Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2902 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Issizlik parasi ve dahil olan sosyal yardimlar nelerdir?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    tekrar yazayim yanlis anlasiliyorum galiba yada anlamak istenmiyorum tolga kardes ben yukarda turkiyede isine ne derler bilmem yazdim sen sgk ya sormak lazim diyorsun ayri bir konuda annen kendine yeterli sekilde parasini aliyor olmali ki bu gune kadar parayla yasamis.simdi soyle anlatayim sana tanidigim bir bayan kocasindan ayrildi kocasi gitti evinin kirasi 1300€ bu kadin calismiyor kocasi iyi para aliyordu luxs yasiyorlardi adam gitti kadina arbeits amt para verdi yalniz evin kirasinin bir bolumunu sadece hesap yapildi kurusu kurusuna bunu sadece 3 ay yapti kadina biz sana 400€ veririz ev kirasi olarak dediler cabuk bir sekilde evi bosalt baska eve cik gerisi bizi ilgilendirmez dendi ayri ev buldu kirasi 600€ onlarin odedigi 400€ ne yaparsan yap diyorlar su anda bizi ilgilendirmez diyorlar simdi gelelim tekrar senin ise sen calismisin cabalamisin paralar kazanmisin diyelimki lux yasamisin calisirken bunu arbeitsamt karsilamak zorunda degil yapmazlarda zaten sen annem surdan alip suraya veriyor diyorsun bende sana annen su an zaten hesaplanmis sekilde yasiyor bu kotu yada iyi durumda burda degisen sey senin ne kazandigin ne verip ne aldigin onlari hic bir sey ilgilendirmiyor bunu anlatmaya calisiyorum.
    ps:annem ben olmasam ne yapar diyorsun arkadasim ben buyuk bir firmada calisiyorum liesing firma uzerinden isciler geliyor 70-72 yaslarinda ben onlara diyorum neden evde degilsiniz emekli degilmisiniz diye yetmiyor devlet bir sey vermiyor diyorlar yillarca calismis insan bunlar ayakta zor duruyorlar bunu anlatmaya ugrasiyorum annen su an az yada cok parasini aliyor gerisine devlet bir sey yapmaz bunu anlatmaya calisiyorum ben olmasam ne yapar diyorsan onu onlara anlat bakalim.
    Konu gamberoglu2000 tarafından (07 Haziran 2016 Saat 17:30 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye Miladre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    5
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Benim "annem simdi ne yapar" demem ile bu evde beraber kalmamiz benden kaynaklaniyor. Yani bende dahil bir pay ödüyorum sonucta. Simdi benim issizlik durumumdan dolayi iki gelir üzerine yapilan hesabin birden bir kisiye yüklenmesi o insan icin zorluktur. Bende bunu anlatmaya calisiyorum. Bunu danismanima da söyledim ve bende Kira payi ödedigim icin, AGL1 den ötürü sosyal yardimda bulunabilecegimi söylediler. Ben issiz kalip yan gelip yatma hevesinde degilim. Sadece sikintili bir zamanda annemin de sikilmasini istemiyorum ve onun cabasindayim. Ve Eger ki ben issizlik parasindan öte farkli yardimda basvuruda bulunacak olursam bunun isin ucu Anneme dokunuyor mu dokunmuyor mu? Budur yani mesele. Giderler benim de ayni cati altinda yasamamdan dolayi yüksek. Örnegin; Internet Tarifeleri, Su gideri vs. Yalniz basina kalsa yetindirebilecek durumda zaten. Ama su an ve simdi maddi yönden Annemi de etkilemekteyim.

Belki yanlis ifade etmis olabilirsin, veya ben yanlis anlamis olabilirim.
    Alıntı gamberoglu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tekrar yazayim yanlis anlasiliyorum galiba yada anlamak istenmiyorum tolga kardes ben yukarda turkiyede isine ne derler bilmem yazdim sen sgk ya sormak lazim diyorsun ayri bir konuda annen kendine yeterli sekilde parasini aliyor olmali ki bu gune kadar parayla yasamis.simdi soyle anlatayim sana tanidigim bir bayan kocasindan ayrildi kocasi gitti evinin kirasi 1300€ bu kadin calismiyor kocasi iyi para aliyordu luxs yasiyorlardi adam gitti kadina arbeits amt para verdi yalniz evin kirasinin bir bolumunu sadece hesap yapildi kurusu kurusuna bunu sadece 3 ay yapti kadina biz sana 400€ veririz ev kirasi olarak dediler cabuk bir sekilde evi bosalt baska eve cik gerisi bizi ilgilendirmez dendi ayri ev buldu kirasi 600€ onlarin odedigi 400€ ne yaparsan yap diyorlar su anda bizi ilgilendirmez diyorlar simdi gelelim tekrar senin ise sen calismisin cabalamisin paralar kazanmisin diyelimki lux yasamisin calisirken bunu arbeitsamt karsilamak zorunda degil yapmazlarda zaten sen annem surdan alip suraya veriyor diyorsun bende sana annen su an zaten hesaplanmis sekilde yasiyor bu kotu yada iyi durumda burda degisen sey senin ne kazandigin ne verip ne aldigin onlari hic bir sey ilgilendirmiyor bunu anlatmaya calisiyorum.
    ps:annem ben olmasam ne yapar diyorsun arkadasim ben buyuk bir firmada calisiyorum liesing firma uzerinden isciler geliyor 70-72 yaslarinda ben onlara diyorum neden evde degilsiniz emekli degilmisiniz diye yetmiyor devlet bir sey vermiyor diyorlar yillarca calismis insan bunlar ayakta zor duruyorlar bunu anlatmaya ugrasiyorum annen su an az yada cok parasini aliyor gerisine devlet bir sey yapmaz bunu anlatmaya calisiyorum ben olmasam ne yapar diyorsan onu onlara anlat bakalim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)