyle yapacagiz böyle yapacagiz..
    Sonunda siz kisa ipi tutuyorsunuz, bunu hicbir zaman unutmayin.

Araya sogukluk girince ev sahibi her kozu kullanir,sizi cikarmak ister.
    Eigenvedarf der..1 sene bos birakir...

Zam yapti ama hakli oldugu süre icerisinde yapiyor. Zam duyurusu da 3 ay önceden bildirilmesi gerekiyor.Onun icin de 3 sene dolumuna dikkat etmistir yapacaga zamma.
    1,5 sene gectikden sonra da kismi zam yapabilir.

Tavsiyem kiran ucuzsa su ortamda ev sahibiyle taklasma.

2. murat39 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    156
    111 mesaja 199 teşekkür aldı
    Alıntı murat39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cuno611 biraz aciklik getireyim.

Sakin olup, Ev sahibiyle anlassan daha karli cikarsin.

Kanun ne diyor.3 senede bazi bölgelerde %20 bazi bölgelerde yüksek kira bedeli olan yerlerde %15 zam hakki veriyor.
    Ev sahibi de bu zam olayini degerlendiriyor.Kiralar artti.Ev arayan talep cok.
    Bir sekilde de zam yapmasi da gerekir.Yapmadigi zam seneler sonra topdan isteyemez.

Renovierung olayina gelince. Siz eve girince o sekil kabul edip girmisiniz.Girerken kabul etmisiniz, sonradan bir sey isteme söyle böyle birsey cikmaz.
    Özel istek varsa da degismesini istediginiz güzellikle teklif edersiniz.Ev sahibi de durumu degerlendirir.Karsilikli anlasirsiniz.

Burada avukata siz de verseniz,Avukatlar para kazanmak cin size gaz verir.Parasini sigortadan da alsa.Söyle yapacagiz böyle yapacagiz..
    Sonunda siz kisa ipi tutuyorsunuz, bunu hicbir zaman unutmayin.

Araya sogukluk girince ev sahibi her kozu kullanir,sizi cikarmak ister.
    Eigenvedarf der..1 sene bos birakir...

Zam yapti ama hakli oldugu süre icerisinde yapiyor. Zam duyurusu da 3 ay önceden bildirilmesi gerekiyor.Onun icin de 3 sene dolumuna dikkat etmistir yapacaga zamma.
    1,5 sene gectikden sonra da kismi zam yapabilir.

Tavsiyem kiran ucuzsa su ortamda ev sahibiyle taklasma.
    Murat39 a katiliyorum. Birde ev sahibi acisindan bak. Adam yükseltmek istiyor, olmazsa cikaririm düsüncesinde.
    Birde borcu derdi yoksa tamam. Tüm masraflari ev sahibin vergiden düsecek. Finanzamta tonla para ödeyecegime en azindan kiraciyi cikarip yeni kiraci katarim daha yüksek fiyati düsünebilir.

Su an benim kiracilarim bana makul olan kira artisini kabul etmesinler birde konusmadan avukata versin, ben olsam o kiraciyi cikarmak icin elimden geleni yaparim. Onun icin konusup anlasman daha mantikli.

Su anda talep piyasada olan daire/evlerden daha fazla. Ev sahiplerinin kozu daha yüksek. Bu benim sahsi fikrim. 2005 den bugüne kadarda kiracilarla ugrasiyorum ve hayir kabul etmiyorum diyen kiracinin kazandigini hic görmedim.

Ama ev sahibin sahis degilse mesela büyük bir sirket ise (mesela Vonovia, Baugenossenschaft vs.) ozaman ver avukata onlar sahislar gibi isi o kadar kisilestirmiyorlar.

5. 2 kişi Ejderabi üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)