Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2928 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev Kredisi nakit olmadan?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Herkes degisik yazmis😃 biri alirsin, biri alamazsin. 60m2 eve 500€ veriyorum 2 cocukla. Evin masrafi yok fazla yerler ve boya hariç simdilik.. 7 sene önce 115 e Ev alacaktim babam vaz gecirdi alma diye evin degeri simdi 160bin€ pisman oldum. Bazen hayatta biryerlere varabilmek icin hele bu Almanya da borca girmek gerekiliyo diye düsünüyorum. Saglik ve Hayat ( ölüm) sigortasi hakkinda bilgi verebilirmisiniz? En kötü ihtimale karsi esimi ve 2 cocugumu zor durmda birakmak istemem borç konusunda..

Ev 116.000€ emlakci ve arsa parasi yok. Yorum yapan bütün herkese tessekür ediyorum. Arkadas Tskr etmemi tavsiye etmis. Teskr butonu cep telefondan girdigimden mi bilmiyorum göstermiyo bende?
    Konu Bigboss82 tarafından (12 Mayıs 2016 Saat 22:57 ) değiştirilmiştir.

2. Bigboss82 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    487
    115 mesaja 290 teşekkür aldı
    Alıntı Bigboss82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkes degisik yazmis😃 biri alirsin, biri alamazsin. 60m2 eve 500€ veriyorum 2 cocukla. Evin masrafi yok fazla yerler ve boya hariç simdilik.. 7 sene önce 115 e Ev alacaktim babam vaz gecirdi alma diye evin degeri simdi 160bin€ pisman oldum. Bazen hayatta biryerlere varabilmek icin hele bu Almanya da borca girmek gerekiliyo diye düsünüyorum. Saglik ve Hayat ( ölüm) sigortasi hakkinda bilgi verebilirmisiniz? En kötü ihtimale karsi esimi ve 2 cocugumu zor durmda birakmak istemem borç konusunda..

Ev 116.000€ emlakci ve arsa parasi yok. Yorum yapan bütün herkese tessekür ediyorum. Arkadas Tskr etmemi tavsiye etmis. Teskr butonu cep telefondan girdigimden mi bilmiyorum göstermiyo bende?
    bankalar riske girmemek icin genelde emlak degerinin 60 % Beleihungswert (teminat degeri) kredi veriyor. Beleihungswert yükseldikce faiz orani artar. Dairenin degeri olan 116.000 € kredi almakla sorunu yasamazsin ama kaufnebenkosten olan Grunderwerbssteuer 6,5 % Notarkosten 1,5 % ve Grundbucheintrag 0,5 % masraflari eigenkapital olarak isterler yada baska kredi alternatifi sunar. en iyi bilgiyi finanzberater verir. Kredi sözlesmesinde Sondertilgung ve Tilgungssazt degistirme seceneklerinin olmasini iste.

Daire almadan önce dikkat edilmesi gereken konular:
    eski binalarda genellikle ceryan kablosu, su borusu, yalitim ve cati tamiratlari/yenilenmesi gerekiyor bunlarda cok masrafli oluyor.
    -en son hangi tamiratlar yapilmis, beklemekte olan hangi tamiratlar var?
    -Protokolle der letzten 3 Eigentümerversammlungen (son 3 yil yönetim toplanti yazili bilgisi).
    -Hausgeld ne kadar? ve iceriginde neler var?
    -Instandhaltungsrücklage (bakim rezervi) ne kadar?
    -Energieausweis
    -Erbpachtgrundstück?

5. feza üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)