Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2335 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 10.000 euro ile yatirim

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye BuraK! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    33 mesaja 55 teşekkür aldı
    Tagesgeldkonto acip, 12 ay parayi orda bekletsem kazanc en fazla 70-80 euro eder. Buda senelik. Cok az bence.

2. BuraK! üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    104 mesaja 179 teşekkür aldı
    Alıntı BuraK! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tagesgeldkonto acip, 12 ay parayi orda bekletsem kazanc en fazla 70-80 euro eder. Buda senelik. Cok az bence.
    Dostum, rizikosuz baska bir gelir imkani yok. Dünya'da su anda hic bir banka rizikosuz yüksek faiz veremiyor. Ülkelerin Merkez Bankalari faizleri asagida tutuyor. Nedenine gelince, tasarruf etmemizi istemiyorlar. Istiyorlarki para harcayalim, üretim olsun, vergi verelim. Ekonomik büyüme olsun. Faiz yüksek olursa, millet para harcamaz. Ama enflasyon altinda faiz olunce millet param eriyor diye harciyor. Yani az oldugunu herkes biliyor. Bu yaklasik 5 - 10 sendir böyle. Hatda bagzi bankalar ceza faizi bile uyguluyor. Etrafina bak. Bankalar lapa lapa subelerini kapatiyorlar.

Eger birisi sana yaklasik yüzde 1 - 1,5'dan fazla yillik vadeli hesaba faiz vercem diyorsa, bilki üc kagitcidir. Bagzi sirketler bankalardan kredi alamiyorlar. Bankada salak degil. Bunlar iflasin esiginde olduklari icin kredi vermiyorlar. Bunlarda vatandasdan parayi toplayama calisiyor. Bunlar yüzde 5e kadar veriyor. Ancak battimi gitti paran. Bu paralarin Alman Devletinin Mevduat Sigortasi (Einlagensicherungsfond) kapasami altinda degiller.

En iyi örnek bizim eski Yesil Holdingler. Bankalar Türkiye'de en fazla yüzde 10 yirmi önce verirken, bunlar millete yüzde 20 verecegiz dediler. Milletde kandi. Ozaman bile ben herkeze dedim, banka salakmida bu kadar vermiyor. Sonucun ne oldugunu biliyorsun.
    Konu Gercekler 2.0 tarafından (27 Aralık 2017 Saat 00:50 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)